Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kislányom?

Miért csinálja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányom.

Most született meg 1 hónapja a kisöcsikéje.

De a lányom brutál féltékeny. A mai napon egyszer egy kicsit megütötte, próbáltam elé nyúlni de a lányom gyorsabb volt. Nagyon sajnáltam a kicsit, és mérges voltam a nagyra, mert nagyon sokszor megbeszéltük, hogy a kistesót nem bántjuk, mert nagyon picike, vigyázni kell rá. Próbálom mindenbe belevonni. Ott van velem ha cicizik a kicsi, ő is oda bújik hozzánk, együtt cseréljük a pelust. Délután együtt alszanak. Mégis azt látom, hogy ő nem szereti az öccsét, pedig tudom, hogy szereti, csak valamiért féltékeny rá. Oviba is szeretett járni, de mióta a pici megszületett, mindig sír, ha oviba kell menni. Már nem tudom mi tévő legyek. Nagyon sajnálom a nagylányomat, azt hittem hogy jobb kapcsolata lesz a kicsivel. És sajnálam a kisfiamat is, hogy így bánik vele a nővére. Tudom, hogy még a nagynak szokatlan ez a helyzet, de engem akkor is bánt ez a dolog. Előre is köszönöm a válaszokat. ❤️☺️


2022. jún. 23. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Ő akart kistestvért? Ha nem, akkor nem biztos hogy szereti.


Te gondolom otthon vagy a picivel, akkor miért kínzod szerencsétlen nagyot 40 fokban az óvódában? ha az anyám ennyire semmibe nézne csak mert van újabb, cukibb, én is utálnám a testvéremet.

2022. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Ne aggodj, ezek teljesen átlagos testverfeltekenysegi reakciók. Tudod, a lanyodnak most ez olyan mintha neked a férjed hazahozna egy másik nőt, hogy mostantól ő is itt fog lakni, dehát milyen jófej és majd együtt fozhettek ebédet is :D

Ne várj túl sokat egy haromevestol :) ő meg őszinte.

Néha esetleg elhozhatnad hamarabb az ovibol :P

2022. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Itthon volt egy darabig az oviból öcsi születése utána, de a párom csak egy hétig volt itthon, mikor megszületett a pici, akkor a nagy se ment oviba, de a párom délelőtt dolgozik, és nagyon nehéz volt egyszerre a kettővel. Így délbe hazajön az oviból, ebéd után. Nem marad ott 4ig.

Egyébként első: várta, hogy megszülessen a tesója, puszilgatta a pocakom, ő jelentette be az egész családnak, hogy pici tesó anya pocakjában van. Csak azóta ilyen amióta megszületett.

2022. jún. 23. 19:26
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
2022. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

De egyáltalán nem nézem semmibe a nagyobb gyerekemet. Délelőtt csak a picivel vagyok, délután viszont nem foglalkozok a naggyal se kevesebbet mint az öccsével.

Ugyan annyit.

Mindig kihasználjuk amikor a kisfiam alszik. Nagyon jó alvó, úgyhogy sokat szoktunk a lányommal együtt játszani, kreatívkodni.

2022. jún. 23. 19:28
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez 1 hónap után normális. Több idő kell neki, majd később jobb lesz, hozzá fog szokni. Mindenhol van testvérféltékenység, mert hiába töltesz időt a naggyal is, eddig 100%-os figyelmet kapott, ezt most már nem tudod neki megadni.
2022. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Miért, miért, miért? Tiszta rejtély.

Várj, nem is: egyértelműen féltékeny és jogosan. Semmi meglepő nincs benne.

Eddig övé volt a figyelem 100 %-a, most osztoznia kell és még "le is passzolod".

Nyári szünet van vazze! Ilyenkor 99 %-ban csak az viszi a gyereket, aki dolgozik.

Aki kistesóval van otthon, az nem.

A testvérféltékenységnek úgy lehet elejét venni (már elkéstél), hogy amikor lehet a kicsit "passzolod le" (apukának pl) és amennyi időt csak lehet a naggyal töltesz. Nem kényszeríted alkalmazkodásra, hanem a kicsit integrálod a nagy életébe (és majd később kiegyenlítődik).

Ha jól csinálod, jó testvérek lesznek (én jól csináltam 3 év korkülönbséggel), ha nem, piszok nehéz évek várnak rád.

2022. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem passzolom le a gyereket. És had döntsem már el én, hogy viszem e óvodába vagy sem.

Hát nem ilyen válaszokra számítottam, hogy lepasszolom a gyereket stb.

Egyébként csak úgy megsúgom, a lányok csoportjából kb 2-3 gyerek nem jár. Lányomnak is elmenni nehéz, de ott azt mondják nagyon jól érezték magukat. Egyébként ilyenkor nyáron, nálunk azért mennek a gyerekek oviba, mert programokat szerveznek, egész végig kirándulnak, állatkert stb.

Ezt nagyon szeretik a gyerekek.

2022. jún. 23. 20:13
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen, nálunk is ezt várják az óvónők, hogy egész nyáron ne vidd. Milyen szórakoztató lenne a kislánynak ha otthon ülhetne anyával és egy folyton rajta lógó újszülöttel, ahelyett, hogy a saját korosztályábol a barátaival játszhasson. Sose értettem ezt, egy igazi büntetés így a tesó születése ha még az oviba sem járhat.
2022. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Az a vicc, más kérdés alatt meg pont azért ment a kiosztás, hogy milyen önző az anyuka, mert a kistesó születése utáni hetekben otthon tartja a nagyobbat, és ezzel szivatja, hogy a kistestvére sírását hallgassa egész nap, ahelyett, hogy a barátaival lenne.

Ami igaz is, miért ne mehetne, legyen bezárva a házba a kisbabával, és igen, ilyenkor nincs annyi idő a nagyobbikra, nem tudom, hogy ezt magyarázni kell? 2 gyerekkel kevesebb idő marad. Jó reggelt. 🤦🏻‍♀️

2022. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!