Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ideges és türelmetlen vagyok...

Ideges és türelmetlen vagyok a gyerekkel, mások hogy nyugtatják meg magukat?

Figyelt kérdés

2 éves dackorszakos. Azt vettem észre magamon hogy folyamatosan feszült vagyok, és amikor már sokadjára mondom el ugyanazt a gyereknek a végén már felcsattanok. Nem szeretek kiabálni a gyerekkel nem szeretem ilyenkor magam, de már nem bírom idegekkel amit csinál. 1 óra alatt készülünk el, hogy menjünk valahova. Kergetem a lakásban, mert nem akar pelenkacserét, mert nem akar felöltözni, cipőt felvenni. Mostanság se sétálni, se babakocsiba nem tudom tenni, séta alatt eddig fogta a kezem, most nem akarja, ha megfogom a kezét hanyatt vágja magát ha babakocsiba teszem, akkor megpróbál kimászni... boltba nem lehet már vele menni. Mielőtt leírnátok, tudom, hogy ezek normál 2 éves dolgok, mindegyik ezt csinálja, dackorszakos mire számítottam stb. Én számítottam erre, nem ért váratlanul, amit nem tudok hova tenni az a folyamaros harag ami bugyog bennem. Nagyon szeretem a gyereket, de felemészt ez a düh ami folyamatosan ég. Nem kiabálok egész nap, de türelmetlen vagyok, és fáradt.


Dolgozok is heti 3 napot, megváltás az irodában ülni, nyugodtan meginni a kávém és szellemi munkát végezni, csak ugye az ember hazamegy, és kezdődik a mókuskerék előről.


Mások hogy őrzik meg a nyugalmukat? Elszámoltok 10-ig?


Azt figyeltem meg, hogy különösen mérges vagyok ha korán kel a gyerek. Ma is 5:05-kor felkelt, és mennem kell dolgozni is délután amivel nem lenne baj csak így csapnivaló munkát végzek néha. Elfelejtek ezt azt, elküldöm az emailt és nem csatolom a fájlt, helyesírási hibákat vétek, otthon felejtem a beléptetőkártyám...


Kérlek adjatok tanácsot, vagy ha tanácsot nem is tudtok adni, ha páran megerősítenék, hogy nem vagyok egyedül, már az is jó lenne.


2022. jún. 8. 09:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
19%
lol meztelen seggemre :D Nyugat-Európában élek :D jaj nagyon betalálhatott a megjegyzésem, hogy ennyien nekem estetek, ilyen stílusban! sziasztok!
2022. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
67%

Akkor meg plane gàz, hogy sajnalod/sajnàlnàd a gyerekedtől a dinnyét "merdràga". Mi a töknek élsz akkor ott?

Ja betalàlt, hogyne, ilyenkor jobb ezzel önigazolni, mint ràébredni, hogy ha rajtad múlna a te gyereked bizony nem enne olyan gyümölcsot. Ott a "gazdag nyugaton" sem.

2022. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora vita lett ebből :'D örülök, hogy a dinnyét akarja megvetetni, nem a csipszet meg a csokit. Nekem ez már egy győzelem. És amúgy finom a dinnye, megesszük a férjemmel, nyammnyamm. :3


Annak külön örülök, hogy ebből le lett szűrve, hogy nálunk a gyerek parancsol :DDD

2022. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%
Én is ott élek és megtudok engedni magamnak bármilyen gyümölcsöt, de Magyarországon is megtudtam. Mi nem tehetünk róla, ha te a nagy nyugaton is csóró vagy és szegény gyerekednek egy dinnyére sem futja. Szia neked is! :D
2022. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Pont szünetet tartok, mikre nem jövök vissza.

😃 nálam fixen az a baj, ha álmos vagyok, akkor türelmetlen és felcsattanok. Máskor amikor kialszom magam pl a ma reggeli produkciójára nem reagáltam volna kiabálással.


Hogy Martin Luther Kinget idézzem "Van egy álmom..." ... az hogy alhassak megint egyszer háborítatlanul 9-ig 😪

Egyébként megszoktam adni neki sokszor a választás lehetőségét, de nem lehet azért mindenben. Pl az út melletti sétában nincs választás vagy fogja a kezem, és úgy megyünk, vagy nem megyünk. Nem fogom emiatt cipelni 🤷🏼‍♀️

2022. jún. 8. 16:10
 26/26 anonim ***** válasza:
79%

Én akkor válaszolnék a kérdésre.

Én ugyanilyen vagyok, mint te. Nálunk a férjem viszi a reggelt. Ez a megoldásunk a kialvatlanságra. Még ha vacak is volt az éjszaka, akkor legalább reggel nem kell toppon lennem.

A másik ami nekem bevált, hogy megértettem a hiszti természetetét és tudatosan fordulok felé. Viszont vannak helyzetek, amikor ez nem megy. Akkor előveszem a másik hangom. Eddig ez bevált. A kivel akarsz fürdeni? Senkivel kérdés-válasz nálunk így nézne ki továbbmondva: Megértem, hogy nem szeretnél fürdeni. Jobb lenne, ha nem kéne, ugye? A probléma az, hogy ahhoz hogy tiszták és jó illatúak legyünk, fürdeni kell. Szóval kivel szeretnél fürdeni? (Senkiiiivel!!) Olyan nem lesz, hogy nem fürdünk. Azt eldöntheted, hogy kivel szeretnél. (Senkiiivel) Akkor én döntsek? (nem csinál semmit) Jó, akkor velem fürdesz (Neeee, apáááával). Akkor apával.

(és innentől általában már gördülékenyebb. Ha mégsem, akkor belerakjuk és kész)

2022. jún. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!