Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én sajnálom elaltatni a...

Én sajnálom elaltatni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Bennetek nincs rossz érzés, miután lefektettetek a gyeereket. Van amikor még ugrálnak, nem fogadnak szót a mese után, hiába kérjük, hogy aludjanak. Ott vagyok vele vagy apjuk tobb mint fél órat vagy egyet, de 10 óránál tovabb nem maradunk ott, mert nekunk is készulni kell a másnapra. Opyankor puszit nyomunk az arcukra, elköszönünk, rakunk éjszakai fenyt es otthagyjuk őket. Fekszenek az ágyban (kameran latjuk), de nem alszanak még. Bennem ilyenkor olyan lelkiismeretfurdalas van, hogy meg biztos fent lennének, én sem szeretném ha csak úgy parancsra kéne aludnom.

Titeket nem bánt?


2022. jún. 25. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, sőt 10 előtt kéne aludniuk. Az alvás fontos az agy számára.
2022. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
8 éves kora előtt 9 kor már mindig ágyban volt. Nem sajnáltam elaltatni. Az alvás fontos a gyerekek fejlődése szempontjából.
2022. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ mennyi idős.

Nekem 20 hónapos a gyerekem és soha nem hagyom magára a vaksötétben, hogy majd csak elalszik egyszer...

Ez nekem túl durva. Oviban dolgozom, ott is oda ülünk a gyerekek mellé, simogatjuk a fejecskéjüket, dúdolunk addig, amíg el nem alszanak.

Nem csak szimplán lelülünk az asztalhoz rájuk parancsolva, hogy na tessék aludni.

Egy iskolás 8-10 éves gyereknél már el tudom képzelni a fent leírt módszert. De egy picikénél semmiképp, nekik még szükségük van a biztonságérzetre elalváshoz, amit a szülei jelenléte ad meg.

Egyedül hagyni a vak sötétben, minden csak nem megnyugtató.

2022. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tudom, általában 9-kor már alszanak, de van amikor ez nem jön össze. És tudom, hogy kell az agynak, de attól még sajnalom őket.

Amúgy ilyen esetben mi van azokkal, akiknél alig alszanak a gyerekek? Mármint vannak olyanok, ahol ténylegesen nem alszanak szinte, ők hogy bírják?

2022. jún. 25. 23:14
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne haragudj, de hol írtam, hogy otthagyom őket a vaksötétben?

4 éves a legkisebb, mi már dolgozunk, azért ez nagyon idilli elkepzeles, hogy ott ülök az ágya mellett egész ejszaka és simogatom, de a munkahelyen is helyt kell állni. Mellette ott vannak a napok, amikor betegek, vagy tenyleg nyűgösek, akkor persze ott vagyunk. De azon kívül sajnos erre már nincs kapacitásunk. Persze más volt minden, amíg otthon voltam.

2022. jún. 25. 23:18
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egész éjszaka simogatni? Magyarán egész éjszaka nem alszik a gyereked és te ezt hagyod?
2022. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk míg kicsik voltak 7 kor vagy 8 kor ágyba tetem öket mese és alvás . Vagy csak jó éjszakát és kész .
2022. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

En ennél drasztikusabb is szoktam lenni. Szemrebbenés nélkül.


Van egy határ, amit be kell tartani, ha tetszik ha nem. Ott abhétvége, akkor jatszhatnak este kedvükre.

2022. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Mit kell sajnálkozni? 🤔


Ne legyél már ilyen mimóza.

2022. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet őket sajnálni, és hagyni, hogy maguktól ájuljanak be éjfélkor. Aztán másnap is lehet őket, meg főleg magadat sajnálni, amikor sírvafakadnak minden apróságon, és nem lehet velük végigcsinálni egy normális programot.
2022. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!