Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ideges és türelmetlen vagyok...

Ideges és türelmetlen vagyok a gyerekkel, mások hogy nyugtatják meg magukat?

Figyelt kérdés

2 éves dackorszakos. Azt vettem észre magamon hogy folyamatosan feszült vagyok, és amikor már sokadjára mondom el ugyanazt a gyereknek a végén már felcsattanok. Nem szeretek kiabálni a gyerekkel nem szeretem ilyenkor magam, de már nem bírom idegekkel amit csinál. 1 óra alatt készülünk el, hogy menjünk valahova. Kergetem a lakásban, mert nem akar pelenkacserét, mert nem akar felöltözni, cipőt felvenni. Mostanság se sétálni, se babakocsiba nem tudom tenni, séta alatt eddig fogta a kezem, most nem akarja, ha megfogom a kezét hanyatt vágja magát ha babakocsiba teszem, akkor megpróbál kimászni... boltba nem lehet már vele menni. Mielőtt leírnátok, tudom, hogy ezek normál 2 éves dolgok, mindegyik ezt csinálja, dackorszakos mire számítottam stb. Én számítottam erre, nem ért váratlanul, amit nem tudok hova tenni az a folyamaros harag ami bugyog bennem. Nagyon szeretem a gyereket, de felemészt ez a düh ami folyamatosan ég. Nem kiabálok egész nap, de türelmetlen vagyok, és fáradt.


Dolgozok is heti 3 napot, megváltás az irodában ülni, nyugodtan meginni a kávém és szellemi munkát végezni, csak ugye az ember hazamegy, és kezdődik a mókuskerék előről.


Mások hogy őrzik meg a nyugalmukat? Elszámoltok 10-ig?


Azt figyeltem meg, hogy különösen mérges vagyok ha korán kel a gyerek. Ma is 5:05-kor felkelt, és mennem kell dolgozni is délután amivel nem lenne baj csak így csapnivaló munkát végzek néha. Elfelejtek ezt azt, elküldöm az emailt és nem csatolom a fájlt, helyesírási hibákat vétek, otthon felejtem a beléptetőkártyám...


Kérlek adjatok tanácsot, vagy ha tanácsot nem is tudtok adni, ha páran megerősítenék, hogy nem vagyok egyedül, már az is jó lenne.


2022. jún. 8. 09:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%

Mi most kezdünk a dackorszakba menni, pedig már 2 és fél éves.


Eddig működött az 'anya vagy apa fürdessen', mostmár azt mondja rá, hogy senki 😏


Ma nagyon rossz délelőttünk volt, rendesen lelkiismeret furdalásom van. Kitalálta az udvaron, hogy fél a csigáktól, és folyamatosan a kezemben akart lenni. De úgy, hogy a ruhámba kapaszkodva üvöltve csimpaszkodott, ha felvettem, akkor mindenhová cipeltetni akarta magát. De ez ment egy óráig. Amikor ezt megelégelve behoztam, visított, hogy ki akar menni... Aztán megkínáltam a 2300!!! Forintos dinnyével amit ő választott tegnap a boltban, és nem ette meg, mert hideg... Hagytuk állni, de már nem kellett neki szobahőmérsékleten sem. Úgy felidegesített. (Tudni kell, hogy nem reggelizett, egyedül a dinnyére mondta hogy enni fog, hát mégsem...) Idegesen kivettem a székből, erre rohant utánam hogy 'anyaa puszit akarok adniii!! 😭' na itt kicsit elszégyelltem magam.


Egyszerűen hullámvasút minden. Csak akkor boldog, ha két órán keresztül olvasok neki. Nem tudunk sehova menni hiszti nélkül, de legalább nekünk még nincsen kötelező program, nem bölcsis, oviba sem vették fel.


Megígértem neki, hogy amikor délután felkel, sokkal türelmesebb leszek. Meglátjuk, hogy sikerül-e... Nem ittam egy ideje de lehet este erre iszok egy sört 🤣🤣

2022. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
21%
11-es: "Aztán megkínáltam a 2300!!! Forintos dinnyével amit ő választott tegnap a boltban, és nem ette meg, mert hideg." ne viccelj már, hogy a 2,5 éves gyereked rábök egy méregdrága cuccra a boltban és nem tudsz neki nemet mondani???
2022. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
12. Gondolom nem eszik és örült, hogy megkívánt valamit. Nem kell ehhez nagy képzelőerő szerintem, de te biztos szuper anyucika vagy! 🤷‍♀️
2022. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

12-es, minden alkalommal mondta, hogy kér dinnyét, most beadtam a derekam, nem tudtam, hogy ennyibe fog kerülni 🤣 igen, örülök, ha sikerül gyümölcsöt etetni vele, ezt imádta múlt nyáron, folyton azt ette.


Most meg túl hideg neki 🤣

2022. jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12%
13-as, nem vagyok szuper anyucika, de ilyen kiadásokba biztos nem verem magam azért, mert a kétéves épp dinnyét kíván :D
2022. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább gyümölcsre költöm a pénzem, mindenki más...
2022. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
15. Az te vagy. Attól nem lesz következetlen anya, mert megvesz egy drágább dolgot. Főleg, hogy gyümölcsöt kért, nem csokit. De neked egyből ítélkezni kell, hogy nem tud nemet mondani.
2022. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
nem ítélkezem, hanem az ekkora gyerek nyűgjének az egyik oka, amikor mindent megengednek neki és minden úgy történik, ahogy ő szeretné... persze, hogy nem tud "viselkedni", ha nincsenek szabályok, sose mondanak neki nemet... ez a dinnye tökéletes példa! egy racionális érvet mondj, hogy miért veszel a kétévesnek 2300 forintos dinnyét júniusban, mikor alapból nyilván eszedbe se jutna. nem kell megbolondulni attól, hogy gyereked lesz.
2022. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%

#18 kapaszkodj meg, nem mindenkit vàg földhöz egy dràga gyümölcs megvétele. Ismétlem GYUMOLCS. Basszus nem 2000 ftos jatekra bökött.

Szomorú, hogy már a gyümölcsöt is sajnàlni kell a gyerektől, mert megkívànta. De legyél magadra batomi büszke, hogy te ilyen baromi következetes vagy.

2022. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%
18. Blablabla blablabla. Kb ennyit ér az okoskodásod. Te egy dinnyevásárlásból leszűrted, hogy sosem mondanak nemet. Nem mindenki olyan csóró, hogy nem engedhet meg magának 2000 Forintos dinnyét. Minek vállaltál a meztelen seggedre gyereket? Ugye az már nem buli, ha feletted ítélkeznek? A racionális érv pedig, hogy megkívánja. Ha neked ez nem elég akkor fun lehet a gyerekednek lenni. És most légyszi máshol hirdesd mekkora király anya vagy, mert minket nem izgat a hülyeséged!
2022. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!