Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi lehet a gond...

Szerintetek mi lehet a gond és hogyan kellene táplálkoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

több éve fennálló emésztési gondokkal küzdök, amire még egy orvos sem találta meg a választ. Alapvetően egészségesen étkezem és heti 2-3 alkalommal sportolok. Sajnos nem indul be a fogyás (kb 8 kg-tol szeretnék megszabadulni) és a tüneteim sem enyhülnek (refluxos tünetek, állandó puffadás, székelési gondok, alvászavar, fáradékonyság, általános gyengeség, gyomorfájdalom).

Szerintetek mi lehet a háttérben az ok (azoktól kérdezem akiknél fennáll hasonló) és hogyan tudnám beindítani a fogyást?



2021. aug. 17. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg laktóz vagy glutén érzékenységed vagy pajzsmirigy gondok?

Ezek szoktak puffadást okozni ill emèsztèsi zavarokat. A lassú anyagcsere meg azt hogy nehezen fogysz

2021. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az előző írta, laktóz vagy glutén érzékenység, vagy egyéb étel, vagy pajzsmirigy, leptin-rezisztencia, mellékvese elégtelenség, bármi lehet. gasztroenterológus, endokrinológus, biorezonancia, paraziták irtása, stb. ilyesmi. valami változtatni kell, hogy változzon valami. ha eddig nem volt jó, valamit másképp kell csinálni. ne a fogyás legyen a fő cél, az csak egy kellemes mellékhatás.
2021. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy az is lehet h pcos
2021. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatokat csináltak eddig?
2021. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pajzsmiriggyulladasom van, de azt mondták az orvosok, hogy nem kell vele foglalkozni mert mindegyik értékem jó. Laktóz és glutén érzékenységet már nézték, negatív. Igen, lány vagyok.
2021. aug. 18. 07:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát ez egy "szép", tipikusan bélből induló Hashi, és ha jól értem nem kapsz rá gyógyszert. Előbb-utóbb fogsz szerintem, mert romlani fog. Nekem is ez van, csak kevesebb bélgonddal: annyi volt, hogy a gyógyszer előtt úgy puffadtam, hogy el is szállhattam volna, mint egy héliumos lufi. Ha nem bánod, írsz magasságot/súlyt és kort?

Sajnos nem tudom hogy kell helyretenni a bélrendszert, de ha ennyi bélgondod van, szerintem szedj probiotikumot és kövess AIP, gyulladáscsökkentő diétát. Remélem javulni fog a helyzet

2021. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre minden érték jó évek óta, így azt mondtak hogy a kontrollon kívül semmi teendőm. 168 cm magas vagyok és 67 kg. 20-as éveimben járok.
2021. aug. 23. 06:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből nem kell semmit fogyni, de a leadhatatlan súly víz is tud lenni.
2021. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnhet, de én jobban érezném magam!
2021. aug. 27. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!