Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren hogy kezelik a...

Játszótéren hogy kezelik a szülők hogy a gyerekük elveszi a másik játékát kérdezés nélkül meg úgy alapból és tönkreteszi a másik játékát?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Biztos velünk van a gond és rosszul, túl szigorúan nevelem őket, de az enyémek még nem csináltak ilyet, szóval nem kellett még ilyet kezelnem.
2022. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Én csináltam ilyet mikor kicsi voltam. Utána kaptam verést és többet nem csináltam
2022. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan volt, hogy elvette, de tönkre sosem tette. Rászóltam, hogy adja vissza, vagy kérdezze meg a másik gyereket, hogy játszana e vele azzal a játékkal.
2022. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Tönkretétel sosem volt


Oda és vissza sem



Amíg a másikat nem zavarja addig ahova játszok szabad a vásàr…


Pont ma volt egy kisebb gyerekkonfliktus…

Vittünk egy jàtékot ( homlokrakodó)

, amit az én 2 gyerekemen kívül még 3-an akartak…

Elég jól tudtuk kezelni..

De a kővetkező összeottanáskor elcsomagoltam volna…

2022. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*összepattanás
2022. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekeim csak akkor vették ki más gyerek kezéből a játékot, ha az a miénk volt. Ezeket az eseteket úgy kezeltem, hogy a játékot visszaadtam a másik gyerek kezébe, a sajátomnak elmondtam, hogy csak kölcsönvette, szeretné kipróbálni és adtam valami mást a kezébe. Ha nem sikerült elterelni, akkor cserét kezdeményeztettem vele. Pl. Próbáld meg odaadni neki ezt a zöld lapátot és kérd el tőle a kéket! - Ilyenkor azért már ott szokott lenni a másik szülő is menedzselni a dolgot.

Tönkretétel még nem fordult elő. Nem is viszünk olyan játékot játszótérre, amit nagyon féltenénk.

2022. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

A többség általában sehogy. Az enyémek nem vették el, de az ő játékukat rendszeresen. Erre többféleképpen reagáltam:

(Először is nem vittünk komoly, sok vagy drága játékot, kivéve a biciklik)

- ha észre se vették vagy nem zavarta őket, akkor csak fél szemmel követtem a játék útját, hogy később meglegyen;

- ha zavarta őket, akkor először közös játékot kezdeményeztem, pl: labdázzatok együtt. Ha erre az idegen gyerek nem reagált,

- akkor szívbaj nélkül visszakértem a játékunkat. Amikor már beszéltek, akkor közösen kértük vissza.

2022. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tönkre még nem tett semmit szerencsére, de elvenni már vett el játékot más gyerektől. Olyankor elveszem tőle és visszaadom a másik gyereknek, közben mondom a sajátomnak, hogy nem csinálunk ilyet, és felhívom a figyelmét azokra a játékokra, amikkel senki sem játszik éppen. Aztán ha felszabadul az, amit annyira szeretne, akkor persze játszhat vele megint.
2022. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Mi olyan fullos játszótérre járunk, ahol még homokozócucc is van, szóval nem igazán visz senki saját játékot. Kisebbeknél fordul elő, hogy összevesznek egy lapáton, de alapvetően minden szülő normálisan menedzseli ezt, próbálják szocializálni a gyerekeket (cserét ajánlanak, vagy elmesélik, hogy ezeket a játékokat mindenki használhatja, vagy megpróbálják a két gyereket közös játékra buzdítani...). A lányom most 4 éves, már nagyon rég nem kellett közbeavatkoznom ilyen vitánál, a gyerekek kulturáltan lerendezik egymás közt.

Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy itt ilyen a játszótéri kultúra, pedig nem egy rózsadombi környéken élünk.

2022. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a lànyom kezèből vettek ki pàrszor homokozòjàtèkot, ő ilyenkor lefagy. De a màsik gyerek anyukàja mindig rèsen volt ès elmagyaràzta rögtön a gyerekènek ès visszaadta. Èn meg mondom közben a lànyomnak, hogy ha valami a kezèben van, nem kell odaadnia, majd ha befejezte elkèrheti màs.
2022. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!