Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha az anyaságról a...

Mi van, ha az anyaságról a saját anyám, arról meg minden, csak jó nem jut eszembe?

Figyelt kérdés
Nemsokára megszületik az első kisbabám. Nagyon szeretem, már most nagyon várom. Igazán jó édesanya szeretnék lenni. Viszont akárhányszor olvasgatok és azt látom, hogy anyaság így megy úgy, hogy az "ANYA" milyen meghatározó, amikor idézeteket látok arról, hogy "anya csak egy van, és milyen különleges", óhatatlanul is eszembe jut a saját anyám, akit nem tudok úgy szeretni, ahogy "illene". Nem vert meg soha, nem alkoholista, és látszólag semmi rosszat nem tett fizikailag. De lelkileg hazavágott egy életre. Kisebbségi érzést kelt bennem a mai napig, folyton azt érezteti velem, hogy nem vagyok elég jó semmiben és csak a körülmények húznak ki a bajból, nem én magam dolgozom meg érte, csak szerencsém volt, állandóan mártírkodik, hogy mi mindent megtett már értem az életben, stb. Aki tudja, hogy milyen egy ilyen anya mellett felnőni, érteni fogja, mire gondolok, amikor azt mondom, hogy ha azt a szót hallom "anya", legfeljebb nyögök egyet és megyek tovább. Milyen anya lesz így belőlem??? Nem tudok úgy tekinteni az anyaságra, mint rózsaszín ködös, csodálatos dologra, mert a látott minta minden, csak nem ideális. Ti hogy élitek ezt meg? Mit tehetnék, hogy jobb legyen? (Messze élek anyámtól, minimális kapcsolatot tartunk, a magam életét élem és nem engedek beleszólást az életembe, lezártam amennyire lehet ezt a részét az életemnek, de azért ez nem jelenti azt, hogy nincs rám hatással.) Szerintetek?

2013. szept. 10. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit leírtál, elég távol vagy már ettől a helyzettől ahhoz, hogy objektívan lásd az egészet. Vagyis pontosan tudod azt is, hogy mi ellen kell küzdened, mi az, amit máshogy kell csinálnod.

Ne félj kimutatni az érzelmeidet! Dícsérd, simogasd, öleld sokat! Éreztesd vele, hogy ő a legfontosabb, hogy számíthat rád és hogy mindenben mellette állsz majd.

Ha gondolod olvass utánna az igény szerinti szoptatásnak és előnyeinek.

Gratulálok! És ne félj, nagyon jó anya leszel! :-)

2013. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, szerencsere a te gyermekednek te leszel az edesanyja.

Te fogod megelni vele naprol napra az oromoket, es a bajokat is. Mindenekelott azt hidd el. Anyanak lenni nem rozsaszin kodos dolog. Kemeny munka, rengeteg energia, ido, kovetkezetesseg, es felelosseg. Ennek kell megfelelned, es nem egy idealizalt alomkepnek, vagy elvarasnak.

Az, hogy edesanyad mit tett, legyen inkabb elrettendo pelda szamodra.

Te csak allj a gyermeked mellett mindenben, szeresd, es add meg neki a tamogatast, biztatast. Jo anya leszel. Hibazol majd rengeteget, elkenyezteted stb. stb. De jo anya leszel!

2013. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Meese válasza:
Szia!Hasonló helyzetbe vagyok/voltam!Most 8 hós a kisfiam!Egész terhességem alatt én sem tudtam rózsaszín fénybe látni az egészet,mert hiába párom mellettem volt és nem veszekedtünk(még anyóssal sem) anyummal állandó volt a vitám!Állandóan bántott engem szavakkal egy jó szava sem volt hozzám még a akkor meg nem született fiamról is volt negatív véleménye!ÁLLANDÓAN LELKILEG TERRORIZÁLT.. De hidd el ha megszületik a baba semmi nem fog érdekelni. Olyan anyai ösztönök jönnek elő benned,hogy nem fog megfordulni a feledbe,hogy milyen anya vagy te?. Inkább az lesz benned mint bennem,hogy JOBB anya leszel te,mint anyud volt,hogy te azokat a hibákat nem követed el mint ő!Én legalább is így vagyok ezzel
2013. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem lesz kihatással a Te anyaságodra és nagyon jó édesanya leszel, már csak azért is, mert tudod, hogy milyen nem leszel. Az, hogy az idézetek meg miegymás eddig nem érintett meg, nem jelent semmit, hiszen az anyaság fogalmához eddig csak a saját anyádat és a hozzá fűződő érzéseket tudtad kapcsolni, de ez átalakul, amint a saját gyerekedet tartod a kezedben.
2013. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon elgondolkodtató dolgokat írtatok, köszönöm szépen!

Valóban, ha megszületik a babám, az anyaság már mást fog jelenteni. Még nem gondoltam bele abba, hogy valószínűleg azért nem érzek még szép dolgokat ennek kapcsán, mert még nem élem át egészen. Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2013. szept. 10. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!