Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama elviheti engedély...

Nagymama elviheti engedély nélkül a gyermeket sétálni?

Figyelt kérdés

Azt beszéltük meg, hogy a zárt udvarra viszi ki játszani. Mire kimentem értük, hogy behozzam a gyereket enni, eltűntek. Mint kiderült, elvitte sétálni a város egyik legforgalmasabb útja mellé.


Most sem apuka, sem a nagymama nem érti, miért vagyok felháborodva. Vagy én reagálom túl?


2022. máj. 2. 19:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nálunk sem vitt telefont... És ha történt volna valami? Segítséget sem tudott volna hívni.
2022. máj. 3. 07:49
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Az enyèm is 2 éves, csak ő már tud kérni. De mutogatni gondolom tud a gyereked neked is már, vagy valahogy magát kifejezni, akár kérhette szavak nélkül is a mamáját h menjenek ki egy kicsit. De nem tudom, nem voltam ott és marhára nem is ezen volt a hangsúly a válaszomban, hogy a lányom kérte apámat. Hanem h kimentek, de mindenki túlélte, és nem haraptam le apám fejét, mert picit másképp foglalkozott a gyerekemmel, mint ahogy én elképzeltem. Azért ap is felnevelt 3 gyereket, meg anyósod is ezek szerint legalább egyet, nem tudom mit játszod az agyad, hogy kivitte egy forgalmas út mellé. Gyanítom h nem terelte be az autók közé.

Na mindegy, gondolom van itt más konfliktus is bőven az anyós és közted, ez csak pont volt az i-re, azért vagy így kibukva.

2022. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Két aspektusa van a történetnek, ami igazán bosszant: egyrészt, hogy megegyeztünk, hogy az udvarra mennek, másrészt, hogy korábban meg lett mondva neki, ne vigye ki az utcára.


Egyébként azért is mentem ki, mert hallottam, hogy a gyerek kint nyüglődik - szóval nem hinném, hogy tetszett neki, hogy sétálgattak -, csak mire kiértem, már nem a ház előtt voltak, hanem az utca végén.


Egyébként ez, hogy felnevelt egy gyereket... Igen, harminc évvel ezelőtt. Azóta kicsit más világ van. Az az út, amellett sétáltak, a férjem ennyi idős korában le sem volt aszfaltozva. Most a legforgalmasabb út. És nem anyósban nem bízom, hanem a gyerekben - őt pedig ismerem annyira, hogy tudjam, ha nem jó neki valami, akkor képes kitépni magát a szorításból, és elszaladni.


Csak pár másodperc, míg megtörténik a baj. Az viszont nem került volna anyósnak semmibe, ha csak az udvaron motoroznak.


Egyébként az apja a gyereknek szintén kint volt az udvaron, de anyós neki sem szólt, hogy elviszi a lányunkat.

2022. máj. 3. 10:36
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell magyarázkodnod kérdező, ha az én anyósom kivitte volna a kétéves gyerekemet az udvarról, biztos hogy krvannagy balhét csaptam volna, azt nem köszönte volna meg. Neked van 100%-ig igazad. Én sem bízom másra, hogy úgy fogja a gyerek kezét, ahogy én, és ha necces akkor fel is veszi a kezébe a ficánkoló 13 kilós gyereket a nagyi és hazahurcolja?
2022. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet azért nem szólt egyikőtöknek sem mert tudta hogy nem engeded vagy ő ilyen akaratos személy és az lesz amit a fejébe vesz?
2022. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Az biztos, hogy makacs az anyósom :D Bár szerintem azért vitte el, mert nyűgös volt a gyerek - persze, éhes volt, és a délutáni alvást is kihagyta -, és így akarta lekötni a figyelmét.


De amúgy, ha a szülők nem engednek valamit, miért nem lehet tiszteletben tartani a döntésüket?


Annó, mikor a férjemmel járni kezdtünk - ő 18 volt, én 19 - MINDEN NAP hívta őt anyós, hogy hol van, mit csinál (értsd: velem van-e), mikor jön haza. De ha én nem találom a gyerekemet, és merek szólni, hogy ne vigye őt el kérdés nélkül, akkor még ő sértődik meg.


Egyébként megmondta, hogy akkor ne menjünk többet, és vigyük el a gyerek játékait is, ő nem vigyáz többet a lányunkra. És nem, nem kiabáltam le a fejét, még csak fel sem emeltem a hangom. De hát nem én veszítek vele, ha nem látogatjuk, saját magát bünteti.

2022. máj. 3. 11:06
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy, ha a szülők nem engednek valamit, miért nem lehet tiszteletben tartani a döntésüket?


Nem is erre akartam utalni csak próbáltam kitalálni miért nem szólt a kedves nagyi hisz semmibe nem fájt volna neki :D..

2022. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, az már úgy más tészta, ha kifejezetten meg lett neki mondva, hogy ne vigye ki az utcára. Faterom mondjuk így nem vinné ki, ha mondanám neki, hogy ne vigye. És én sem örülnék nyilván, ha mégis megtenné.
2022. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik eddig válaszoltak, mindenkinek ment a zöld!
2022. máj. 3. 13:58
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyszülők születésüktől kezdve vitték sétálni a gyerekeket (Bp. belváros). Na meg mentek értük ekkoraként már bölcsibe, ha túlórám volt.

De ha anyósod persze szenilis vagy másképp veszélyezteti... de hát akkor meg ne bízd rá egyébként se.. vagy ha most volt nála 30 év után ekkora gyerek és nem ismerik egymást, persze akkor se jó ezzel kezdeni.

2022. máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!