Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek melletti házimunka...

Kisgyerek melletti házimunka felosztás? Tényleg csak a nő felelőssége főzni is neki(k)?

Figyelt kérdés

Nagyjából úgy néz ki a napunk, heteink hogy:

Férjem korán kel, 5-kor, megy dolgozni,és kb 17 óra körül ér haza. Ha hazaér foglalkozik a gyerekkel, elviszi játszótérre, biciklizni, játszik vele. Este fürdeti, altatja általában. (heti 7-ből 5 napban kb) Hétvégén is sokat foglalkozik vele. Házimunkában néha segít, pl elpakol a konyhán ezt azt, reggelit csinál hétvégén stb, kisebb dolgok.


Én 6-kor kelek, elkészülés után 7 körül keltem a gyereket, elkészítem, viszem óvodába, ott kiteszem, majd dolgozok kb 8-15ig munkahelyen, 16 körül érek oda a gyerekért az oviba, hazaviszem, uzsizunk kicsit, kimegyünk a kertbe, játszunk, rendben tartjuk a kertet, ellátjuk a kutyát, bent is rendet rakunk (enyém fixen a mosás-teregetés-hajtogatás is) én takarítok, porszívózok, port törlök, mosogatok, én fizetem az összes számlát, én tartom kézben az összes időpontot, ezt kell oviba vinni azt kell oviba vinni, én intézem az összes nyaralás program mindennek a foglalását, többnyire én járok boltba, mellette amit tudok foglalkozok persze a gyerekkel is én is otthon, ha beteg én vagyok vele itthon.


Nálunk örök mumus a főzés, mert a férjem abszolút nem főz, mert szerinte nekem kellene, de én nem úgy érzem úgy,hogy nekem több időm lenne főzni bármikor is, mint neki. Keresetileg hasonlóan vagyunk mind a ketten, talán az elmúlt 1 év óta én keresek valamivel többet mint ő. Lehetne opció a rendelés is, bár azért egyikőnk sem rajong annyira. De én már nagyon unom, hogy a főzés csak az én felelősségem meg dolgom és állandóan ekörül forogni.


Nálatok főz a férfi?


2022. jún. 21. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kb. 50-50%, az főz, akinek épp van ideje/ihlete/kedve :D talán a férjem egy picivel gyakrabban. de egyikünk se gondolja úgy, hogy a másik dolga lenne...
2022. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem főz. De ha nekem valamiert nem fér bele a napomba vagy rosszul vagyok (a másodikkal vagyok terhes), már rendeli is a kaját. Reggeli elkészítesében sokszor részt vesz, akár azzal, hogy addig leköti a fiunkat. En nagyon elégedett vagyok ezzel így. Nálatok nem ertem, miért nem akartok rendelni, szerintem ideális megoldás, lehet találni teljesen jó árban menüt akár. A covid óta rengeteget fejlődött a rendelős kaják piaca.
2022. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell megbeszélni. Nálunk a férjem nem főz, mert nem tud, én meg tudok és szeretek is. Viszont van más házimunka, ami fixen az övé (porszívózás, ágyhúzás mindig, mosogatás az esetek 80 százalékában). Másoknál meg máshogy van.

Ha nem bírtok megegyezni, rendeljetek, vagy legyen hétköznap valami nagyon egyszerű vacsora.

Ennek semmi köze ahhoz, ki mennyit keres.

2022. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Amennyit foglalkozik a gyerekkel, te addig nyugodtan meg tudnál főzni 3 napra előre is.
2022. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szoktam, épp erről szól a kérdésem, hogy már unom, hogy mindig nekem kell, munka után, mindig az én dolgom neki állni főzni, mosogatni utána pakolni utána..Én is szívesen mennék inkább a játszótérre vagy fagyizni.
2022. jún. 21. 14:30
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát nézd, tekintve, hogy 17-kor, mikor hazajön, átveszi a gyerekeket, így igen, te meg főzzél. Most mivel nehezebb főzni, mint a gyerekekkel foglalkozni az udvaron?
2022. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem nehezebb, de azért csak jobb....
2022. jún. 21. 14:31
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Azért maradjunk annyiban hogy így működik, a férfi felkel, nyugodtan megy a munkába, dolgozik, hazaér, kiül a gyerekkel meg sörrel/kólával a kertbe és még a gyerek játszik ő elül mellette telefont nyomkodva és jól érezve magát. És ő a gyerekkel foglalkozik. Míg a nő meg rohan a gyerekkel, rohan a gyerekért, hazaér mos főz takarít, intéz mindent, jelmezt szerez, gyümölcskosarat csinál, nyáricipőt rendel, téli overallt rendel, ezt csinál azt csinál, aztán örüljön neki hogy apa kiül a gyerekkel a kertbe. De ha már a gyerek éhes szomjas pisilnie kell akkor már menj be anyádhoz, ott van. Általában így megy ez a amennyit a gyerekkel van helyzet. Úgyhogy megértem a kérdezőt.
2022. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire terhedre van a főzés, miért főzöl minden nap?

Szerintem nem kell este is ragaszkodni a főtt a kajához. Azért a legtöbb munkahely közelében van önkiszolgáló étterem, gyereknek meg felteszem, jár ebéd az oviban. De tényleg normális kajákat lehet rendelni is már.

Ha meg annyira ragaszkodtok az esti főtt kajához is, akkor főzz két naponta.

2022. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan olyan szitu, amit nektek kell megoldani. Hiába írja itt x válaszoló, hogy az ő férje bármikor megfőz, y meg azt, hogy az övé nem, de nem bánja, ez a ti problémátokon nem fog segíteni. Keress egy nyugodt pillanatot, és higgadtan, nem veszekedve próbáljatok találni egy olyan megoldást, ami mindenkinek megfelel.
2022. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!