Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi "programra" lehet...

Mennyi "programra" lehet szüksége egy 2 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Ismét lelkiismeret-furdalásom van kicsit a gyerekneveléssel kapcsolatban. Olyan helyen élünk, ahonnan minden csak autóval érhető el. A legközelebbi játszótér 10 km-re van, az állatkert 30-ra, stbstb. Ebben a melegben pedig nekem semmi kedvem kimozdulni, boltba is nyögvenyelősen megyek el, pedig úgy vártam a nyarat, hogy majd megyünk mindenfelé, de most, hogy itt van, nagyon nem bírom ezt a meleget (hát öregszem, na...). Van az udvaron rengeteg játék, csak ugye másik gyerek nincsen. Szerintetek elég lehet, ha csak hetente egyszer megyünk társaságba vele? Holnap mondjuk mindenképp el akarok menni délután a strandra, az tök jó lesz neki.

Nyaralásnak van értelme mondjuk egy kétévessel? (Nekünk nincs most igényünk rá nagyon, csak nyűgnek éreznénk, sok a kinti munka, felújítunk, stb)

Arra gondoltam h reggel 8-kor indulunk, ha menni akarunk valahova, akkor még talán nincs olyan meleg, viszont akkor meg a többi gyerek nincs kint valószínűleg...


2022. jún. 2. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem gyereke válogatja. Az én lányom pont kétéves korában kezdett "megunni" minket, jött a nyűgösség, a "mindent megun 2 perc után"-korszak, és csak akkor volt jobb, amikor társaságban volt. Pedig amúgy eléggé magának való gyerek, imád egyedül elszöszölni mindenfélével, mégis előbújt nála a gyerektársaság hiánya.

Ha nálatok ez még nem jött el, akkor szerintem még húzhatjátok egy darabig, de a szociális érzékének/életének mindenképpen jót tenne a gyerek társaság, még akkor is, ha csak távolról nézi őket. Persze nem kell mindennap menni, de nekem a heti 1-2 alkalom kevésnek tűnik. De azért ha építkeztek, viszitek magatokkal kertészkedni, ilyesmi, akkor nem ingerszegény a környezet, de hát más a kettő.

Nyaralni meg - tapasztalatom szerint - abszolút érdemes ekkora gyerekkel menni, persze olyan helyre, ami neki is élvezetes - vízpart, állatkertes helyek, biciklitúra - a lányom imádta ezeket -, de persze csak az ő kedvéért ne; csak akkor, ha számotokra is érdekes és élvezetes programokat találtok.

2022. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Először is legalább az egyik autótokat cseréljétek le légkondisra, és az maradjon otthon nektek napközben. Nem miattad, a gyerek miatt.

Másrészt. Állatkertbe és effélékre én is inkább akkor vinném, amikor még/már kirándulóidő van, szóval kora délután max. 25 fok van, délelőtt meg kevesebb. Vagy borongós napon, mert a napsütés léte vagy hiánya rengeteget számít a hőérzetben.

Játszótérre sosem a társaság miatt vittük a gyerekeinket, hanem a játszás (hintázás, homokozás stb.) miatt. Szóval pusztán a társaság miatt ne vidd. Ha viszed, akkor viszont nagyon helyes, ha 8 körül indultok. Hidd el, nyári melegben minden normális anyuka reggel és kora délelőtt (vagy késő délután és este) viszi játszótérre a gyerekét - pont azért, amiért te is.

Nyaralás: alapesetben jó neki, mert élmény, ahogy pl. a strandolás is. Persze nem kell túl messzire utazni, a kisgyereknek minden újdonság és felfedezni való. De ha most házfelújítás közben vagytok és nagyon nem passzolna, nem tragédia, ha idén kimarad. Ha esetleg szeptemberre utoléritek magatokat a munkával, az se baj, ha ősszel mentek el nyaralni. Akkor a meleg sem fogja megviselni a kicsit.

2022. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbálok kicsit kreatívabb lenni. Pl úgy tervezem h ma 5-kor megyünk a játszóra, és utána hazafelé ugrunk be a boltba, kettőt egy csapásra. Az a baj, hogy a lányom is olyan, hogy attól függ, milyen lábbal kel fel... Ha azt mondja, hogy ő most nem akar menni sehova, akkor addig üvölt, amíg békén nem hagyom, így tervezni sem tudok annyira...
2022. jún. 2. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt nincs annyira meleg. Nem tudom mi lesz veled július, augusztusban?

