Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyák! Miután visszamentetek...

Anyák! Miután visszamentetek dolgozni GYES-ről, hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
2 hónapja mentem vissza a munkahelyemre. Reggel 6-kor kelek, este fél 6-ra érek haza. Kisfiunkkal hol anyám, hol anyósom-apósom van nap közben. Egyik nap főzök magamnak + férjemnek, az 2 napig elég. Másik nap a kisfiunknak, neki is 2 napig elég. Ez elvesz 1-2 órát egy napból, ami nem is volt baj amíg itthon voltam, de most ez is estére marad. Ott van a halom mosnivaló, takarítás is. Férjem segít, de ő is dolgozik, 7-8 között ér haza. Nagyon bánt, hogy egész nap odavagyok dolgozni, ahelyett, hogy a gyerekkel legyek, ahogy eddig. De arra alig van idő, hogy megetessük, megfürdessük, elaltassuk este. Férjemmel kettesben meg 0 órát vagyok (alváson kívül). Testmozgás vagy hobbi? Esélytelen. A hétvégék is csak arra jók, hogy utolérjem magam. Ti hogyan bírjátok/bírtátok? Mit csináljak, hogy hatékonyabb legyek? Tapasztalatom még nem sok van, első gyermekem.

#munka #házimunka #gyemreknevelés
2021. okt. 27. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Én 3 gyerek mellől mentem vissza.

Nem főztem, minek, mindenki ebédelt a munkahelyén meg a suliban.

Nálunk a gyerekek annyira megborultak végül attól, hogy minden nap anyósommal voltak, meg anyósom is nagyon elfáradt, hogy egy év után kerestem egy 6 órás melót itt helyben. Na onnantól működött a család újra.

2021. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. :/

Mi így nyertünk időt, hogy vidékre költöztünk, közel van az ovi-iskola és a korábbi napi 2 óra tömegközlekedést abszolút kiváltottuk saját szabad időre, mert itt nem kell annyit utazni, minden közelebb van.


Nekem így nézett ki:

5.50 kelés, 6:30 indulás, 7:00 bölcsőde, 8:00 beértem a munkahelyemre. Munkavégzés 16:00, bölcsőde majd haza, 18:00 otthon HA nem mentünk közben boltba.

Ezután volt 2 óránk egymásra.

Én megpróbáltam fektetés után mosni és teregetni, volt hogy főzni is későn főztem. 2-3 naponta főztem, és 2 naponta mostam 1 adagot.

Szerintem a legtöbb amit tehetsz ha fontos az együtt töltött idő, hogy minden szükséges dolgot éjjel vagy korán csinálsz vagy hétvégére időzíted. Másképp ez csak akkor lehetne hatékonyabb, ha kevesebbet kellene utazni vagy nem 8 hanem 6 órában dolgoznál.

2021. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Én 4 gyerek mellett mentem vissza igaz csak 4 órában dolgozni. Este vagy reggel bepakolom a mosó és a mosogatógépet míg dolgozom kimos elmosogat... ez nagyban megkönnyíti az életem!
2021. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
3as, én is gondolkodtam már ezen, de nem merem otthon hagyni a gépeket, nehogy későn vegyem észre hogy ledobta a víz csövet lefolyó csövet vagy valami.. :/
2021. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy csinálom mindig, ahogy a 3-as, amíg dolgozom, itthon a gépek mennek. Azért az igen gyatra munka lehet, ha ledobja a csövet. Ha normálisan megvan csinálva, nem túl gyakori probléma. Velünk ilyen még egyáltalán nem történt.


Egyébként kérdező, én a főzést engedtem el teljesen. Illetve hétvégén főzök annyit, hogy hétfőn, kedden még tudunk vinni, utána mindenki maga oldja meg. Gyerekek esznek a bölcsiben, oviban. Takarítás meg hétvégén

Csak a mosás, mosogatás megy hétköznap, meg ha nagyon sok a morzsa, azt felporszívózom az étkező asztal körül, de az csak pár perc.

