Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves fiú gyermek, ha nem...

4 éves fiú gyermek, ha nem szívesen rajzol, akkor az óvónőtől elvárható, hogy "rávegye"?

Figyelt kérdés

Nem erőszakkal gondolom, de valamilyen módon meg kellene hogy hozza a kedvét?


Vagy ebben a korban még nyugodtan rá lehet hagyni?


Én itthon rá tudom venni. Nem kényszerítem, csak ha leülök vele, akkor csinálja. Az óvodában nincs hozzá kedve állítólag. Nekem fura, hogy ezt ráhagyják, de lehet én gondolom rosszul.


2022. jún. 6. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk óvódában csoportos foglalkozás van, amibe a gyerek bekapcsolódhat, ha van kedve. Tehát az óvónéni ott ül velük, vagdos, hajtogat, gyöngyöt vasal, és mindezt mutatja annak, akit érdekel. Viszont gondolom akkor nem tud futni a tiéd után?, de feltételezem tudja a gyerek, hogy bekapcsolódhat, mondta neki is. De a gyerekeknek azért meg szokott jönni a kíváncsisága előbb-utóbb, hogy ők is beálljanak és ne maradjanak ki. Nálunk egyedül ünnepek alkalmával volt "kötelező" valamit csinálniuk. Pl. tipikusan anyák napjára.
2022. jún. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem és nem is szerencsés. Ne vegye rá.
2022. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek nem akar rajzolni akkor nem kell erőltetni, csak ártasz vele. Csináljon amit szeret és fejlődjön azzal.
2022. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, te gondolod rosszul. Otthon a gyerek körül forog a világ, az óvodában meg nem.
2022. jún. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Ha nem csinálja magától, akkor valószínűleg nem szereti. Minek erőlteted? Tegyük fel nem szeretsz horgolni. Mit szólnál hozzá, ha anyád állandóan azzal zaklatna, hogy igenis, gyere horgoljunk. Hülye példa, de akkor is. Te szoktál direkt, fakultatív olyat csinálni, amit nem szeretsz?
2022. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sok más is jó a kézügyesség, finommotorika fejlesztésére. Pl. legó vagy gyurma vagy sütikészítés vagy kirakózás vagy szerelés. Ha bármi ilyesmit szeret a gyereked, nem kell aggódnod a rajz miatt, majd az is menni fog. Fiúknál sok van, aki csak nagycsoport végén indul be. Lányoknál tipikus, hogy hamarabb szeretnek mindent nagyobb türelemmel kidíszíteni, legyen az egy papír vagy saját maguk :) de persze náluk sem mindenkit köt le.
2022. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ott valami pedagógus asszisztens féle, akkor nincs kapacitás Pistikének könyörögni, hogy csinálja a dolgát.

Nálunk ez úgy működött, hogy még kiscsoportban elküldtek minket fejlődésdiagnosztikára. Ott megállapították, hogy kellene a gyerek mellé egy plusz pedagógus az oviba. Amúgyis úgynevezett integrációs csoportba járt a gyerek, 20 gyerekre 3 óvónő volt. A 3 óvónőből 1nek az volt a dolga, hogy 8tól 12ig ott álljon a fiam mögött és motiválja, átsegítse őt egyik tevékenységből a másikba. De ha van huszonakárhány gyerek, és arra 1 óvónő, akkor ez nem működik.

2022. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztos azért van ez bennem, mert annak idején a lányomat nyaggatták azzal, hogy nem megfelelő a ceruzafogása.
2022. jún. 6. 09:33
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

"annak idején a lányomat nyaggatták azzal, hogy nem megfelelő a ceruzafogása"

Ne gondold, hogy a helyes ceruzafogás a sok rajzolástól alakul ki, sőt.

Bármi más jobb: homokozás, ujjfestés, gyöngyfűzés, papírtépés, stb.

2022. jún. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erőltetni nem szabad, az csak a visszájára fordul. Sok minden más is fejleszti a kézügyességet, kreativitást, biztos vagyok benne hogy ezek közül valamelyikkel szívesen foglalkozik, vagy érdemes kipróbálni, de ezeken kívül sok más is jó lehet a célra: gyurmazas (neki érdekes kiegészítőkkel), gyongyfuzo (lehet h "lányos" de az én kisfiam szeret vele bíbelődni), homokozas, akár benti kinetikus homok, gipszforma öntés, vágás-ragasztás gyerek ollóval, ujjfestek, legozas, csavarozós, szerelős,játékok, kreatív gyöngyök amikkel képeket lehet kirakni, magneses építok stb.
2022. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!