Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokták ezt csinálni a gyereke...

Szokták ezt csinálni a gyerekek? Két éves múlt a lányom és mostanában rácsap a többi gyerekre, eleinte csak kisebbekre, most a vele egykorúakra is.

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Ez is életkori sajátosság, bár nem minden gyerek verekedős. Minden egyes alkalommal rá kell szólni, hogy nem szabad, simizze meg verekedés helyett. Így egyszercsak kinövi. Az én lányom a 27 kilós, 6 éves unokabátjyát veri állandóan. Mar, karmol, harap. És csak őt. a Nagyfiú tesóját nem. Őt valahogy nehezen viseli.

Lányom 23 hós. Ezt hónapok óta csinálja. És olyanokoat karmol, hogy nyoma marad. Kínomban mondtam, adja vissza, bár tudom, nem ez a jó nevelési elv, de azóta jobb a helyzet. Nem használt a simizés, a szobába küldés, semmi.

És ez megy már vagy 4 hónapja. És már akkor is veri, ha szegény nagy nem csinált semmit, csak elmegy mellette.

(együtt élünk jelenleg a Tesómékkal, így ez napi probléma)

2010. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez "normális", de nem feltétlenül kell, hogy így legyen. Az én kisfiam is (2 éves) mostanában kezdte ezt el, néha már odáig jutunk, hogy visszacsapok a kezére, de kezdem belátni, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mikor visszaütök, mert annál jobban csinálja.

Tehát a megoldásban nem tudok segíteni, csak annyit tudok mondani, hogy ne üss vissza, még akkor sem, ha a maradék türelmed is elfogyott.

2010. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a fiamat is úgy kell figyelni h most csap vagy simogat.....bölcsiben van egy kislány aki állítólag azért bántja a gyerekeket, h utána megvígasztalhassa....:)
2010. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 25 hónapos. Nagyon óvatosan és csendben merem csak kimondani, h leszokóban van a "verekedésről". Ő is elég sokáig, hosszú hónapokig osztotta a pofonokat. Megütött engem is, pl. ha felemeltem, kaptam az arcomra automatikusan, ha nem tetszett vmi neki, akkor is, sőt, csak úgy, a meghittebb pill.okban is. Kapott a családban mindenki. Sajnos ha jött gyerek hozzánk(fiatalabb, idősebb, mindegy), vagy mi mentünk, a gyereknek is adott pofont. Rettenetesen szégyelltem magam, hiszen biztos az én hibám, ki másé. A másik anyukákon láttam olyankor a megdöbbenést, ettől még jobban elkeseredtem. Nem tudtam eldönteni, h ez most rosszaság-e, agresszivitás vagy más. De utánaolvastam, h ez is lehetséges "tünete" a dacolásnak. Folyton rászóltunk, sajnos a kezére is rá-rácsaptam, de láttam, h ez csak olaj a tűzre, aztán elkezdtem úgy tenni, mintha sírnék(vhol régebben azt olvastam, ezt nem ajánlatos, hát nem tudom...), had lássa, mennyire fáj anyának, és mennyire rosszul esik nekem. Nem tudnám megmondani Neked, mi változhatott Benne, de valóban azt látom, múlóban van ez a szörnyű berögzült rossz szokása. Igaz lehet, h kinövik. De ahogy mondtam, csak óvatosan "dicsekszem". :))
2010. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23 hòs a fiam,talàn èn is mondhatom halkan, hogy javulòban van. Sok gyereket nem làt, unokatesòit szereti, heti egyszer làtja öket. Játszòn inkàbb szemlèlödik, nem püfföl. Kb 18 hòsan kezde a pofozàst velem. Erröl igen gyorsan leszoktattam. Nem bàntottam. Ha megütött, olyan hirtelen tettem le az ölemböl,szinte ledobtam. Igen szigorú, mèrges hangon közltem,hogy nem csapkodunk, nem türöm,hogy megüssön! Kb 5-10 percig nem foglalkoztam vele,hiàba sirt, jött oda. Csak ez hatott. Miutàn ròlam " leszàllt", kezdte a mamàkkal,de nagyon durván! Anyòsom annàl jobban gügyögött neki, minnèl jobban csapkodott. Jaj, szeretlek kicsim, ne csapkodd a mamàt.... Meg nèmi kinos röhögès. Napi szinten làtja, mêgis nincs nap,hogy ha meglàtnà,ne csapna rà. Anyàmat bèkènhagyja,de ha megjönnek hozzànk,nem puszit kap,hanem kettöt odasuhint. Annyit làtok,hogy ilyenkor ràmsandit, na ahogy èn rànèzek, màr abba is hagyja. Ha viszont tovàbb durvul, megfogom a karját, szò szerint elràntom a mamàtòl ès leszidom. Nem bàntom,de igencsak jelzem,hogy haragszom. 23 hòs. Szòval kitartàs! Szòlj mindig ès szigoruan! Ha a jàtszòn csapkod, egyszer szòlj,ha nem hagyja abba, azonnal hazaviszed. Ha ujra csap, be a kocsiba ês iràny haza,akàrhogy ordit!
2010. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, igen, a többség nem ilyen, de az én lányom is. Időbe telt, mire elfogadtam - nagyon fontos, hogy így is szeresd, ne utasítsd el, és próbálj minél kevesebbet foglalkozni vele (előtte, magadban persze szabad) Amolyan idegrendszeri éretlenség, nálunk akkor rosszabb a helyzet, amikor fáradt. Ne magadat hibáztasd, a nevelésedhez köze nincs, és nehogy elvidd valahová is (pszichológus), mi voltunk, de semmivel nem lettünk okosabbak.

