Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok néhány bíztató szót...

Tudnátok néhány bíztató szót mondani nekem?

Figyelt kérdés

Ez a mai nap nagyon sz*rul sikerült.

2 és fél éves lányom van, aki az elmúlt háromnegyed évben egy angyal volt. Délután és este leraktam az ágyba, elaludt magától. Mindent meg lehetett vele beszélni, gyönyörűen ette a gyümölcsöt, zöldséget, ebédet, mindent. Havonta ha egyszer húzott fel annyira hogy kiabáltam.


Ez most teljesen megváltozott. Elkezdett nem aludni délután, nekem már ez sok, mert szükségem van a napközbeni pihire nélküle, nagyon szeretek egyedül lenni és úgy tudok feltöltődni, és maga a gondolat, hogy mostantól nem lesz meg ez a pihi, már felidegesített. Egész nap egy idegroncs voltam, csak azon kattogtam hogy miért nem tudok egy kicsit egyedül lenni, plusz már alig eszik valamit... