Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ötleteket tudnátok...

Milyen ötleteket tudnátok adni hogy felgyorsítsam kislányom fejlesztését?

Figyelt kérdés
Kislányom júniusban lesz 2 éves és pár dologban úgy érzem vissza van kicsit maradva más ennyi idős gyerekektől. Az egyik problémám hogy nem eszik még egyedül asztalnál. Egy ideig úgy 1 éves koráig etetőszékbe tudtam etetni de mindig ki akart mászni így szétszedtük asztalra székre. Sajnos nem nagyon akart benne sose enni ha le is ül 2 perc után feláll és elmászkál játszani akar. A másik bajom hogy nem igazán tudom miket lehetne neki főzni igaz nem is vagyok benne valami jó, ezért is sokszor üvegeset kap. Néha a kezébe adtam a kanalat villát szépen tudna ő egyedül is enni mert megette róla a falatokat szóval menne szerintem neki. Viszont sokszor ha megkérdezem eszik e egyedül és adni akarom a kezébe a kanalat villát azt akarja én etessem. A főzött kajákat tény h sokkal jobban szereti és jobban érdekli így az evés de még így se akar nagyon egyedül enni meg a székén ülni. Miket próbáljak meg neki főzni mondjuk hogy a hét minden napján mást kapjon? Ti hogy csináljátok az ennyi idős gyereketeknél ezt az egész etetés dolgot? Hogy kezdjem el az önálló evesre ivasra szoktatni? Sokan mondták már h el van kicsit maradva vissza lett fogva sokmindenben. Azzal ijesztgetnek hogy az oviba jövőre nem fognak vele foglalkozni és ha nem eszik nem fogják etetni. Tudom h ott már önállóan kellene enni inni és nyugton ülni míg mindenki végez. A másik hogy van neki ilyen szivoszalas itatopohara amiből már kezd szépen inni de még mindig meg akarja dönteni. Pohárból is próbáltam már de nem nagyon akart belőle inni h ő fogja meg. A másik hogy már rég szobatiszta lenne mert Karácsony előtt pisilt először bilibe és azóta szeret rajta ülni ruhastol. Mostanában pedig már egyre többször mondja h kaka bii és hozzá a bilit egyedül rául. Eddig 3szor sikerült pisilnie de a kaki még nem sikerült. Sokak szerint nem ültettem rá eleget 1 éves korától. Ezt hogyan kellene elkezdeni? Napi hányszor kellene ráultetni és étkezések után inkább? A másik pedig hogy a fogmosast mikor kellene elkezdeni tanítani és milyen fogkefét fogkrémet vegyek? Még az utolsó hátsó 2 nagyorlobol egy kis darab hiányzik de a többi foga mind kijött. Ami pedig még aggaszt az a sok hiszti és h nem hallgat rám. Nem igazán tudom elérni h együttműködjön ne kelljen mindig könyörögni h most reggelizunk át kell öltözni pelenkát cserélni stb. Minden olyan hosszú időbe telik mire végzünk. Tudom h sokmindent meg kellene vele tanítanom minden fél órában foglalkozni vele(anyósom szerint) és akkor nem lenne hisztis nyugodt együttműködő gyerek lenne. Elhiszem h jövőre mire oviba megy már eléggé önállónak kellene lennie de fogalmam sincs hogyan lehetne egész nap aktívan foglalkozni vele beszélni folyton hozzá. Mellette azért ott van a háztartás is. Ti hogyan foglalkoztok a gyerekeitekkel napi szinten? Hogyan tudnám felgyorsítani a fejlődését elérni 1 év alatt h önállóan egyen igyon öltözzön vetkozzon és h szobatiszta legyen? Nagyon szeretnék változtatni a hozzáállásomon megtanulni jókat főzni neki és látni ahogy egyre onallobb lesz.
2022. máj. 2. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Hát, én azt nem értem a kérdésedben, hogy mit főzz neki... Kétévesen nálunk már pontosan ugyanazt ette mindenféle megkötés nélkül, amit mi is.

