Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha ellenérzésem van...

Normális ha ellenérzésem van az unokatesót illetően?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2, az unokatesó lassan 4 éves lesz. Nagyon ritkán találkoznak, de mikor együtt vannak az unokatesó szinte megállás nélkül szekálja. Mindig az kell neki ami a kisfiamnál van és el is veszi tőle, belekiabál a fülébe, ütögeti, lökdösi a semmiből. Szeretném, hogy jó viszony legyen kettőjük közt, de őszintén szólva nagyon-nagyon idegesít és néha legszívesebben én is odaütnék vagy rákiabálnék, mert egy pillanatra nem lehet őket kettesben hagyni. Már mindent megpróbáltunk, nyugodtan elmagyarázni, megbüntetni, de semmi nem használt.
2022. jún. 30. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez komoly kérdés? Egyértelműen a szülők dolga leállítani.
2022. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen komoly.. Ez az, hogy nem érzem magam jogosultnak tenni ellene, a szülők meg egyáltalán nem szigorúak.
2022. jún. 30. 14:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem egyke?

Engem nem érdekelne, ha a rokonom nem neveli a gyerekét, de azt nem engedném, hogy bántsa az enyémet.

Igen, rászólnék minden zokszó nélkül ha tetszik ha nem, és a szülőnek is megmondanám, hogy nevelni kellene a gyereket..

2022. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt hagyjátok, tuti nem lesz semmiféle jó viszony.

Mondjátok meg, ha piszkálja a kicsit, eljöttök. És gyertek is el. Ha a szülők nem fegyelmezik, en csak a jópofizás érdekében biztos nem tenném ki ennek a gyerekemet.

2022. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció nem működik a szülei és közted? Beszéljétek meg!
2022. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"a szülők meg egyáltalán nem szigorúak"


Erről van szó.

Én ott lennék mindig a gyerekem mellett és megvédeném. Ennyi idős korban nagyon nagy különbség a 2 év, egy kétéves nem tudja megvédeni magát egy négyévestől. Rákiabálni vagy megütni természetesen nem szabad, pláne aki nem is a szülője, de határozottan eltolni, visszavenni tőle a játékot, rendre utasítani igenis lehet. Én (férfi) pl. elég hangosan beszélek, már ennek is van hatása, amikor utasítok egy gyereket.

2022. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-re:

Én ebben nem hiszek. Aki ilyen hülyén neveli (vagyis nem neveli) a gyerekét, az nem fog érteni ebből semmit és a kérdezőre lesz megsértődve, hogy az ő ütyülü-pütyülü kisbogárkájára rosszat mondott.

2022. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sose értem én sem, mikor a renitens gyerek szülei tétlenül nézik az ilyesmit. Ha az enyém viselkedne így, azonnal közbe lépnék és égne a pofámról a bőr, hogy így viselkedik.

Amúgy meg ne engedd a tied közelébe, mondd meg, hogy 2 év úgy tűnik még most nagyon sok korkülönbség, nem értik meg egymást a gyerekek, majd később ráérnek összeszokni.

Persze feltéve, ha nem akarod kerek perec megmondani nekik, hogy jó lenne, ha állítanának a gyerekükön.

2022. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor simán rászólok más gyerekére. Na nem bunkón vagy ráordítva, csak elmagyarázom, hogy legyetek jóban, ezt így nem szabad, előbb kérd el, tudjátok mit, cseréljetek... sajnos most nem szeretné odaadni, mert ő is játszik vele... ill. ha nem tudtok szépen játszani, akkor elrakom... stb. Játszótéren is, de rokonoknál szerintem még ciki sem lenne, ha jóban vagyunk. Egyébként persze csak akkor szoktam beleavatkozni, ha van miért és nem tudják egymás között rendezni, mert azért azt is meg tanulni. Ha ez sem használ, akkor meg beszélj a szülőkkel, hogy figyeljenek oda. És hát ne hagyjátok őket kettesben. Egyébként az unokatesó is lehet, hogy később változni fog. Tapasztalatom szerint szokott lenni (bár inkább 3 éves kor körül) a gyerekeknek ilyen mindent begyűjtős "ez az enyém" korszaka.
2022. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem tudtok szépen játszani, akkor elrakom"


Ez volt életem leggyűlöltebb mondata. Én mindig szépen játszottam, osztoztam, mindig más volt a szemét, és mégis én is szívtam, mikor csak meg akartam védeni, hogy felváltva jövünk, meg hogy nálam volt, várja ki, amíg végzek meg én még nem voltam rajta.. gyűlöltem, és a mai napig gyűlölöm ezt az áldozathibáztató gondolatot. Mégis mit kellene csinálnia a kétévesnek, ami "szép játék"? Engednie mindig a másiknak.. ?


Ne büntesd azt is, aki nem tehet róla!



Egyébként igen, még kicsik a közös játékhoz, kell, hogy legyen ott velük egyy felnőtt, aki a háttérből instruál, terelget, szabályokat hoz/betartat, mert maguktól erre nem képesek. A 4 éves kicsi. Az enyém akkor még nem tudott hosszú tagmondatokat mondani, nehezen volt érthető a beszéde, és általános konfliktuskezelés az oviban az odébblököd, elveszed erővel, ellököd, megszorítod a kezét vagy megmondod, hogy "buta vagy". Az összes gyerek ezt csinálja. Értem én, hogy a 4 évest nagynak érzed a 2 éveshez képest, de még ő is hihetetlenül kicsi. Nem várhatsz sokat tőle. Nem gonosz a gyerek.


Kedvesen kell irányítgatni a játékukat, és akkor nem lesz gond.

2022. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!