Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 eves mult a kisfiam eszre...

2,5 eves mult a kisfiam eszre vettem egyre gyakrabban sorba rakja az autoit,mas vele egykoru gyerekre is jellemzo ez ? Vagy tipikus autista tunet? Par szot mond,mindent megert

Figyelt kérdés
Csak arra lennek kivancsi hogy mas gyermek is csinalja e ezt vagy tipikusan inkabb autistak

2022. jún. 16. 10:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
10. Persze, hogy aggódnak, ezt megértem, de hogy ennyi miatt, amit a kérdező említ, ugyan már.. Aggódásba nem lehet élni. Reálisnak kell maradni, és inkább megélni a szülői örömöket
2022. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
10: kevés információ + túl aggódó szülő. Így helyesebb
2022. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

10 vagyok. Nem mondanám hogy pl a kérdező tulaggodo lenne.

Felmerült benne ez a dolog, utanaerdeklodott, majd most megnyugszik, ha látja, alaptalan a félelme.

Szerintem ez a teljesen normális szint.

2022. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

" Más országokban már minden másfél évesnél felveszik az autizmus szurotesztet."

Hát vagy nem. "más országban" élek, és nem, nincs szűrőteszt autizmusra, pláne nem másfél évesen... Mellesleg ennyire rápörögve sincsenek a témára.

2022. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

Hát az USA-ban és Kanadaban peldaul így van. És de, van validalt szuroteszt másfél évesen elég jó prediktív ertekkel.

Senki se jokedveben pörög rá erre a témára, mint ahogy pl genetikai szuresre sem viccből jár az ember terhesen.

2022. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%
Az én kisfiam 3.5 éves. Nem autista, nem OCD-s. 2.5 évesen nekem is rakta sorba. Az utakon is egymás mögött állnak az autók, a parkolóban egymás mellett.
2022. jún. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

Amíg csak az autókat teszi rendbe semmi gond, játék. Én is tettem ezt a babáimmal.


Autisztikus tünet ha mindent is sorba tesz, ami korulveszi.

2022. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

1.) Én nem raktam sorba mindent, mégis autista vagyok. A szemkontaktust is tudom tartani. Mi sem vagyunk egyformák. És nem elavult, sztereotip forrásokból kéne tájékozódni. Ez egyébként a szakembereknek is szól, mert akkor nem lenne annyi autista, aki felnőtt korban kap diagnózist.


2.) Miért akkora tragédia az autizmus, hogy mindenki ettől fél ? Nem mindegyikünk önmagát ellátni képtelen értelmi fogyatékos. Sőt, a legtöbbünk nem az. Nem autisták között is van down kóros, életképtelen, stb. A világ egyik leggazdagabb embere, Elon Musk is autista. Én orvost, egyetemi professzort, mérnököt, színészt is ismerek.

2022. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a legtöbb pszichés illetve idegrendszeri problémáról elmondható, hogy TÜNETEGYÜTESEK (szindrómák). Érted azt a szót, hogy együttes? Tehát legaláb 3-4, más esetben több tényezőnek kell együttállnia ahhoz, hogy problémásnak minősüljön valaki, az adott téren.


Autizmus spektrum zavar tünetegyüttes. Mindenkire jellemző ezek közül legalább 1-2 tünet, esetleg 3 tünet, azokra is, akik egyáltalán nem autisták.

2022. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azért ijedt meg biztos a kérdező, mert fél, hogy nagy lesz rajta a nyomás. Én sem értek egyet azzal, hogy ettől sokan ennyire meg kell, hogy ijedjenek, de lehet, hogy úgy fogja később érezni, hogy nem fogja tudni ezt csinálni vagy hogy majd nem bír vele, ha esetleg magatartás zavara lesz(pl. nagyon öntörvényű lesz és ezért ha nem az lesz, amitt ő akar, akkor dührohamai lesznek). Akik ide beregisztráltak, azok közül sokan vannak így ezzel. Biztos ezektől félnek meg attól, hogy majd nem fogják bírni ezt később. Amúgy kérdező, attól még nem biztos, hogy a fiad az.
2022. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!