2021. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem rengetegnek tűnik a napi 1-2 óra főzés. Szerintem gondold át a recepteket. Főzz olyasmit, ami kevesebb ideig tart, vagy amit csak behajítasz a sütőbe, aztán nem kell mellette állnod. Plusz én a helyedben biztos nem főznék extra a gyereknek, hanem a ti kajátokat adnám kevésbé fűszeresen vagy kicsit átalakítva. (Mondjuk nem írod, mennyi idős és miket eszik.)


Mosás: én programozom a gépet, hogy vagy éjszaka mosson, és akkorra legyen kész, amikorra felkelek, kávézok, aztán tudok is teregetni. Vagy ugyanez, csak akkor mos, amíg nem vagyok otthon, mire hazaérek, pont lejár. És a legfontosabb: nem vasalok.


A takarítás meg: ha nem vagytok otthon egész nap, mit kell takarítanod? Mi az alap dolgokon kívül (szemetet kivinni, elmosogatni, konyhát felsöpörni - ugye ez utóbbit naponta kell, a gyerek nem szépen eszik), minden mást a hétvégére hagyunk, aztán közösen megcsináljuk. Sokkal gyorsabb úgy.

2021. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk mondjuk előny, hogy a munkahelyem mellett van a bölcsi közvetlenül, így kb beadom a gyereket a gondozóknak, és 5 percen belül már ott ülök a helyemen az irodában. De bölcsi után mi még megyünk legalább egy fél órára játszóterezni, labdázni a parkba, valami, mert különben kezelhetetlen kis hisztigombócka lesz, szóval ez a saját jól felfogott érdekünk, hogy legyen egy kis levezetés. Szóval 5-kor eljövök a munkahelyemről, 5:05-kor már öltöztetem a gyereket az utcai cuccába, és fél6-6 körül érünk haza, egyébként nagyjából a férjemmel egy időben. Onnantól vacsora, egy kis játék, 7-kor fürdés és alvás a lányunknak, fél8-tól legkésőbb általában meg már nekünk szabad foglalkozás van. Olyankor rendet rakok, esetleg összesöpröm a morzsákat, kiteregetek (hazaérkezéskor szoktam indítani a mosást, kb alvásra végez is a gép), de inkább pihenéssel, hobbival, a férjemmel töltöm az időt, nem holmi házimunkával. A nap nagyobb részében úgysincs otthon senki, szóval minek naponta takarítani. Szombatonként a férjem elviszi a gyereket délelőttre játszóterezni, addig takarítok alaposabban, fürdőszoba, konyha, porszívózás, felmosás, stb. Főzni nem szoktam, a gyerek kap enni a bölcsiben, mi meg a férjemmel megoldjuk az étkezést a munkahelyünkön.


Igazából priorizálni kell. Nekem fontosabb a férjemmel töltött minőségi idő, a feltöltődés, az akármi, mint a házi koszt. Ha esetleg főzök is valamit, mert olyan kedvem van, azt letudom max 20 perc alatt. Hétvégén esetleg szoktam komplexebb ételeket főzni, vasárnapi menü, stb, de ugye az hétvégén van, akkor nem érzem azt, hogy valami értelmesebbtől veszi el az időt.

2021. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

“A takarítás meg: ha nem vagytok otthon egész nap, mit kell takarítanod?“


Ő nincs otthon, de a kérdésben az van, hogy a gyerek nem bölcsibe, oviba ment, hanem ugyanúgy otthon van, csak mikor melyik nagyszülővel.


Kérdező, ez így nem segítség. Add bölcsibe/oviba nem tudom hány éves. Ott adnak neki enni meg nem ottjon csinálja a mamákkal a takarítanivalót és nem kell úgy érezned mekkora szívesség az, hogy felügyelik, miközben neked csak több dolgod lett így.

2021. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ott van egész nap valamelyik nagyszülő, nem tudna néha ő főzni/takarítani napközben? mondjuk amíg a gyerek alszik.
2021. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9-es tudhatna, de gondolom törölje szemét-száját, hogy vigyáznak a gyerekre. Nyilván az ő kajájukat is ő főzi. Ha nem így állnának hozzá, akkor nem volna ez a probléma, mert értelmes felnőtt észreveszi és segít vagy épp nem segít…
2021. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!