Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ideges és türelmetlen vagyok...

Ideges és türelmetlen vagyok a gyerekkel, mások hogy nyugtatják meg magukat?

Figyelt kérdés

2 éves dackorszakos. Azt vettem észre magamon hogy folyamatosan feszült vagyok, és amikor már sokadjára mondom el ugyanazt a gyereknek a végén már felcsattanok. Nem szeretek kiabálni a gyerekkel nem szeretem ilyenkor magam, de már nem bírom idegekkel amit csinál. 1 óra alatt készülünk el, hogy menjünk valahova. Kergetem a lakásban, mert nem akar pelenkacserét, mert nem akar felöltözni, cipőt felvenni. Mostanság se sétálni, se babakocsiba nem tudom tenni, séta alatt eddig fogta a kezem, most nem akarja, ha megfogom a kezét hanyatt vágja magát ha babakocsiba teszem, akkor megpróbál kimászni... boltba nem lehet már vele menni. Mielőtt leírnátok, tudom, hogy ezek normál 2 éves dolgok, mindegyik ezt csinálja, dackorszakos mire számítottam stb. Én számítottam erre, nem ért váratlanul, amit nem tudok hova tenni az a folyamaros harag ami bugyog bennem. Nagyon szeretem a gyereket, de felemészt ez a düh ami folyamatosan ég. Nem kiabálok egész nap, de türelmetlen vagyok, és fáradt.


Dolgozok is heti 3 napot, megváltás az irodában ülni, nyugodtan meginni a kávém és szellemi munkát végezni, csak ugye az ember hazamegy, és kezdődik a mókuskerék előről.


Mások hogy őrzik meg a nyugalmukat? Elszámoltok 10-ig?


Azt figyeltem meg, hogy különösen mérges vagyok ha korán kel a gyerek. Ma is 5:05-kor felkelt, és mennem kell dolgozni is délután amivel nem lenne baj csak így csapnivaló munkát végzek néha. Elfelejtek ezt azt, elküldöm az emailt és nem csatolom a fájlt, helyesírási hibákat vétek, otthon felejtem a beléptetőkártyám...


Kérlek adjatok tanácsot, vagy ha tanácsot nem is tudtok adni, ha páran megerősítenék, hogy nem vagyok egyedül, már az is jó lenne.


2022. jún. 8. 09:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon át tudom érezni a helyzetedet. A lányomnál már másfél évesen elkezdődött a dackorszak, közben meg terhes voltam a kistesóval. Szóval a hormonok is tomboltak bennem, fáradékony voltam, pihenni nem igazán tudtam a nagytól. Ráadásul segítség sem volt, nagyszülők, rokonok távol élnek, párom meg csak akkor tudott segíteni, ha nem dolgozott. De nagyjából a lányom is ezeket csinálta, a terhesség vége felé már csak oda mentem, ahova muszáj volt, párom vitte játszótérre, ide-oda. Igazából semmi sem segített igazán, csak az idő. Bár később is nehéz volt, de picivel könnyebb. Most 3 éves, még mindig nagyon hisztis, nehéz vele. Talán amit tudok ajánlani, citromfű tea, vitaminok.
2022. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Viccelsz? Már hogy lennél egyedül 😂. 3 gyerekem van. Egy 9 éves fiú, egy 7 éves lány és egy 8 hónapos lányka. A 2 nagy egyfolytában veszekszik.Kikészítenek... Én bizony szoktam kiabálni. Na bumm.. Nem vagyok szent, imádom őket, de ember legyen a talpán aki mindig türelmes tud maradni. Ami nekem segített, az a sport. Engem heti 3-4 edzés hihetetlenül feltöltött. A 3.szülés óta még nem kezdtem el, de tudom, hogy rengeteget fog segíteni. Kitartást kívánok 😍
2022. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
ó, ugyanez vagy majdnem, csak én teljes munkaidőben dolgozom, a kétéves meg bölcsis (külföldön élünk). nálam az vált be, hogy egyrészt mindennap járok futni, ez sokat segít a lelki/mentális egészségemen, másrészt a kisfiammal az a taktikám, hogy amiben lehet, abban engedek neki vagy kompromisszumra törekszem. pl. ő se szívesen fogja a kezem már séta közben, akkor olyan helyre viszem, ahol nyugodtan elkóborolhat, nincsenek autók/biciklisták stb. mielőtt babakocsiba tenném, felkínálom az opciót, hogy hogy menjünk, gyalog vagy busszal/villamossal, és elmondom neki (nyolcvanhatodszor is), hogy ha a másodikat választja, akkor babakocsival megyünk. próbálok neki MINDIG választási lehetőséget adni (persze keretek között, olyasmit nem ajánlok neki, amit nem tudok vagy nem lehet betartani).
2022. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Magnézium!!
2022. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
vagy átmenetileg valaki aki akár pénzért tud átvállalni ezt-azt? ha segítőszándékú rokon nincs a közelben.
2022. jún. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem tudom mi nem tetszik a 60%-osnak, bocsi érte.


