Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van domináns lába a gyerekedne...

Van domináns lába a gyerekednek lépcsőzéskor/mászáskor?

Figyelt kérdés
Normális, ha két évesen mindig ugyanazzal a lábával lép fel a lépcsőn, és kezdi a felmászást helyekre? Azt tudom hogy a váltott lábbal lépcsőzés 3 éves korban az elvárt, de addig normális, hogy van domináns láb, vagy gondra utalhat?
2022. máj. 26. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is volt, van. Meg se fordult a fejemben, hogy ez gond lenne... Felnőtt embereknek is van, nem??
2022. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van


Érdekesség, hogy a fiam balkezes, mégis jobblábas

2022. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a dominancia elvileg később, óvodában alakul ki. Hogy lehet, hogy egy két évesnek van? Kézben nincsen.
2022. máj. 26. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak is van (bal lábas), sőt a kézdominanciája is látszik már elég régóta (jobb kezes). Hogy gond-e, azt nem tudom...
2022. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kézben is előfordul..


Sőt…


Nekem az összes ismerősömnél egyértelmű volt 2 évesen..

2022. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 26. 20:43
 7/12 anonim ***** válasza:

1,5 éves korára már egyértelműen látszott hogy jobbkezes, ez azóta sem változott. 2 évesen a lépcsőn is csak jobb lábát használta, most 2,5 évesen már mindkettőt, gyakorolja a váltott lábat kapaszkodva nélkül. Viszont ha olyan helyre mászott ahol kétoldalt tudott kapaszkodni, pl csúszda, létra, akkor ott váltott lábbal ment már 2 éves kora előtt.

Szerintem nem baj ha van domináns lába, majd gyakorol a másikkal is.

2022. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fiamnál is elég hamar látszódott, hogy a jobb keze a domináns. Lépcsőzésnél is mindig a jobb lábával lépett (már váltott lábbal lépcsőzik)

Szerintem ez nem gond

2022. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi sokáig jártunk Dévényes gyógytornászhoz. Ő mondta, hogy ha mindig ugyanazzal a lábával lép fel a lépcsőre vagy ugyanazzal a lábbal áll fel, akkor azonnal szóljak, mert az azt jelenti, hogy van nála féloldalasság.

Én is ezzel érveltem, hogy biztos a jobb keze/lába a domináns, de mondta, hogy 2 évesen ilyen még nincs.

Elmentünk orvoshoz is, ő is alátámasztotta ezt, hogy tényleg féloldalas.

Viszont az is igaz, hogy idővel ez változhat, nálunk is amikor elkezdett váltott lábbal lépcsőzni, akkor egy csapásra megszűnt az, hogy mindig ugyanazzal a lábbal lép fel.

2022. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit szerintem túltolják néha ezeket a dolgokat a dévényesek... Minden apró hibát ki akarnak javítgatni és csak az a jó, ha a gyerek minden mozgást tökéletesen és szimmetrikusan végez.
2022. máj. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!