Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha vita veszekedés vagy...

Ha vita veszekedés vagy komoly beszélgetések vannak, másoknál is kifordulnak magukból a gyerekek? Ennek mi az oka, hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés

Viták, veszekedések alatt amiket nagyon tisztázni kellene, a gyerekek mintha megkergülnének.

Elkezdenek büntető cetliket dobálni ránk, vagy jó hangosan betesznek idegesítő zenét, belebeszélnek a beszélgetesve veszekedésbe, abszolut nem fogadnak szót semmire, teljesen megkergülnek, kezelhetetlenek lesznek.

Kisiskolásak már, 8 év körüliek, tehát fel kellene már fogják azt, hogy húzódjanak háttérbe.

Egy kész pokol lesz minden olyankor.

Nem minden naposak a veszekedések, de megesnek olyan dolgok amik parázsviták es mindjárt "robban minden".



2022. máj. 29. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Még a 4 évesemmel is így vab ( nyilván másban mutatkozik meg az életkorból adódóan), ha a vita nem is vele van akkor is.


Normális

2022. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Troll
2022. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nem így van, meg is lep a dolog, mert az enyém nagyon problémás, de ha vita van, általában elpanaszolja a saját kis oldalát, és nem nagyon érez együtt a másikkal, amíg a saját sérelmét még fontosabbnak tartja.


Semmi olyat nem csinál, amiket írtál, ha nagyon feszült valami pótcselekvés van max, piszkál valamit.

2022. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Várjcsak, újraolvastam, kivel van a vita? Nektek szülőknek egymásközt?
2022. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg tök normális, hogy így viselkednek. Nem értik a veszekedés okát, csak érzik a feszültséget, ami őket frusztrálja. Azt látják, hogy kiabáltok egymással, hát ők is belekiabálnak. Ezért mondjàk, hogy ne a gyerekek előtt veszekedjenek a szülők. Mégis honnan tudnák, hogy háttérbe kéne vonulniuk?
2022. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szülők veszekednek. Ki vannak küldve nem fogadnak szót, vag, ahova ki lettek küldve ott kezdenek el rendetlenkedni. Ha kitenném őket a folyosóra, ráfeküdnének a csengőre is.


Nyugodt napokon kérem őket ha ilyen lenne akkor hagyjanak minket békén, kérdeztem az okát is a viselkedésülnek. Indokolni nem indokolnak hogy miért kergülnek meg(nem is tudják?), és nem akarják meg sem ígerni hogy legközelebb csendben lesznek es kivonják magukat.

Értetlenül állok az egész előtt.

2022. máj. 29. 10:38
 7/16 A kérdező kommentje:
*nyugodt napokon IS kérem őket
2022. máj. 29. 10:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha feszültek vagytok, a gyerekek is feszültek lesznek, ez azért nem agysebészet.

Ti úgy vezetitek le a feszkót, hogy egymással veszekedtek, ők meg úgy, hogy veletek.

Ha lenne normális vitakultúrátok, ami emberi hangnemben zajlik, a kölkökkel sem lenne gond, de mivel nincsen kulturált keretek között ez sem, hát ők is pont úgy viselkednek, ahogy ti.

Nem is értem mit vártok, Pisti, Kati, legyetek kedvesek csöndben várakozni és szót fogadni, amíg apátok-anyátok ordítozik kicsit egymással?

Intézzétek értelmes emberek módjára, akkor majd nem lesz ilyen gondotok.

2022. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok kibírni addig, míg aludni térnek. Tudom, könnyű mondani, és nagy önuralmat igényel, de hosszabb távon szerintem megéri.


Mint ahogy minden másban, ebben is lehet fejlődni.

2022. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ti feszkóztok egymással, de a gyerekektől elvárjátok, hogy csendesek és fegyelmezettek legyenek?

Nekik is le kell vezetni a feszültségét, amit az okoz, hogy anya és apa ordítozik egymással.

Amilyen példát mutattok, úgy viselkednek ők is.

2022. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!