Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Letört egy apró rész a 2 éves...

Letört egy apró rész a 2 éves kislányom felső metszőfogából. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A balesetet nem tudjuk, mikor történt, valószínűleg nem volt fájdalmas, mert akkor feltűnt volna. Ma esti fogmosásnál vettem észre. Nagyon pici, 1 milliméternyi rész pörcent le, nem feltűnő, de azért látni, ha jobban megnézi valaki.


Természetesen bűntudatom van, és ezen jár az agyam. Történt mással is ilyen? Menjünk fogorvoshoz?



2022. jún. 11. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézesd meg magad miatt, különben ezen fogsz stresszelni. Amúgy valószínűleg semmi gond,mert ott a fogszélen nincs semmi, amitől romolhatna, majd megnyugtatnak.

Unokahúgom is így járt, csak nálunk ismert volt a "baleset". Tesóm megnézette, semmi baja, mások észre se veszik. Ha nem mondta volna, én se látnám.

2022. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézd meg, hogy nem éles-e. Fogorvos is max lereszelné a végét, hogy sima legyen.
2022. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk történt ilyen, nekem is bűntudatom volt. A fog nem romlott tovább, és rendben kibújt a maradandó is.
2022. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bekopik majd


Mind2 gyerekem nagyon hamar fogzott.


1 éves korukra lepattant a felső metszők sarka..

( 6 hónaposan 6-8 foguk volt… vége sem lett a hasfájásnak aztán csak fogzás volt..

De legalább 1,5 évesen minden foguk kinn volt 🙈)



Fogorvos annyit mondott, hogy a fogmosásra nagyon figyeljünk.

Fluoridosat használjunk

2022. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tortent ilyen, latszolag semmi baja nem volt, aztán 1 ev mulva hatalmas talyog lett az inyen. Kiderult, hogy az utestol szep lassan elhalt a fog. Kivulrol semmi nem utalt ra, egeszseges, feher fog volt! Ki kellett huzni. A maradando fog hibatlanul kijott.
2022. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnak mindkét felső szemfogának a hegye letört, játszin leugrott a játékról és összekoccantak a fogai. 4 év körüli lehetett. Picit éles volt neki, de pár nap alatt lekopott . Nem romlott el neki, szép egészséges fogakat váltott le.
2022. jún. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves?

Semmi, pár év múlva úgyis kihullik neki...

2022. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ragasszátok vissza. Nekem fiamnak tört le véletlenül, amikor feleselt velem. Mi a loctite pillanatragasztót használtuk.
2022. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!