Nálunk javulást hozott a babázás, meg hogy a mesékben látja, hogy más gyerekek, állatkák hogyan viselkednek. Én sokszor a szeretett baba nevében beszélek hozzá, hogy ezt nem szabad, meg simi-simi, stb. Kemény egy év van mögöttünk, a helyzet már javulóban van.

Rossz, mert kívülről úgy néz ki, hogy biztos a szülő szúrt el valamit. De nem. Nálunk pl. nincs hiszti, de pici harciasság, az van.

2010. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az rossz módszer ha azt mondod inkább simizze meg vagy kér tőle bocsánatot. Ezek mind rossz útra viszik őket.A bocsánat kéréssel azt hiszi mindent rendbe hozott és ugyanúgy üt mert egy bocsival leven tudva a dolog. Ez egy jó kibújó nekik a büntetés alól. Igen is megbüntetjük a gyereket ha üt. Nem veréssel hanem szigoró szeretet megvonással és utánna meg elmagyarázuk neki, hogy miért volt. Nagyon sok múlik a hangsúlyon, hogy mondod. Színészkedni kell nekik egy kicsit ahoz hogy elhigyék hogy rosszat csináltak érezni kell a mondandódon. Nem az a fontos, hogy mit hanem az, hogyan mondjuk a gyereknek. Ők még ebből értenek.

Más gyerekhez nem érünk ha még simizni is akarjuk mert nem biztos, hogy szereti. Főleg nem egy olyan gyerektől akitől előtte kapot. Ezzel tudnak az idegeimre menni az olyan szülők gyerekei akiknek verekedős a gyereke. Mit szólnál hozzá felnőtként ahoz, hogy ha sétálnék az utcán és egyszerűen csak odamennék simogatni, ölelgetni. Te szeretnéd? Másik gyerekhez nem nyúlunk, nem simogatjuk, nem ölelgetjük. Először ezt tanítsd meg és utánna ütni se fog. Amúgy minden gyerek elkezdi ilyen korban az ütést csak van olyan szülő aki leszoktatja róla és van olyan aki a bölcsire, ovira hagya ezt. Pedig ez nem az ő dolguk lenne. Érdekes közösségbe bekerül egy olyan gyerek aki rúg, mar, harap és pár hónap múlva semmi nyoma nincs ennek mert az ott dolgozók leszoktatják róla egy-kettő. Legalábbis jobb helyeken.

2010. szept. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!