Magnéziumra én is gondoltam, csak mindig elfelejtem, hogy nem csak a gyereknél kell a vitaminokra figyelni. Elszoktam menni moziba egy jó barátnőmmel, szóval a kikapcsolódás nem baj szerintem. Csak álmos vagyok. Ha este nem tartok én/mi időt a férjemmel, hanem megyek aludni azonnal, akkor eleget alszok, de szeretek este a férjemmel lenni. Gondolom ez a valamit valamiért problémája.


Meg mindig kiválasztja a gyerek a munkanapokat a pocsék éjszakákra és korán kelésre. Meg ugye direkt rosszalkodik, mert nem rá figyelek épp, pl mosogatok, és felmászik magasra és ott vigyorog rám, hogy "na most mit teszel anyám?" Meg teregetek és felborítja a székeket aztán kacagva szalad el mikor felcsattanok. Nagyon szeleburdi.

2022. jún. 8. 10:13
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet hogy már nem szereti a babakocsit? Ismerős is a 2 év körüli gyereknek ilyen tolokaros triciklit vett. Azt a gyerek is tudja hajtani ha kedve van de ha nincs akkor csak tud benne ülni, de mégis izgalmasabb mint a babakocsi már neki. Nem mellesleg könnyebb is mint a babakocsi. De ez csak egy ötlet. :)
2022. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Volt olyanunk, kiakar abból is mászni. Szaladgálna, de ugye út mellett fognia kell a kezem, szóval ha megyünk bölcsibe, játszóra át kell menni egy 4 sávoson, meg mellettünk is mennek az autók, így örültem hogy szépen sétál mellettem. De ugye már azt sem, mert menne, menne világgá! 🙈


Már nem vagyok annyira ideges mint reggel, megittam egy kávét, de egy feszültség mindig van bennem, és szerintem ez nem egészséges hosszútávon.


Bocsi most elkanyarodok egy másik témára. Nagymamám alzheimeres volt, anyukámon is mutatkoznak jelek, és én is ettől félek. Voltak kutatások és összefüggést találtak a kialvatlanság/alvásmegvonás és az alzheimer között. Szóval biztos nem tesz jót.

"Research shows that one night of serious sleep loss raises your levels of beta-amyloid and tau. Those are proteins linked to Alzheimer's disease."


No mindegy.

2022. jún. 8. 10:31
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Találj ki olyan programot, ami neked is jó.. Akár rajzolás, kirándulás, bármi ami jól esik neked is. Foglalkozz először mindig vele, toltsd fel, utána konnyebben elfoglalja magát amíg dolgod van.

Ne letudandó feladatnak tekintsd, tudom könnyű mondani, de találd meg a jót benne.

Ne kergesd pelenkazas stb miatt, be könyörögj, csak csináld végig amikor kell, közben normalisan mond neki miért kell és tudod, hogy nem akarja, de sok a pisi vagy akármi. Nincs idohuzas, könyörgés ez nem választható dolog. Viszont adj neki teret ott, ahol valaszthat, hagy döntsön ő, jobban érzi, hogy ő is iranyithat, nem minden rajta kívül történik.

Ezek tunetek legfőképp, az okokat próbáld megkeresni, mire lenne szüksége, hogy nyugodtabb legyen. Ereztesd vele, hogy milyen fontos a segítsége teregetesnel pl. Mozgasd le, házi akadalypalya, szaladas, buborek kergetes.

Nekem ezek váltak be és az, hogy nagyon ritkán borultam ki. Nálunk bejott a nyugodt hangnem, sok magyarazas és a kovetkezetesseg. Nem razom le soha, mert annál rosszabb, bevonom mindenbe. Ha rám van szüksége félre teszem a házimunkát, ő az első aztan foglalkozas után jobban elvan egyedül és megcsinalom akkor.

Plusz lehet hulyesegnek hangzik, de mikor látom milyen beteg gyerekek vannak és szörnyű sorsok, akkor hálát adok az égnek, hogy akaratos vagy ilyenek, mert azt jelenti egészséges, önálló. Ez legyen a legnagyobb bajunk.. Ez csak egy korszak, nemsokára ovis és nélküle leszek csomó idot, alig lesz időnk egymassal.

2022. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
A dühre nagy levegő. Tudom, könnyű mondani de kis gyakorlással tényleg segít. Én aztán igazi temperamentumos felcsattanó voltam, de elhatároztam, hogy a gyerekkel nem fogok üvölteni és tényleg használ a mély levegővétel. A reggelre a tanács - és bocsáss meg ha próbáltátok, de nem vált be - hogy hagyd választani. Mutass neki két cipőt, kérdezd meg hogy ő mossa a fogát, vagy anya, kérdezd meg hogy a kék vagy a piros pohárból akar-e inni. Nálunk nagyon működik. Annyira örül, hogy ő dönthet, hogy elfelejt hisztériázni. Persze nem mindig de többször beválik mint nem. Valaki írta, hogy az idő is segít és igen ez így van. Egyre jobb lesz és meríts erőt azokból a pillanatokból amikor hozzád bújik és úgy érzed a világot átölelnéd. Kitartás! :)
2022. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!