Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnak időnként...

5 éves fiamnak időnként megfájdul a lába, lábszárát térdét szokta fájlalni. Biciklizés után szokott, mikor sokat megy fűben, egyenetlen úton, vagy állva hajtja. Előfordult mással is?

Figyelt kérdés
Tavasszal mát volt ilyen, kivizsgáltatta a dokinénink, volt labor, ortopédus, de semmi különöset nem találtak. Akkor meg sokat gokartozott, lábbal hajtóssal. Ilyenkor pár napig sántikál. Hirtelen szokott megnyúlni, lehet attól is fáj? Vékonyka is amúgy.. Van hasonló tapasztalata anyukáknak?
2017. okt. 16. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hirtelen növéstől fájhat a lába.
2017. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Növési fájdalom.

Nekem is volt gyerekkoromban és emlékszem milyen rossz volt. Volt hogy aludni nem tudtam tőle.

De a jó hír hogy normális és elmúlik.

2017. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt. Nagyon rossz,tudom. Kitartás,el fog múlni!

De ha nagyon panaszkodik,esetleg érdemes visszamenni az orvoshoz. Ritkán rosszindulatú folyamatot is jelezhet. Volt példa rá a családunkban.

2017. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 éves a kislányunk. Császárral, farosan született, terpeszpelust is hordott 2 hónapig.

4-5 évesen panaszkodott szinte minden nap fájdalomra a bokájában térdhajlatban, combban. Az ortopédus megállapította, h még a terpeszpelusos korából maradhatott vissza valami elváltozás féle, ami lesugároz a lábába. Tornásztatni is jólesik neki. Szupinált szandit hordott az oviban, és talpbetéteket a cipőiben.

Most, 2 évre rá visszavittem a dokihoz, nem lát hibát, sportolás elkezdése javasolt.

2017. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!