Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan érzek bűntudatot,...

Jogosan érzek bűntudatot, hogy 2 éves gyerekem már kap időnként édességet/engedem kicsit tévét nézni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a környezeti hatások, a cikkek, amiket olvasok, de bűntudatom és gyomorgörcsöm van, ha édeset adok a gyerekemnek, illetve ha engedem pár percet nézni a tévét. Nyilván mértékkel adok, valamint édesség és édesség közt is van különbség, de utána rosszul érzem magam, hogy milyen anya vagyok már...


Ne kövezzetek meg legalább ti, légyszi. Csak véleményt kérek. Köszönöm! ☺️



2022. máj. 2. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ne legyen. Én is kaptam kiskoromban csokit és tv-t is nézhettem amikor akartam, ettől függetlenül sem híztam el/lett bajom és a szabadidőm nagyrészét mindig is sportolással töltöttem és töltöm is, nem pedig tv vagy számítógép előtt:)
2022. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2022. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%
Az édesség mértékkel még hagyján, de tv tényleg nem kéne.
2022. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A tévé tényleg csak minimális,kb. 10 perc, de igen, ettől is bűntudatom van...
2022. máj. 2. 13:02
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem lesz tőle semmi baja, de ha ennyire buntudatod van miatta, akkor miért hagyod?
2022. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben/oviban is kapnak édességet. Nem kell ezt olyan szigorúan venni, ha emellett megvan az egészséges, változatos táplálkozás. Ugyanez a tv-vel is, ha mellette játszol vele, olvasol neki, eljártok játszótérre stb. akkor nem lesz gond egy kis mesenézéstől. Ott van baj ahol a napi program hogy lerakják a gyereket a tv elé, nyomnak a kezébe egy csokit aztán nem kell vele foglalkozni.
2022. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Ne legyen bűntudatod, és ne is hagyd semmilyen seggfejnek hogy ezt keltse benned, beleértve ezeket a szuperanya képző irományokat is, az ezeket megosztogatókat meg tiltsd le, részemről úgy leüvölteném az ilyet hogy soha többet nem jut eszébe okoskodni, online meg is teszem, élőben meg nincs mersze egyiknek sem megmondani a tutit. Nem csokin él a gyerekem és nem néz egésznap tv-t, napi egy túrórudit meg fél óra mesenézést meg ne állítsunk már úgy be mint valami gyerekelrontó, az életét tönkretevő démont, mérték a kulcs itt is, ameddig ez megvan a gyerekednek semmi baja nem lesz.
2022. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nyilván azért hagyom, mert a gyerekem kéri, és néha nem tudok elleállni. Ennyi az egész! 🙈
2022. máj. 2. 13:10
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Azt hogy tudod megvalósítani, hogy 10 perc körüli legyen a tv idő? Egy mese is tovább tart, ill. ha már nézi, nem gond neki, hogy ennyi volt (hiszti)?
2022. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9.

Csak ilyen rövid mesemondókákat néz, amik 2-3 percesek, mikor az utolsót leengedem, előre szólok, hogy ezután együtt szépen megnyomjuk a piros gombot. Eddig ezzel nem volt gond. (Kopp-kopp)

2022. máj. 2. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!