Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért van az hogy sok gyerek...

Mért van az hogy sok gyerek csomó alapvető dolgot nem tud megcsinálni, mért tolódnak kis alapvető dolgok akár évekkel? (lent)

Figyelt kérdés

-Amikor mi voltunk gyerekek 4-5 évesen cipőt kötöttünk.

Ma mért nem képesek erre,sőt olyat is hallottam ahol már felsős volt a gyerek és csak bénázott

-4-5 éves korban már egyedül fürödtek a gyerekek,szappant használva,ha kellett besegítettek de megoldották

-4-5 éves egyedül kis és nagy wc-re

-2-2,5 éves korára a többség szobatiszta volt reggel,nem kellett pelenka


2018. júl. 23. 17:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ovis gyerek egyedül öltözködött,fésülködött,fogat mosott,ha kellett segítettek neki,meg figyeltek arra hogy helyesen csinálja.De manapság olyan sokszor hallom hogy évekkel idősebb gyerekek nem tudják megcsinálni.


Mi lett elrontva?


Minket alsóba vittek úszni iskola keretein belül,(2. osztály),de egy szülőnek sem kellett velünk jönnie,egyedül átöltöztek a gyerekek,felvették az úszó sapkát,törölköztek,nem kellett senkinek se bemenni az öltözőbe velünk

De nem is örültünk volna ha egy osztálytárs szülője ott van.

Most meg sokszor 10-11 éves gyerekek nem tudnak egyedül ilyeneket elintézni és a kedves anyuka így úgy gondolja hogy a fiú öltözőbe nyugodtan ott lehet.

Na azért ne már!


Mért volt hogy egyedül sok mindent meg tudtak csinálni a gyerekek,most meg sok hihetetlen hogy semmit nem tud megcsinálni.

Na tisztelet a kivételnek,mert nagyon ügyes,talpra esett gyerekek is vannak.



De most komolyan 10-12 évesen már nem kisgyereknek számítottunk,akik semmire se képesek.Otthon lehetett minket hagyni,a tankönyveinket becsomagoltuk magunknak,a ceruzáinkat kifaragtuk,bepakoltunk egyedül,nem kellett ruhát kikészíteni,ha úgy hozta a szendvicsed is megcsináltad.


Most meg jóval idősebbek helyett mindent megcsinálnak.



Ez mért van?

2018. júl. 23. 18:01
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem provokálás akart lenni,de olyan sokszor lehet hallani a környezetebe is és hasonló oldalakon olvasni is róla
2018. júl. 23. 18:03
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Van oviúszás, egy szülő se megy, a gyerekek önállóak. A gyerekeim mind szobatiszták voltak 2 és fél éves korukra. 4-5 évesen az oviban egyedül végzik a dolgukat. A cipő kötés talán azért necces, mert sok a és tépőzáras cipő.
2018. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Egyrészt nem igaz, amit írsz. Másrészt miért nem saját magadat tökéletesíted, ha már a helyesíráson kívül úgyis mindent megtanultál?
2018. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Most párhavonta megkérdezed? Akkor kaptál vagy 20 oldalnyi választ.

Szinte szó szerint így tetted fel.

2018. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

-nemigazán árulnak már 4-5 évesre megkötős cipőt. 99% tépőzáras.

-a szappannal mindig játszottunk. Kb a fele elázott. Már tusfürdőt használunk, ezt nehezebb adagolni. Egy szappan 20 perc alatt ázik el, egy flekon tusfürdőt masfél perc alatt el lehet játszani

-ma is egyedül járnak wc-re az oviban

-a régi pelenkák nagyon kényelmetlenek voltak

Egyébként a mai gyerekek nagy része is szobatiszta 2,5 éves korára.

2018. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem unod még magad?? Ezt már egyszer megkérdezted, és ott is ilyen provokatív stílusban nyomtad a magadét hogy a mai gyerekek kvázi életképtelenek.

Már akkor is le lett írva hogy eltúlzod meg hülyeségeket írsz.

Sajnálom hogy nincs rendes életed és kénytelen vagy ezen kattogni folyton.

2018. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Te óvónő vagy. Legalábbis az oviban nálunk is ezt mantrázzák.

Kerestem én is kötős cipőt, mert ez állítólag alapfeltétel az iskolaérett gyerekeknek, hogy tudjanak kötni cipőt. Olyan van 32-es méretig, hogy oldalt cipzáros és van egy kötőrésze, de inkább dísznek. 32-es mérettől viszont csak kötős van, tépőzáras alig.

