Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utazási rosszullét kialakulhat...

Utazási rosszullét kialakulhat gyerekeknél hirtelen?

Figyelt kérdés
Majdnem 4 éves a kislányom. Korábban sosem volt rosszul utazás közben. Két hete viszont már negyed óra utazás után is öklendezni kezd.
2022. máj. 28. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen, van ilyen.
2022. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2022. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is kb akkor kezdődött, előtte imádtam kocsikázni. És sajnos felnőttkoromban is gyakran előjön, buszon, repülőn, hajón is. Egyedül a vonatozást bírom jól hosszútávon meg azt, ha én vezetem az autót.
2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 évesen jött elő amikor elmentünk egy hosszabb buszos utazásra Olaszországba. Még az út elején sem volt semmi bajom, aztán a vége felé többször is hánytam meg utána mindig rosszul voltam buszon meg kicsit autóban is bár ott kevésbé jött ki.
2022. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, kialakulhat. Bár valószínűbb, hogy az utazás alatti cselekvés változott meg. A fiam kb. 5 éves volt, mikor először ez előjött nála. Nem tudunk 10 percet menni autóval úgy, hogy ne lett volna rosszul. Aztán az egyik út alatt figyeltem, hogy mit csinál közben. Folyamatosan lefele nézelődött, hirtelen forgatta a fejét elég gyakran. Mondtuk neki, hogy folyamatosan nézzen kifele az ablakon balra. Szerencsére meg tudta csinálni, utána nem is lett rosszul egyszer sem. Szerintem az emberek zöme rosszul lesz, ha úgy utazik egy járműben, hogy nem kifele néz, még felnőtt korban is. Valószínűleg ide lehet visszavezetni a legtöbb rosszullétet.
2022. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor jött ilyen elő, amikor feltettünk ilyen ablakra rakható mintás napellenzőt vagy micsodát. És mivel takarta neki a kilátást és nem látta, hogy "mozog" az autó, rosszul lett. Levettük, elmúlt. Nem is tudtam, hogy ez is előhozhatja, amíg nálunk meg nem történt.
2022. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!