Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiamat az óvodába úgy meglökte...

Fiamat az óvodába úgy meglökte az egyik gyerek, hogy kórházba került. Ki a felelős?

Figyelt kérdés

Hétfőn délután kint játszottak az udvaron és a kisfiam oda akart ülni az egyik játékhoz amikor is egy másik kisfiú úgy fellökte, hogy beverte hátul a fejét.

Amikor mentem érte akkor közölték velem a történeteket.

Hazafelé mondta hogy szédül és hányt is, azonnal bevittük a sürgősségire ahol megállapították, hogy agyrázkódása van, feküdjön be mindenképp. Jelenleg is kórházban vagyunk, az óvónők mossák kezeiket, hogy ez véletlenül történt. Nem tudom hogy a gyerek szüleinek mondták e. Nagyon ideges vagyok. Hagyjam annyiba vagy valakit ezért felelősségre lehet vonni? Ti mit tennétek a helyemben?


2022. máj. 11. 08:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
46%

Ameddig az óvodában van, addig az óvoda felelős a gyerekek testi épségéért.

Nyilván mossák kezüket... ha mélyebben bele akarsz menni, akkor a korházi papírokkal a rendőrségen tudsz feljelentést tenni foglalkozás körében elkövetett kiskorú veszélyeztetése miatt.

Az már más kérdés mennyire lesz ez eredményes.

2022. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem senkit nem vonnak ezért felelősségre. Ugyan ki tudta volna megakadályozni? Annyi, hogy az óvónők helyében én azonnal telefonáltam volna neked, hogy elmondjam mi történt. Ezzel kapcsolatban biztos, hogy én mininum panaszt tennék, akár hivatalosan is. Nem tudom, hogy a másik kisfiú alapvetően hogy viselkedik, de sajnos a gyerekek óvodás korban még nem feltétlenül tudják kontrollálni, hogy mekkora erővel tesznek valamit. Mindenesetre beszélnék a szüleivel, akár az óvónők táraságában. Jobbulást a kisfiadnak.
2022. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
36%
Az óvoda a felelős !Nem egymással kéne beszélgetni,hanem a gyerekekre kellene figyelni!
2022. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tennék semmit. Ezt nem lehet megakadályozni, ha minden gyerekre jut egy odafigyelő óvónő akkor is előfordulhat. És mivel délután történt, gondolom nem sok idő telt el a fellökés és aközött, hogy érte mentél, miért telefonáltak volna emiatt, akkor még nem hányt.
2022. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
69%
Kit vonnának felelősségre? Max a gyerekekkel lehet beszélni, hogy ilyet nem csinálunk
2022. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
15%
Nekem oviba bevágtak monoklim lett.most mit kellett volna tenni? Sokkal edzettebb lettem.Mai világban nyálas férfiakat nevelnek a szülők.
2022. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
78%

Az óvoda megvárta míg te érte mész?! Addig meg az óvónő eldöntötte, hogy ahh jól van a gyerek?

Miért nem előbb értesítettek?

Mivel te nem voltál ott, nem tudhatod mekkorát esett, ha nem kezd el hányni, lehet te sem viszed még orvoshoz, hisz abban a tudatban vagy csak, amit ők elmondtak neked.

Én nem hagynám annyiban, a sérülést nem lehet megakadályozni, de hogy ki se vizsgálják?

Egyébként meg tényleg állandóan csak pletykálkodnak egymással, a gyerekekre oda se néznek.

2022. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanmar, nehogy már akasszuk az óvónőt! Hány és hány gyereket esik él naponta? Nyilván megkerdezte, jól van e és mivel a gyerek azt mondta, igen, a téma le volt zárva, azt tette amit kell, tájékoztatott téged arról, hogy mi történt. Nem, nem kellett volna azonnal telefonálnia, hiszen nem volt komoly sérülés. Az agyrazkodas napokkal késő is jelentkezhet am.

Ha a gyerek nem mondja hogy szedul és nem hány, te se vitted volna kórházba.

2022. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
83%

Mégis miért? Úgy igazán belegondolva, te meg tudnád akadályozni az ilyen helyzeteket 30 gyerekre? Simán előfordulhat bármelyik oviban és a te gyereked is simán meglökhette volna véletlenül a másikat. Semmi értelme feljelentgetni szerencsétlen óvónőket. Ha feljelented őket akkor készülj az óvodaváltásra is...


Egyedül akkor próbálnék tenni valamit, ha a másik gyerekkel rendszeresen ilyen probléma van, vagy ha az óvónőkkel vannak rendszeres gondok (de akkor a gyereket vinném el onnnan). Attól nem lesz biztonságosabb hely az ovi, hogy bíróságra jártok.

2022. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
90%

Ez bármikor ,bárkivel megeshet.

Veled is otthon ,ha van egy testvére ,játszanak és bumm az egyik fel löki a másikat. Kb 2 másodperc alatt. Annyi időd sem lenne ,hogy felfogd mi is történt. Emiatt kit vonnak felelősségre ?


Velünk megtörtént,hogy a kisfiam olyan 2,5 éves lehetett ,3felnött állta körbe. Ő felment 3 lépcső fokot. Nővérem alatta ült ,férjem mögötte volt. Én mellette a bejárati ajtónál ,a fiam mégis konkrétan leszaltozott a lépcsőről. 1 másodperc volt az egész. Mire reagálni tudtunk ,már a földön volt. Pedig hárman voltunk ott. Olyan gyorsan történt minden. Ki a felelős ? Persze mindannyiunk. De ezek olyan gyorsan és hirtelen történnek. Nem tudsz mit csinálni.


Másik ,csakhogy olyat is mondjak ami hasonló a te helyzetedhez.

Oviba kisfiamat meglöktèk a mászokán. Hátulról ,ő meg jól telibe fejelte a tartó fa oszlopot. Óvónő azonnal telefonált. Baleset történt ,a csoport társa meglökte. Nyilván nem direkt. ( Vagy igen ,sosem tudom még ) mentünk érte. Hatalmas pup a fején. Nem érezte magát rosszul , nem lett semmi baja.

Kit okoljak? A 4 éves kisfiút ? Akivel játszott ? Az óvónő? Aki 100 másik gyerekre is figyel közben ? Ráadásul bent a mászoka belsejében ,tehát nagyon belátni sem lehet. Nem lehet ott minden percben ,minden pillanatban az óvó nő ,könyörgöm ,ők is csak emberek. Sok gyerekre kell egyszerre ,egy időben figyelni. Próbálj megnyugodni. Minden rendben lesz.

Ez egy óvoda. Történnek balesetek. Elesnek , megfejelnek valamit ,vagy valakit 😅.

De pl ha a gyermekeddel egy játszótéren vagy , ő leesik pl a csúzdáról ,eltöri a kezét. Akkor feljelentést teszel magad ellen ? Mert nem figyeltèl? Bocsi ,de érted...

2022. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!