Ovival csak a végzősök mennek úszni, ott önállóak egy ovónéni megy velük. Mi külön járunk úszni (2 fiú) -nem kell nekik segíteni, talán az úszósapkával igen. Bent simán elmegy wc-re senki sem megy ki vele.

Kiswc-t elintézi magának, a nagywc-nél én kérem hogy ha végzett had ellenőrizzem, mert gyönyörűen szétkeni magának, ezt oviban hagyják is a 35 fokban úgy van a gyerek egész nap (csak mondom hogy a higiénián is elgondolkodj) délután megjövünk rendesen kitörlöm és ha szükséges igen, még mindig kell kenni sudokrémmel és nem a gyerek hibájából, mert hiába kell vinni nedves törlőt valahogy elpárolog...

Egyedül tisztálkodás: Igen, 80-as években fürödhettünk egyedül igazán nem tisztálkodtunk csak fürödtünk.

Nem, én nem emlékszem és anyukám elmondása szerint sem játszott, foglalkozott annyit velünk mint most ezzel a korosztállyal foglalkoznak (kb.15 éve)-ezen kívül szépen el tud játszani egyedül is.

Viszont elmondhatom, hogy az óvodából rengeteg hiányosságot látok, amit úgy gondolok hogy ha napi 8 órát ott vannak talán nem nekem lenne a feladatom munka után megtanítani a gyerekkel. Rengeteg elmaradás van, baleset, ideges gyerek. Amikor oviba mentek az enyéim nagyon sok dalt, mondókát tudtak aztán mintha agymosáson mentek volna keresztül, elfelejtették. 3 éve járnak oviba, de talán 2-3 verset sikerült felszedniük ott, a többit itthon tanultuk. Játékra nevelés -ez az ovinak a mottója, nem kötelező a gyurma, a rajzolás, az éneklés, a körjáték, a torna - semmi sem, sőt, örülnek ha a sarokban elmatat a gyerek addig sincs vele gond - és ez egy állami óvoda, nem Kolping. Iskolában szintén a szülőkre zúdítják a hiányosságokat amit oviból kellett volna vinnie a gyereknek. Miért nem tud megülni 30 percet? Talán azért mert szinte mindenhol vegyes csoportok vannak az oviban, a szobatiszta 2,5 éves együtt van a 7 évessel, nem tud rendesen felkészülni az iskolára a 7 éves ha egy 2,5 éves rohangál ordítva körülötte (25 fős létszámnál 10 iskolaérett, 6 fő 5 éves, 8 fő 4 éves a többi éppen levette a pelust) gondolhatod mennyi idejük marad az ovónőknek az iskolaköteles gyerekekkel foglalkozni....

2018. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én koromban 6 évesen tanultam meg cipőt kötni, es akkor is csak gyengén tudtam meghuzni... Nem is nagyon volt kapható tepozaras cipő, ma mar kicsiknek inkabb azt gyártanak.

2,5 évesen a gyerekek nagy része szobatiszta a környezetemben. Kivetelek mindig vannak es voltak is. En sem voltam szobatiszta hamarabb, pedig kenyelmetlen pelusom volt. 2,5 éves fiam nagyjából egyedül fürdik, de én adagolom a fürdető, mert nem tudja lenyomni egy kézzel, csak ha amdik kezével tartja a flakont, de akkor kellene egy harmadik kéz amibe nyomja.. 4 évesen elég ritka aki széklet után rendesen ki tudná törölni.. Ez régen sem volt másképp!

Kivételek pedig mindig vannak, voltak es lesznek!

Te pedig tökéletes vagy! :D

2018. júl. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még a 11 éves fiamra is alig találok fűzős cipőt, pedig ő ki nem állhatja a tépőzárast :D De a város összes cipőboltját végig kell mindig járni, hogy találjunk megkötőset, amin se tépőzár, se cipzár nincs, és még tetszik is neki (nem extra finnyás, de ilyen cipőből kb 4-5 pár a választék összesen, tépőzárasból meg legalább 20).

Kisebb gyerekre szinte egyáltalán nem lehet megkötőset találni.


Az enyém is egyedül mosakodott már ötévesen, én csak ellenőriztem.

A fenekét is meg tudta törölni ötévesen, előtte viszont még nem érte el rendesen.

A szobatisztaság elsősorban egyéni érettség kérdése. A nagyobbik fiam két és fél éves elmúlt, mikor szobatiszta lett. A kicsi jövő hónapban lesz két és fél éves, egyelőre semmi jele annak, hogy megérett volna rá. Hiába erőltetném, akkor sem lenne szobatiszta, viszont így lehet jól belekavarni az egészbe. Tök ráér még, nem marad le semmiről azzal, hogy még pelenkás.

2018. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!