Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnám biztosan “elijesz...

Mivel tudnám biztosan “elijeszteni”attól a 4 éves kislányom, hogy kiszaladjon az útra?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, ahová nemsoká be is fogunk költözni.

Viszont gyomorgörcsöm van.

A ház kerítésétől kb 1,5-2 m van az út és sajnos mivel itt vágják le az autósok az utat, elég gyakori a forgalom és van olyan, aki autópályán képzeli magát…

Emiatt egyszerűen annyira aggódom, elég egy óvatlan pillanat és meg lenne a baj :(

Legszívesebben sírnék, de nem tudom mit tudnék tenni…?

Esetleg ezenkívül valami más megoldás? :(



2022. jún. 7. 00:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Zárd be a kertkaput. Nem buták már annyira 4 évesen. És gondolom egyedül nem megy ki az utcára.
2022. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Bezárom a kaput. Nyilván…

De egy gyereknél kiszámíthatatlan, hogy éppen megyünk kifelé, ő meg elkezd futni :(

Mi van ha nem vagyok ott vele és valaki nem figyel van én nem tudok mindig figyelni?

Egyszerűen nem tudok megnyugodnu

2022. jún. 7. 00:07
 3/23 anonim válasza:
61%
Jézusisten
2022. jún. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3-as. Most ne haragudj,de én ezzel a kijelentéseddel mit tudok kezdeni?
2022. jún. 7. 00:13
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
Egy nagy nyaklevessel, mással nemigen!
2022. jún. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Ne elijeszteni akard, hanem megértetni. Menjél ki vele, álldogáljatok ott egy darabig, nézze a forgalmat, és közben mondd el, miért fontos, hogy sose szaladjon ott ki.
2022. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%
Egy gyerek sem érti meg, amíg nem kap egy nagy sallert. Ezen túl kell esni. Inkább a saller mint a halál.
2022. jún. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, elmagyaráztam neki. De szerintem még nem érti ennek a súlyát, hogy milyen nagy baj történhet, ha kiszalad…

Így annyira komolyan sem veszi. Sajnos pont abban a korszakában van, amikor direkt élvezi, ha ellenkezőjét csinálja annak, amit mondok…

2022. jún. 7. 00:30
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Te tudod. Nekem két gyerekem van. Mikor hasonló korúak voltak, sokszor játszottak olyat, hogy a járdán megindultak futva vagy futóbiciklivel az utca vége felé, ahol egy kereszteződés volt. Szívesen csinálták akkor is, ha csak egyikük volt ott, de ha ketten, akkor még versenyeztek is. Megbeszéltem velük, hogy odáig szabad futni, de a végén meg kell állni, az úttestre TILOS lelépni, és meg kell várni engem. Nyugodtan gyalogoltam utánuk, mert mindig betartották ezt. Igaz, az nem volt annyira forgalmas úttest, de mivel soha nem léptek le, ennek nincs is jelentősége.

El tudtam érni, hogy amit mondok, azt vegyék komolyan.

Ehhez kell az is, hogy túl sok korlátot ne tegyél a gyerek elé. Pl. ha nem szabad szaladgálni abban az utcában, akkor mihamarabb vidd olyan környékre, ahol igen, és ott biztasd, hogy most nyugodtan szaladgálhat, itt semmi baj nincs belőle. A gyerek könnyebben betartja a szabályokat, ha nem kell mindig és mindenütt, hanem csak adott helyeken. Ha mindig dresszírozod, akkor természetesen jön a menetrend szerinti ellenkezés.

Egyébként ez másban is így működik, pl. hogy adott helyen és helyzetben csöndben, fegyelmezetten kell viselkedni, de nem kell egész nap, hanem csak előre megbeszélt, kivételes helyzetekben.

2022. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom ahol eddig laktatok ott is volt út, vagy ha mentek oviba biztosan van úttest autókkal. Mi egy csendes kertvárosban lakunk, 30-as övezet és szerintem 60-nal húznak el a házunk előtt az autók. De mivel nem mehet ki egyedül a lányom, csak a kertbe, nem aggódom.
2022. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!