Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedik így a kisfiam...

Miért viselkedik így a kisfiam és mit tehetnék, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves. Szeptember óta jár óvodába.

Az oviban több csúnya szó is ragadt rá sajnos (buta, hülye, sz**).

Az óvónők szerint nincs vele gond, ha valamiért rászólnak, abbahagyja, csendes, aranyos, jól beilleszkedő kisfiúként jellemezték. Szeretik az oviban, nagyon rendes mindenki és ő sem tiltakozik bemenni.

Mikor délután hazaérünk, akkor teljesen megváltozik, engem is lehülyéz, lebutáz, rohangál, nem akar levetkőzni, kezet mosni stb.

Munkálatok vannak nálunk a kertben, nem ment minden simán a vállalkozó miatt, akivel szerződtünk, így sajnos volt itthon is feszültség.

Estére (délután nem nagyon alszik az oviban) annyira fáradt, hogy teljesen szétesik.. random ütöget.. Például tegnap fogat mostam, ő mellettem volt és csak úgy megrúgott.

Sokszor kiabálok vele, ami nagyon nem jó tudom, ezen próbálok javítani.

Már úgy érzem nem is szeret, eltol, mikor ölelem, nem egy puszis típus.

De sosem volt az, ez való igaz.

Egyébként rendben vagyunk családilag, a férjem és köztem is rendben van minden.

Az utóbbi pár hétben a férjemnek a munka és a kerti munkálatok ellenőrzése miatt nagyon kevés ideje volt a kisfiunkkal játszani, lehet, hogy ezt is hiányolja.

Mit tegyek?

Én járok pszichológushoz, pont amiatt, hogy jobban kezeljem a szituációkat és jobb anya tudjak lenni.

Nagyon-nagyon szeretem a kisfiamat és teljesen el vagyok keseredve :(

Esetleg vele is látogassak meg egy pszichológust?

Előre is köszönöm szépen a tanácsokat!


2022. máj. 4. 13:45
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
78%
Gondolom az oviban van rendszer és az óvonéni nem a "barátja", így hallgat rá. Ha el lett kényeztetve utána már kiabálhatsz vele. Nem kiabálni kell, hanem megtanítani, hogy a tetteknek következménye van. Nálunk elő sem fordulhatott volna, hogy megrúgom csak úgy anyámat. Elég volt csípőre tennie a kezét és máris tudtuk, hogy hol a helyünk.
2022. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknál van, hogy közösségben jók, otthon meg rosszalkodnak.

Lehet, hogy többet kéne pihennie, ha nem is alszik. De kell idő arra, hogy lenyugodjon. És kell külön idő a játékra, rohangálásra is.

Otthon is kéne egy rendszer. Ha nincs. Egy menetrend, hogy miket csináltok lefekvés előtt.

Az ütögetés és rugdosás esetében meg határozottan jelezni, hogy ezt nem szabad. Tárgyilagosan. Semmiképp se úgy, hogy jajj, akkor engem már nem szeret a gyerek.

2022. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk nevelni? Kiabálás nélkül is meg lehet értetni mindent.

Ha meg olyat csinál mond a tettei után vannak következmények.

2022. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs retorzió és nem tudja hogyan kell kifejeznie magát, akkor pofátlan is lesz a gyerek. Ajánlom figyelmedbe azt az amerikai sorozatot, amiben nevelési tanácsadó hölgy megy el ilyen helyekre és tesz rendet! Te az anyja vagy, nem valami apró gyerek akit ugráltathat és verhet. Tedd helyre. Én a pofontól, hangos szótól, vizes arcmosástól se lettem rossz ember. Meg lehet nézni a sorozatban, hogy ahol nincs rend tartva, ott mi alakul ki! Üvöltve vagdalkoznak a gyerekek!
2022. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, következmény van. Ha felszólítás ellenére megismétli az ütést, akkor aznap nem néz mesét például.

Vagy megy a szobájába.

Nagyon durva bűntudatom van a sok kiabálás miatt és úgy érzem elrontottam az egészet és nem kötődik hozzám a fiam. Remélem ez nem így van és még tud minden rendeződni, ha változtatok.

2022. máj. 4. 14:06
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Valami frusztrációja lehet, amit otthon vezet le. 3 éves, lehet vele beszélgetni. Beszéljétek meg, hogy biztos minden rendben van-e, mit gondol mitől lehetne jobb, mire lenne nagyobb szüksége.

Mikor a lányom kicsi volt, olvastam a szeretetnyelvekről. És megkérdeztem a lányomat, hogy ő honnan tudja, hogy én szeretem? És azt mondta hogy abból, hogy nagyon sokat ölelem és simogatom a haját. Neki az érintés a szeretetnyelve. Már 13 éves de még mindig igényli, hogy néha meg legyen babusgatva, ebből tudja hogy szeretjük őt. Beszélgessetek ilyen belsőbb dolgokról. Hogy neked nem esik jól, ha fájdalmat okoz stb.

Lehet, hogy ezt látja bent, és azért viszi haza. Nem tudja hogy levezetni a feszültséget amit bent összeszed, mert amúgy ő nem ilyen, és ezért most ez így kizökkentette őt az "állandóságból". Az én lányom is hozott haza az oviból ezt-azt, csúnyán sose beszélt mondjuk, de otthon sokkal rakoncátlanabb volt mindig, mint oviban vagy suliban.

Azt mondta azért, mert bent jónak kell lenni. Otthon lelazul. Nem lehet mindig jókislány. :D a fiad viszont agresszívabb lett az ovitól, ami szerintem feldolgozatlan benti élmények, vagy a kialvatlanság. Szerintem pszichológus nem kell, első körben legyen több minőségi idő együtt a családdal, kirándulás meg ilyenek. Legyen a család az elsődleges. Oviból örüljön hogy végre hazamehet hozzátok, eszébe ne jusson feszültséget rajtatok levezetni. Azt lehet a játszón lenne célszerűbb. Több közös program, kevesebb vita a feje felett és vele, és remélem újra a régi lesz idővel :)

2022. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja 4 éves, akkor pláne.
2022. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Biztosan változik majd. Gondolom, most eleve ilyen dacos korszakban van.
2022. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Hol van a férjed, mikor ezek történnek? Ő mikor beszélgetett el vele? Mikor szólt rá?
2022. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Rendszert kell felalítani... enni az asztalnál, aludni az ágyban fürdés után... sorolhatnám. Fontos a rendszeresség és a következetes hozzáállás. Aztán mikor nő folytatjuk tovább sort. Nem az a baj hogy nincs szeretve a gyerek, de ha nincsenek határok otthon jó hogy diktátor lesz. Oviban szabályok vannak amit be kell tartani..
2022. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!