Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul a gyereke...

Mit csinálok rosszul a gyerekek nevelésében? Ötleteket szeretnék kérni mit hogyan csináljak másképp, hogy változzanak a dolgok.

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 éves kislányom és több probléma is aggaszt az utóbbi időben vele kapcsolatban. Sajnos én egy eléggé zárkózott, határozatlan, aggódos anyuka vagyok és ha tehetném később vállaltam volna gyereket ha már elég érettnek érzem magam ehhez. Nem így alakultak a dolgaim szóval már késő ezen keseregnem, csak sokszor úgy érzem miattam nem fejlődik rendesen a kislányom. Ő egyáltalán nem egy csendes természet, van akarata és mostanában sokat is hisztizik. Viszont még nem kezdett el beszélni, ami kezd aggasztani. Tudom hogy rengeteg foglalkozással lehetne bármit is elérni egy gyereknél csak az a baj alapból zárkózott vagyok és nem szeretek sokat beszélni. Megérteti magát és van egy babanyelve. Ezeket a szavakat tudja rendesen kimondani: apa, papa, mamára Mimi, cica, jó az anyára viszont csak annyit mondd a (ezt is nagyon nehezen értem el). A legtöbb dolgot babanyelven mondja és még nem mondd 2 szavas mondatokat. Védőnő csodálkozott hogy ilyen karakterű gyerekeknél már jellemzőek a 2 szavas értelmes mondatok főleg hogy kislány. Mikor fog nála beindulni a beszéd? Hogyan segítsek neki? A másik hogy főzésbe nem igazán vagyok jó így nem tudom miket lehetne neki főzni ami nem nagy adag és meg is enné. 11 kg de kis súllyal is született. Tudom hogy többet kellene már ennie de miket? Reggel este még tápszert kap délelőtt banán vagy alma, reggelire sajtot vajjal, vagy parízer, sonka vajjal, vagy májkrém, vagy kalács vajjal. Ebédre főként üvegest de a miénket szívesebben eszi. Uzsira joghurt, kremturo vagy tejpép, vacsi hasonló mint a reggeli. Min kellene változtatnom h többet egyen és h vegyem rá h asztalhoz üljön vagy az etetőszékbe? Mennyit kellene egy 2 éves gyereknek ennie? Bilizéshez már érett lenne de mindig ruhastol akar ráülni ha kaki lesz neki. Pisi már ment bilibe. Illetve fogat hogy kezdjek el vele mosni? Összes foga kijött egy ideje. Az ovi fog jövőre vmi változást hozni hogy onallobb legyen sokmindenben? Tudom h sokkal többet kellene vele foglalkoznom mert nagyon okos tanulekony de nagyon elfaradok a mai napig mellette és sokszor nincs ötletem miket kellene vele játszanom miket tanítsak neki.
2022. jún. 1. 14:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Tejpép? Kint az összes foga...főzz neki rendes,normális kajákat.

Végy egy régimódi szakácskönyvet,és főzd végig!

2022. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

De ha a teljes fogazata megvan, miért pépeset adsz neki...????


A neten ráguglizhatsz, ezer leírást találsz a gyerekek táplálásával kapcsolatosan! Étrendek, tanácsok, javaslatok ha pl. nem akar rágni, stb. stb.


Nem értem, hogy egy kétévest miért üveges bébiétellel kell etetni...

2022. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

A beszéd indulását az segíti ha folyamatosan beszélsz hozzá, énekelsz, olvasol. Mindig mondod hogy épp mivel mit csinálsz, mikor mi volt, van, lesz, mi micsoda, mire jó, stb. Erre már fogékonyak egy éves kor előtt. Rengeteget kell beszélni hozzájuk, a tv nem jó. Ez valóban nagyon kimerítő, de kell. Nekem konkrétan reggeltől estig be nem állt a szám, 2 éves korára érthetően, összetett mondatokban beszél, helyesen használja a ragokat és a személyes névmásokat is. Ha nem megy, van rá beszédindító torna is.

A súlya nem kevés, rendben van, nálunk 2 évesen 9,2 kg volt, na az kevés. Egy ekkora gyerek bármit ehet, azt eszi amit a család. Ha éhes enni fog, és szépen asztalhoz is fog ülni ha rájön hogy következetesen nincs éves rohangálás és mesenézes közben. Ha nem eszik, majd kap a következő étkezés alkalmával. Hidd el, hamar belejön.

A bilizést nem kell erőltetni, legyen előtte, és ha megérik rá használni fogja.

Fogat mosni az első fogak kibújasától kell, ami felkészülés, szoktatás kezdetben, hogy két évesen már ne tiltakozzon, ebben a korban már az egyedül történő helyes fogmosast kell gyakorolnia. Ha eddig nem mostad neki, akkor kezd el szoktatni mint ahogy egy hat hónapost szoktak, először el kell érni hogy hagyja hogy nyulkalsz a szájában, és képes nyitva tartani.

Vidd sokat a többi gyerek közé, akkor könnyebb lesz neki önallosodnia is. Add a kezébe a villát, kanalat, egyen egyedül. Kérd a segítséget, hogy hozza ide neked a krumplit, répát, lapátot, válasszon zoknit a fiókból, adogassa a ruhát a teregetéshez, dobja ki a szalvétát, tálalásnál adjon mindenkinek egy villát, kanalat, keverje meg a mittudomenmit, stb. Szóval adj neki feladatot is amit képes megoldani.

2022. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
A rágás is elősegíti a beszédet. Kellenek a kifejlett rágóizmok. Rágóizom pedig rágástól lesz.
2022. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

"hogy vegyem rá h asztalhoz üljön vagy az etetőszékbe"


Ezt hogy értsük...? Hogyan eteted most? Futtában odanyomsz valamit a szájába? vagy hogyan...???

Amint ülni tud egy gyerek, már asztalnál etetjük...

2022. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Létezik hogy valaki ennyire életképtelen?

A kislány már most a kárát látja az étkezésben

2022. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a minimanó appot ott sok jó recept van. Amúgy adj neki rántottát virslivel vagy sült krumplit/krumpli pürét fasírttal. Ehhez paradicsom, uborka stb. Adj bármit amit te is ennél csak kevesebb fűszerrel. Miatt hogy vajat sajttal? Milyen kaja már az? Reggel lehet szendvics katonák, napkozben nasinak gyümölcs, répa. Aztán valami egyszerű leves melegetel. Utána megint naivak valami ragnivalo,akár csak egy kifli magában. Este megint szendvics vagy tejbegríz.


Nekem a fog nélküli 8 hónaposom karalábé főzelék levét kapta, aztán banánt babakeksszel. De eszik tojássárgáját,krumplit,túrót. Nekem annyiban nehezebb hogy a darabos nem megy még,cserélnék veled.

2022. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de te mit csináltál az elmúlt 2 évben?:D meg mi az hogy mit főzz neki? Kaját. Amit ti is esztek. Üveges kaja meg tejpép?? Ezek babáknak vannak, egy 2 éves már eheti azt amit ti.

Önállóságot vársz a gyerektől, de nem tanítottad meg semmire, ami alapján önálló lehetne. Szerintem baromi gyorsan szedd össze magad ha nem akarod teljesen tönkretenni azt a gyereket.

2022. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%

A védőnő hogy nem látja hogy nem kap korának megfelelő táplálékot? Ezt kb jelentenie kellene, szinte veszélyezteted a gyermeked


Add be bölcsibe, legalább ott ételt is lát.

2022. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

19: pont ezt akartam írni az előbb, de visszafogtam magam. :)))


Tényleg jobb helye lenne ott a gyereknek...

2022. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!