Ha pedig a család leül enni, akkor ő is ott ül, és eszik. Akkor nincs felkelés meg rohangálás. Ez egy szabály, amit be kell tartani. És nem etetünk még kétévest. Nem baba. Nyilván fel kell neki vágni a húst kis falatokra, meg van, amiben segíteni kell, de az alap az, hogy mint bármely másik családtag, ül az asztalnál és eszik.

Kapott olyan gyerekszéket az IKEÁból, ami rendes szék, csak magasabb, és azzal rendesen eléri az asztalt.


Inni is teljesen normális (műanyag, nem üveg) pohárból ivott már.


Fogat is tud egy kétéves mosni. Gyerekfogkefe és gyerekfogkrém (mert ők még általában lenyelik, nem kiköpik, úgyhogy olyan kell, amitől nem fog fájni a hasa. A gyerekfogkrémek direkt ilyenek.) Mi akkor szoktunk fogat mosni, amikor a fürdőkádban ült. Egész kiskorától a kezébe kapta a fogkefét, nyalogatta, szívogatta már kb. egy évesen is... Kétéves korára használta rendesen.


A hiszti egyrészt azért van, mert a kétévesed épp a dackorszakát éli, másrészt meg, ahogy írod, kicsit el is van kapatva. Nagyon babázol még vele, szerintem te magad sem érzed azt, hogy ő már bizony nagy. Nem kis csecsemő, akinek mindent meg kell csinálni. És lehet ám a gyerekre erélyesebben is szólni, ha hisztizik. NEM, és kész. Pláne hisztinek nem szabad engedni, mert akkor azzal azt sugallod neki, hogy ez a módja annak, hogy elérje, amit akar, és mindig hisztizni fog.


A bilit viszont egyelőre kár erőltetni, szerintem annyira nem átlagos, hogy kétévesen már teljesen szobatiszta legyen egy gyerek. Nálunk még az ovi elején is többen pelenkások voltak - két hétig. Ott nagyon hamar megy, ami otthon nem sikerült. :D Már a kisovis is pár nap után azzal jön haza, hogy ciki pelenkásnak lenni, úgyhogy inkább WC-zne.


Az furcsa nekem, hogy úgy érzed, hogy "feladat" a gyerekeddel foglalkozni, és hogy hogyan jutna erre idő a háztartás mellett. :s Igazából a gyerekkel foglalkozni az életed kellene legyen, nem pedig egy feladat a sok közül, amit ki akarsz pipálni. Pl. vond bele a házimunkába is. Beszéljétek meg, mit miért csináltok. Menjetek együtt vásárolni, főzzetek és takarítsatok együtt.

Nem kell kifejezetten fejleszteni, szimplán el kell kezdeni emberként bánni vele, nem pedig magatehetetlen csecsemőként. Szerintem.

2022. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Evés: ugyanazt eheti már rég, amit ti. Ivás: érintsd az alsó ajkához a rendes poharat, reflex, hogy ettől fog belőle inni. Kedvesen tedd a kezét a pohárra, mutasd, hogy kell tartani. Csináld te is vele. Tarts ki, az elején persze magára önti stb., de meg fogja tanulni. Bili: még korai. 3 éves kor körül érnek meg rá a gyerekek.
2022. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a kérdésben nagyon sok dolgot nem értek. 2 éves lesz. Nem vársz tőle kissé túl sokat? Óvodába ő 1 év és 3 hónap múlva fog menni. Az soká lesz, nem holnap. Az biztos, hogy nem fogják etetni, de szépen megtanulja addig, adj neki mindig kanalat, próbálja meg. Szobatisztának nem kell lenni kétévesen, sokan csak ovi előtti nyáron tanulják meg. Fogát én mostam neki.

"minden fél órában foglalkozni vele" ezt nem értem. Féloránként mennyit és közben ő mit csinál, nyugton játszik órákat? Mert az enyém folyton jön utánam.

2022. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!