Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sokat kiabálok, túl sokat...

Túl sokat kiabálok, túl sokat veszekszünk. Lelkiismeret-furdalás gyötör emiatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kétévesem nem akar lépcsőzni, pedig tud. Én nem bírom már cipelni, főleg, ha táskák, csomagok is vannak nálam. Mindig eldöntöm, hogy ma nem fogok kiabálni, de már ott atrtok, hogy utálok kimenni a házból, mert jön a lépcsős balhé. Megmakacsolja magát és nem jön, vagy egyszer csak gondol egyet és elindul vissza a 3.-ról. Nincs lift. Vesztegetés, alkudozás, fenyegetés, jutalom, büntetés kilátásba helyezése, semmilyen alku nem érdekli. az 33. felszólítás után már eldurran az agyam és kiabálok vele, valahogy felrángatom a lakásunkig, közben ordít, rugdal, de van hogy csak egykedvűen cipelteti magát. Hát gondolhatjátok, hogy táskákkal megrakva nem épp a legfinomabb mozdulatokkal, meg dühös is vagyok ilyenkor,mert estig ott kergetőzhetnénk vagy veszekedhetnénk a lépcsőkön, míg le nem esik egyszer. Eközben a sírás fojtogat, h nekem már megint ezt kellett csinálnom, h feljussunk. Már utálok kimenni, mert tudom mi jön.


Mikor lesz ennek vége?



2017. aug. 31. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ígérgetés beválik.

Pl adok kulcsot, hogy ő nyithatja az ajtot (beledugja a zárba)és büszke lehet mert a kulcs nagy felelosség

Vagy pl ha szepen leveszi a cipőt, választhat mesekonyvet es kezmosas utan azonnal azzal kezdunk, nem a vasarolt cuccok pakolásával

Vagy ha ajandek van nálam, csak otthon bonthatja ki

Ezek motiválok


De a humor is be szokott válni. Megallunk lepcsofordulokbannagyokat szuszogni nevetve, lepcsot szamolunk, vagy mindig a mi emeletunkon kapcsolhatja a villanyt es ott felemelem, vagy a mi emeletunkon kinezunk még az ablakon házikokrol beszelni. Ezek mind huzoerők.

2017. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
*egyszoval fel kell csalogatni mint egy cukros bácsi
2017. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lépcsőházba is ugy jön be, hogy ő nezheti meg a postát es hozhatja a levelet.

A multkori postaláda elotti hisztinél pl pont valami jehovas cucc volt bedodva es mondtam neki, jé pont neked irtak, es rögtönöztem gyors, hogy gyermekek figyellek bennetek, látom azt is ha sirtok es ha nevettek, titeket a boldogságra teremtettelek, mosoly legyen arcotokon, es majd holnap is mesélek.

Elérzékenyült egy kicsit es örült neki es felhozhatta

2017. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket én is csinálom. Kapcsolhat villanyt, viheti a kulcsot, üríthet postaládát, de van, hogy semmit sem tudok már tenni, csak erővel felcipelni ordítás közepette. És mostanában ez van többször. Gondolom, kinövi. De mikor?
2017. aug. 31. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
stresszes vagy és ezt a gyerek is megérzi. egyszer próbáld meg, hogy felkészülsz rá, hogy nem lesz könnyű, de semmiképpen ne veszekedj vele. szerintem is a humor beválik. pl mondd neki hogy segítsen, vihet ő valamit, vagy "segítsen" téged felhúzni a lépcsőn ha már ilyen ügyes nagyfiú.
2017. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Lazíts!!! Tényleg azért kiabálsz egy két éves gyerekkel mert nem akar lépcsőzni? :(


Ha van lent valami tároló hagyd lent a cuccukat, csak azt vidd fel amit hűtőbe kell tenni, a többit majd felviszed ha alszik vagy ha a férjed hazaért.


Zárd be a lépcsőház ajtót magad mögött és indulj föl, valameddig biztos megy utánad, utána szaladj föl pakold le a cuccokat és menj vissza érte.

2017. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, a te tanácsodat inkább nem fogadom meg, bocsi.


Nem tudom, hogy képzelted azt, hogy én lent hagyok a földszinten vagy teszem azt az 1. emeleten egy gyereket, és felmegyek a cuccokkal. Láttál te már 2 évest? Rosszul lép, legurul, a lépcső alján áll meg. Kifér a korlát vasai között, lezuhanhat. Nem, nem jön utánam, csak ha épp kedve van, vagy ameddig kedve van. Pont ez a problémám.


De hát istenem, ilyet tanácsolni...

2017. szept. 1. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne fogadd meg a tanácsomat, kiabálj mindennap a gyerekeddel a lépcsőházban :(
2017. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Az tényleg jobb, ha lent hagyja a gyerekét. Neked sincs, de ne is legyen, ahogy látom. A Kérdező a kiabálást nem úgy értette, hogy zeng tőlük minden nap a társasház, hanem, hogy "Indíts felfelé!"

De az ilyenek miatt van ennyi kretén, mint te. Te otthagynád a gyereket??

Kérdező, egyszerűen lusta felmenni. Tudod mi jutott eszembe? Egyszer vásároljatok nem romlandó dolgokat és, ha hisztizik, ülj le a lépcsőre! Mondd azt neki, hogy addig nem mentek haza, amíg abba nem hagyja. Nem hisztizhet örökké. Közben itasd meg jó sok vízzel, hogy pisilnie kelljen. Egy idő után megunja és elindul felfelé.

4 hónapos kislány anyuja

2017. szept. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!