Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most már lapos marad a babám...

Most már lapos marad a babám feje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisbabám 1 hónapos korára efelüdte a fejét mert csak a bal oldalára volt hajlandó fordulni tehettünk ellene bármit nem használt.

Hason nem hajlandó aludni így 2 hónapos korától laposfej elleni párnát használunk, de nem igazán látok javulást. Napközben sokszor teszem hasra szépen emeli is magát. Jelenleg 3,5 hónapos de semmi javulás és már a párnáról is elmászik. :( Nagyon félek, hogy így marad szegénynek a buksija.

Ráadásul én is kapom a savat, hogy biztos soha nem teszem hasra meg, hogy másnak bezzeg elejéről hason alszok a gyereke… de olyat is hallottam aki tök későn kezdte el hasaltatni vagy egyáltalán nem hasaltatta és mégsem lapos a baba feje.

Szerintetek fog ez javulni? Elég látványos. :(



2022. máj. 8. 02:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, védőnő mit mond?
2022. máj. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog lapos maradni. Az én fiam feje is ilyen volt, ahogy elkezdett forogni, mocorogni, úgy kezdett szépen formálódni a feje is. Már 10 éves, gyönyörű, szabályos feje van.
2022. máj. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyeztess orvossal. Nem marad így, de hátha neki van valami egyéb ötlete is.
2022. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A védőnő javasolta anno a párnát, azóta jeleztem neki az aggodalmam, de igazából nem mondott rá semmit..
2022. máj. 8. 08:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg lapos karadt, pedig hason aludt. Nem fetűnő.
2022. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet. 3-4 hetesen vettük észre, hogy hátul bal oldalon laposabb a feje, mindig úgy fordította. Vettem mackó gyógytorna párnát, amiről hamar elmászott a kis feje, folyton visszatettem, összehajtott textilpelussal is próbáltam a másik irányba szoktatni. Több kevesebb sikerrel.

Most lesz 2 éves, én látom picit a fején még, de más nem veszi észre. Fiú, tehát a haja se sokat takar. És most bezzeg csak hason tud aludni :)

2022. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is laposabb a feje hátul, de ez ilyen örökölt fejforma..
2022. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!