Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alacsony a kisfiam. Pajzsmirig...

Alacsony a kisfiam. Pajzsmirigy zavar vagy egyéb lehet? Többi lent?

Figyelt kérdés

Én hashimotos anyuka vagyok, apuka egészséges. Én alacsony, ő magas. Ennyit a szülőkről. A kisfiam 56cm-rel és 2360gr-mal született. 1.5 éves koráig teljesen jól nőtt és hízott is, most 2 éves és 3 hónapos, az elmúlt évben 2cm-t nőtt. Jelenleg 84 cm és 12kg. A történethez hozzá tartozik, hogy kutacsa is van még fél cm, kb az is 1 éve ugyanakkora. Megyünk szerdán laborra (TSH és calcium is lesz benne)

Szerintetek ő is pajzsmirigy beteg, vagy csontosodási gondja lehet?



2022. jún. 25. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekorvosotok mit mond? Vedőnő?
2022. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Egyébként semmit sem mondtak, én hívtam fel rá a figyelmet hogy nem nőtt egy ideje és kutacsa is van. Ennek kapcsán küldtek el vérvételre.

2022. jún. 25. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De gáz...mármint az orvos és a védőnő viselkedése. Te nem vagy orvos,mégis a gyereked orvosává kell válnod..
2022. jún. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Hát igazából már megszoktam. Mozgásfejlődése is el volt maradva, nagyon későn csinált mindent, őket nem érdekelte. Én hordtam mindenhova fejlesztésre. De tőlük még óvva intést is kaptam hogy ez csak pénz lehúzás.

2022. jún. 25. 14:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy elírtam, 3260grammal született :)
2022. jún. 25. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges találgatnod, hogy mi baja lehet.El kell menni vizsgálatokra, majd kiderítik.

Gastroenteorológiára is jó lenne, mert lehet csak felszívódási zavara van. Pl. gluténérzékenység, tejcukor érzékenység.

2022. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell vizsgáltatni, de ez szerintem nem extrém kicsi, kisfiam 2,5 éves lesz, 90 cm (ez átlagos). A bölcsiben, játszótéren is vannak nála láthatóan alacsonyabbak többen is ebben a 2-2,5 éves korosztályban.
2022. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is addig felesleges agyalni, amíg nincsenek eredmények, de persze rendesen utána kell járni.

Magas rokonaimnak 4 gyereke van, 3 magas és egy nagyon alacsony, de semmit nem találtak, úgyhogy végül széttárták a kezüket, hogy genetikai lottó és biztos valamelyik távolabbi ős volt alacsony.

Egyébként azt hiszem (laikusként), növekedési hormon gond és mint már írták, gluténérzékenység is okozhatja.

2022. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem megleptél.. én nem tudtam, hogy ez gond lehet. A gyerekem mindent szakaszosan csinált, mindig volt nála "növekedési/fejlődési ugrás", azt hittem ez a normális. Az elmúlt két évben pl 4 centit nőtt a lányom. De volt, hogy egy év alatt vagy 10et, és még csak 8 éves. Azt hittem ez a normális, mindenki folyton azzal jött, hogy "növekedési ugrásra készül a szervezete" és tök átlag magassága van, talán egy két centivel lehetne nagyobb(128 centi, 8 éves)


Szerintem semmi baja a gyereknek, az enyém is olyan 87 centi körül volt 2 évesen, mindkét szülő relatíve magas, én 170, apja 185.

2022. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló a gyereked nem alacsony 8 évesen teljesen normális ez magaság lányom 148cm és kb 34kg ja 12 évesen.


Kérdező te meg majd ha megvannak az eredmények akkor kezdj aggódni.

2022. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!