Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek ha 2 éves gyermeke...

Mit tesztek ha 2 éves gyermeketek direkt teszteli meddig mehet el? Figyelmen kívül hagyjátok, vagy valami büntetés félét alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Szeretnék következetes lenni a 2 éves fiammal, aki újabban azt a szokást vette fel, hogy mindent elhajint ami a keze ügyében van és aztán várja a hatást. Ha figyelmen kívül hagyjuk a rosszalkodást, akkor mindent tönkretesz, többek között szeretett játékait is úgy földhöz vágta, hogy volt amelyik elromlott.

Ha odafigyelek rá, megpróbálom elterelni,az se megoldás.

Beszélni nem tud még, úgyhogy csak valami olyan tanács jönne be, amikor pár szavas mondattal kísérve mindig ugyanazt csinálnám, hátha akkor felfogná,hogy ezzel a csapkodással csak a rosszallásunkat vívja ki.


2009. dec. 25. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látja, hogy idegesít téged, valószínűleg annál jobban fogja csinálni! Próbálj meg nyugodt maradni és tégy úgy, mintha nem vennéd észre mit csinál! Vagy egy másik lehetőség, hogy csinálj belőle játékot! Gyűjtsd össze azokat a tárgyakat, amiket nyugodtan lehet hajigálni és dobálgassátok együtt nagyokat kacagva rajta!

Hátha valamelyik bejön! Drukkolok:)

2009. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a baj, hogy ha figyelmen kívül hagyjuk, akkor abbahagyja ugyan egy idő után, viszont olyan dolgokat is tönkretesz amiket sajnál később, illetve én is sajnálok. Mindent nem rakhatok el aminek árt ha erősen eldobja..:(

2009. dec. 25. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vagy a határozott NEM jön be,vagy pedig elmagyarázom,hogy miért ne tegye ezt vagy azt.A "bibis lesz,ha ezt teszed" a másik verzió.Ezt már megérti,de azért ezek csak 10ből 7nél válnak be:)
2009. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát ő ezt nem érti sajnos :(( vagy nem akarja érteni...de ma pl. megégette a kezét a kislámpával pedig már megtörtént egyszer és mégse jegyezte meg, elirányítottuk onnan minden egyes alkalommal erre még ezredjére is odament,hát persze hogy megsütötte neki :(

Mondhattam én neki ezerrel hogy forró meg ilyesmi...

2009. dec. 25. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes,h tesztel,és feszegeti a határokat.

Amikor hajigál,azonnal odamennék,legugolnék hozzá, a szemébe néznék,és érthetően elmondanám,h amit elhajigál,azt el fogom venni tőle.Aztán így is tennék.Az egyéb helyzetekben is csak azt tudod csinálni,h nyugodtan,és röviden elmondod,h nem szabad,aztán amit a saját kárán tanul,azt biztosan nem felejti el,nem tudsz ellen mit tenni.(Persze nem arra gondolok,h a konnektorba villát akar dugdosni.)

A lényeg,h nézz a szemébe,és röviden beszélj,csak a legfontosabb dolgokat mondd.

2009. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kipróbálom! És ha elveszem tőle amit eldobál, akkor mikor adhatom vissza?

Mert így minden játékát el fogom venni gyakorlatilag ami elöl van. :)

Később ha lenyugodott visszakaphatja?

2009. dec. 25. 18:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a kályha ajtót fogdossa,már 2* megsütötte és érdekes arra volt esze,hogy magától rögtön a hűtőajtóhoz nyomja a kezét.Ha jön,hogy bibis a keze(eszébe jut újra) és elmondom neki a szokásos verziót:minek fogtad meg...,de mást nem tudok tenni.Ilyen dolgok még sokáig lesznek.Tesóm lánya 6 éves és Ő is próbálgatja őket,de már azzal,hogy milyen mesét nézhet,meddig maradhat vhol stb..
2009. dec. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Azért is látom nehéznek az üget, merthogy ugye nem beszél egy szót se, így meg elég nehéz, sőt sokszor nem is megy bármennyire is figyelek rá, megérteni hogy mit akar ez pedig újabb forrása a hisztinek.

2009. dec. 26. 08:41
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

16.27 vagyok.

Én akkor szoktam visszaadni az elvett játékokat-nálunk főleg a szanaszét hagyott dolgok vándorolnak hozzám:))-,amikor valami olyant csinálnak,amiért dícséret jár.Tehát ha olyasmit csinál amiért megdicséred,mehet vissza egy játék is.(Ez is az egyik dadás műsorban volt.)Vagy eleve valamiért megígérheted neki,h visszakap belőle.

2009. dec. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd, hogy nem érti...:) hihetetlen okos már egy ekkora gyerek. Az, hogy nem beszél, semmit nem jelent. Az enyém 20 hónapos, ő se mond mondatokat, de rengeteg olyan szót megért, amit nem mond. Még kábé sem :)

Én kineveztem egy kagylófotelt "büntifotel"nek, ide ül be 2 percig, ha rossz, nem fogad szót, vagy direkt bosszantani akar. Mikor csinálja, már elég, ha megkérdezem, akarsz a büntifotelbe menni? Persze nem a válasz. Ha megint csinálja, utoljára szólok. Harmadszorra tényleg belerakom és komor arccal elmagyarázom, hogy szomorú vagyok, mert nem hallgat rám. Otthagyom, két perc múlva visszamegyek, megkérdezem, jó lesz-e mostantól, nem csinál-e több rosszat. kijöhet, és innentől tényleg nem csinálja (legalábbis pont azt nem :))

2009. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!