Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeled szülőként, ha a...

Hogy kezeled szülőként, ha a kicsi (5-7 éves) gyermeked az oviban, suliban a társaitól tanul, vesz át csomó ökörséget?

Figyelt kérdés

Elkerülhetetlen, változó hogy melyik csoportban milyen téma lesz népszerű. Nyilván otthon tisztázni kell a fogalmakat, és azt hogy mit értett félre.

De ha rákattan egy témára, amihez még kicsi, akkor azt hogy lehet elérni, hogy ne foglalkoztassa annyira? Gobdoltam várok, majd abbahagyja, de hetek óta van egy téma amiről nem szakad le.


Lehet ez csúnya beszéd, szexuális téma, félelmetes, horror dolgok, halállal, betegséggel kapcsolatos, stb..


2022. jún. 7. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Keresni kell mas, érdekesebb témát, ami lefoglalja
2022. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Egy ilyen idős gyerek màr kell, hogy értsen a szép szóból, magyarázatból. Ha tovább mondja az ökörségeket, akkor szabályokat kell felállítani. Pl ha továbbra is csúnyán beszél, akkor megvonod tőle a tv-t, tabletet, stb. Ezt hívják következetes nevelésnek.

Az elterelés csak ideig-óráig hatásos egy ilyen nagy gyerkőcnél. Meg kell tőle követelni az illemet, csak így tanulja meg.

2022. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Így van, szabályokat kell felállítani és következetesen betartani azokat. Tehàt, ha valami hülyeséget mond/csinál és a megbeszélés vagy szép szó nem segít (ez nyilván életkori sajátosság is), akkor jöhetnek tiltások, de komolyan véve. S


Szóval, ha azt mondod, hogy még egy ilyen és nincs TV/édesség/bármi, akkor azt tartsd is be. Ne úgy, mint a szomszédom, aki folyton fenyegetőzik a gyereknek, de sosem tartja be a szavát, aztán semmi foganatja nincs nála ezeknek a dolgoknak.

2022. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a tiltást nem tartom megfelelőnek ebben a dologban, mert attól még érdekli csak nem beszél róla. Társai közül beszéltem olyannak aki azt mondta h otthon meg sem említi a Minecraftot, mert anyukája dühös lesz, de az oviban csak erről érdeklődik a társainál, ilyet játszik.


Mondjuk ez a kevéssé ciki vagy veszélyes dolgokra igaz. Rokon kisgyereknél van a szex, meztelenség, nemiség a tema, hát attól is szenvednek a szülők, ott már a suli is szankcionál.


Nálunk a félelmetes dolgok vannak porondon. Nincs tévé elofizetes, születése előtt sem volt nekunk, én töltök le mesét, mesesorozatot, azt nézheti, de így tökre érdekli minden tv amit másnál lát vagy hall, most épp van egy horror figurákkal tökéletesen tisztában lévő (6!, hogy??) csoport társa, aki mesél neki dolgokat, konkrét Hannibál jeleneteket

2022. jún. 7. 14:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Mármint a tiltást arra értem, hogy nálunk jobb ha elmondja ami foglalkoztatja, mert tudok vele beszélni róla hogy ez butaság, ez nem gyereknek való.


Már így is mondja játék közben hogy most fogd be a füled anya mert haragudni fogsz ha ezt meghallod.


Amúgy oviban szoltam, szülővel beszéltem de nincs valtozas. Azt hiszem a nagy tesó mond el mindent (mutat) a kicsinek

2022. jún. 7. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

De most az más, mint amiről beszélsz, mármint pl. a halál, szexualitás és amiket felsoroltál, azok nem hülyeségek. Én azt hittem, olyasmire gondolsz, hogy elkezdenek pl. csúnyán beszélni vagy veszélyes dolgokat csinálni, a testvérüket csúfolni, mert ezeket ilyen korban tiltással lehet megakadályozni.


De most erre, hogy mit lát/hall, vagy mi a téma az oviban és suliban, nem tudsz hatással lenni. Ezen nincs mit kezelni, vagyis nem értem, mit szeretnél vele kezdeni. Ő elmondja, hogy az osztálytársa látott egy filmet, amiben embereket nyúztak meg, de ezzel max. annyit tudsz tenni, hogy Te nem nézetsz ilyet vele.

2022. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet elkerülni sajnos, nálunk jelenleg a south park a téma. Elsős, nem lehet mit csinálni mert rengeteg nagytesó van, folyamatosan új részekről beszélnek.

Én megbeszéltem vele, hogy mi is az, miről szól. Beleegyeztem, hogy bármit hall beszéljük meg, néha nézhetünk közösen egy részt de ez mese stb... Beszélj te is erről vele, hogy mi ez stb ..


Nekünk rengeteget segített az ilyen dolgokban, nyitott vagyok, beszélgessünk.

2022. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!