Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnek engednétek, hogy...

6 évesnek engednétek, hogy kinyissa a hűtőt és kivegyen amit akar (édességen kívül)?

Figyelt kérdés
Ennyi idősen már lehet ekkora önállóságot adni neki? Vagy ennek csak az lesz a vége, hogy mindent összeeszik, amit elér? Ti engeditek, hogy ennyi idősen adott esetben magának készitsen szendvicset?
2022. jún. 8. 18:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen
2022. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Nálatok lakat van a hűtőn, vagy miafsz?
2022. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Engedném. De csak ha a sarkait összecsapva illedelmesen meghajolna előtte, és tisztességesen engedélyt kérne rá.
2022. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen formán nem. Az étkezési idő adott

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.

Ha az almája, gyümölcsyoghurtja, túrórudija a hűtőben, akkor, ha szeretné, kéri, kiveheti.

Nem ehet összevissza, amit meglát.

2022. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Ha szeretné elkészíteni a szendvicsét, bátorítanám. De nem összevissza időben.
2022. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A konyhában vannak üveg eszközök, kések, egy csomó polc, amit alig ér fel, szóval leránthat róla bármit. Továbbá nyilván ha magának készít valamit, az nagyobb kosszal jár egyelőre. Nálunk elég sokáig nem is nyulhattam egyedul a hutobe sem a szuleimbel, sem a nagyszuleimnel, mindig el kellett mondani, mit szeretnek es ok vettek ki. Erdekelne, hogy ez masnal hogy van, mik a szabalyok.
2022. jún. 8. 18:17
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Á, dehogy. Éhezzen csak. Majd eszik a következő fő étkezésnél! Otthon én parancsolok.
2022. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%
Engedném. Időben meg kell tanulnia biztonságosan bánnia a késsel. Nem életképtelenre akarom nevelni a gyereket.
2022. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk már 4 éves kora óta megy a "nézd meg mi van a hűtőben". Ez akkor szokott történni nála, ha nem hajlandó enni főétkezéseken semmit, mert csak 3 féle ételt eszik meg, és nem fogom mindig azokat csinálni neki. Ilyenkor ebéd után egy órával bármit ehet, ami nem édesség, de én meg nem mozdulok érte. Általában gabonapelyhet csinál magának, de van, hogy mégiscsak eszik ebédet, mert tudja, hogyha mást enne, magának kell megcsinálnia.


Szendvicset és gabonapelyhet szokott így enni, vagy bébirépát, vagy joghurtot, esetleg tonhalas szendvicset. Nekem ezek beleférnek simán, legalább eszik valamit. Szendvicsből is csak egyfajtát hajlandó megenni, a párizsisat, semmi mást sem. Bár az lenne, hogy ott van 10 fajta főttétel, meg normális kaja a hűtőben, és magától választaná ki, miből enne:D Én annyira, de annyira örülnék, mindegy nekem mikor, csak enne normális ételeket..

2022. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom milyen kérdés ez?

Nem eszünk össze vissza, reggeli-ebéd-vacsora közös, együtt ülünk asztalhoz, nagyjából azonos időben, s ezt ő is tudja, így szokta meg, de ha napközben megkíván valamit, nem tiltom meg.. miért tenném? Hisz mi is eszünk egy almát, egy kis csokit, akármit… gyermek ugyan ez.

Ha épp hűtött dolgot kíván, pl. joghurt, természetesen kiveheti és megeheti. A kanalat is megtalálja és a szemetest is ismeri.

Nem tudom mennyi idős gyereknél jár kosszal, amit említesz, de az én 6 éves fiam meg tud vajazni egy kenyeret egyedül, és nem kell félórát súrolni utána.

Segít sütni-főzni is, engedem, hogy az üvegben tárolt dolgokat is megfogja… valamikor el kell kezdeni.

2022. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!