Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a 4 eves kislany...

Hogy kezeljem a 4 eves kislanyomnak a félelmét ?

Figyelt kérdés
Par napja a 4 eves kislanyom ejjel felriad, hogy repulo szornyeket lat amit megakarjak tamadni. Hiaba nyugtatom nem alszik vissza. Hiaba kapcsolok kislampat akkor is latja . Tegnap hajnal 2 tol nem aludt 5 ig. Peobaltam nyugtatni, hogy szornyek nem leteznek, es hogy ha a tvben latott ilyet az csak a tvben van a valosagban nincs, tenyleg mindent probaltam mar . Nagyon frusztralt emiatt, nappal azt mondja nem akarja hogy este legyen. Mit tudok tenni? Hogy segitsek neki?
2022. ápr. 3. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne mondd neki, hogy nem léteznek, azzal egyedül hagyod őt a félelmeivel.


Inkább beszélgessetek arról, otlezeljetek, hogyan lehet legyozni a szörnyeket, mitől felhetnek, vond ebbe be őt is, az ő fantaziavilagat és ennek megfelelően keressetek valamilyen mesés, játékos megoldást ellenük. Pl kap egy varazskardot, ami nem engedi h hozzaerjenek, vagy az ablakaba vmi varázslatos tárgyat tesztek, ami nem engedi be őket.. Valami ilyesmi, amit ő elfogad és megnyugtatja

2022. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt latom az arcan mintha tenyleg latna ezeket a repulo “szornyeket “. Kerdeztem tole, hogy neznek ki es leirta hogyan latja oket . Hallucinalna? Elegge aggaszto ez a dolog. Egyenlore nem tudtam ra hatni semmilyen modon. Teljesen elutasito , barmit mondok . Mondtam eg varazsiget is, hogy semmi nem johet a kozelunkbe. Egyutt is alszunk.
2022. ápr. 3. 21:34
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

"ha a tvben latott ilyet az csak a tvben van a valosagban nincs"


Eszerint olyan tévéfilmet is láthatott, amiben ilyenek vannak? 4 évesen? Mert akkor adódik a megoldás: nem kéne ilyeneket néznie. Egyáltalán: minimálisra kéne szorítani a képernyő előtt töltött időt, és az se félelmet keltő legyen.

2022. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi idősen ami a fantáziájában létezik, az olyan, mintha valóban létezne, ezért a félelme is valós.

Szinte 0 az esélye annak, hogy valódi hallucinació lenne.

Ez a varazsige nagyon jó ötlet! Az együtt alvas segít? Ha felébred te azérteg tudod nyugtatni?

2022. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem szokott tvt nezni, igaz szokott a hatterben menni a tv. De neha nez felugyelet mellett neki valo meset. De gondolom, hogy a tvben lathatott valamit, mert hol mashol? Kerdeztem ezt is tole, de nem igazan arulja el.
2022. ápr. 3. 21:41
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtam megnyugtatni ejjel . Az apja lement vele a nappaliba aludni felkapcsolt villanynál elaludt de eleg nehezen.
2022. ápr. 3. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

"De gondolom, hogy a tvben lathatott valamit, mert hol mashol?"


Miért kellett volna bárhol is látnia? A fantáziájával elképzelte magának.

Nos, ha nem tévében látta, akkor a lényeg: fél, szorong valamitől, amit nem tud megnevezni, kifejezni. És ezért lát bele mindenféle szörnyet az éjszaka sötétjébe.

Azért az elég durva dolog, ha a szülővel való összebújás se nyugtatja meg.

2022. ápr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha napkozben, amikor nyugodt szívesen beszél róla, akkor beszélgessetek, persze csak amennyit ő is szeretne, akár lerajzolhatja a szörnyet, ami segít kicsit kézzel foghatóbba tenni, azt szimbolikusan el lehet dobni, égetni, szettepni. Ez segíthet, hogy a kontroll érzést visszanyerje, és a korábban írt tanácsoknak is ez lenne a lényege, hogy ezekkel a varazsmodszerekkel azt érezze, hogy ő irányít. Nem biztos, hogy elsőre megtalaljatok a tökéletes eszközt, de előbb utóbb meg lesz. És az a tapasztalat, hogy rövid idő alatt maguktól is el szoktak tűnni ezek a "szörnyek". Addig is legyetek vele nagyon megertok, elfogadok és türelmesek, még ha néhány ejszakazas után ez nehéz is. Ha ti nyugodtak tudtok maradni, o is könnyebben megnyugszik.
2022. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig mégsem szűnik meg néhány hét alatt és nincs már semmi ötletetek, vagy más területre is hatással lesz (napközbeni fáradtság, szorongás általánosul) akkor pedig keressetek egy gyermekpszichológust, aki segíteni fog.
2022. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon koszonom a valaszokat!!!
2022. ápr. 3. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!