Másrészt ez a joléttel jár, hogy, minden gyereket vonszolnak mindenhova egész nap. Pár évtizede mondjuk egy falusi család ki se mozdult a kertjükböl és ott is felnőttek, nem volt ringató, babaúszás, játszótér sem. És akinek ebben volt része az a legnagyobb nosztalgiával gondol rá. Én vittem sok helyre mert nekem unalmas volt itthon ülni. De 2-3 éves kor alatt kb. teljesen mindegy neki hogy hol van.

A covid alatt társaságba se vihettem, itt játszott a kertben folyamatosan gyerektarsaság nélkül. 4 évesen kezdte az ovit, barátkozós, normális gyerek lett. Nem igaz, hogy ha nincs társaságban 2 évesen akkor egy szorongó, magába fordult gyerek lesz.

2022. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy ekkora gyereknek nulla azaz nulla programra van szuksege. En szerintem elrontottam, cipeltem minden hulyesegre, aminek az lett az eredmenye h 5 eves korara kiegtem a gyerekprogramokbol. Nem lett "fejlettebb" ugyesebb, okosabb a sok programtol, semmire nem is emlekszik. Egy ekkora gyereknek egy szep gyerekszobara, egy udvarra es egy homokozora van szuksege es ennyi.
2022. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

A lányod azért olyan, hogy "milyen lábbal kel fel", mert te is ilyen bagy. Nyűglődsz, hogy jaj meleg van, jaj kocsival kell menni..ezt tanulta el.

Oké, hogy otthon is jó, de ingerek nem érik otthon, nem szocializalodik. Nincs az, hogy hozzaszol valaki, koszon, kérdez, nem kerül helyzetekben, mint egy boltban pl, vagy játszótér, utca akármi. Ha mindig ugyanazokat látja a szókincse se fejlődik,az ismeretei sem.

Nem kerül a komfort zónáján kívül, igy nem lesz mindenhol magabiztos, nyitott gyerek. Az lesz magabiztos aki sok helyen jól érzi magát, mert mindenhol kreativan el tudja tölteni jól az idejét,rajon hogy nem csak otthon jó anya mellett.

Te sem tudsz így beulni egy kávét meginni vagy vele együtt kajálni étterembe, mert nem viszed így nem is fog ott tudni viselkedni vagy felni fog.

Szerintem nem kifejezetten programokra van szüksége, ganem hogy be legyen illesztve a család életébe, hogy mindenki jól erezze magát. Nem lehet mindig otthon ülni, honnan szerez élményeket, mit mesél, miről beszelgettek, hogy fejlődnek a keszsegei.. Szerintem.

Nálunk 2 évesen alig várta hogy elmesélhesse mamáknak mit evett, mit játszott, hol voltunk, miket látott és azóta is emlekszik rá, beszél róla, most 2,5.

2022. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy sehova nem viszem, heti 2-3x szoktunk menni valahova, de ma pl. kvameleg van és az udvaron sem bírtam tovább fél óránál mert végig a napon akart lenni. Amúgy eléggé szociális szerencsére, a játszón is ő szokta már megbeszélni a problémáit a többi gyerekkel (NE VEDD EL A LAPÁTOOOM :'(, ilyenek :D). De közben nagyon zavar az is, hogy mindenhova autóval kell mennünk, környezetvédelmi és pénztárca-szempontból is, félek, hogy mi lesz ha megszűnik az árstop, akkor aztán tényleg vissza kell fogni... Sajnos a bicikli sem opció mert főút van csak, semmi járda, vagy bicikliút.

Szerintem ha bent laknánk a városban, minden nap mennénk valamerre... De így nehéz. Nagyon várom az óvodát (sajnos idén még nem fogják felvenni).

2022. jún. 2. 12:26
 8/9 A kérdező kommentje:
(azért írtam a kérdésben, h "társaságba" megyünk vele heti 1x, mert amúgy vásárolni el szoktam vinni, meg erdőbe, meg ilyenek, meg van h a játszón nincsen senki. így kb heti 1-re jön ki, amikor ténylegesen gyerekekkel van)
2022. jún. 2. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem túlgondolod. Ilyenkor elég egy homokozó vagy kerti medence. Esőben pocsolyában való tapicskolás. Ha nincs kertetek, a szobában, erkélyen építsd neki bunkert.
2022. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!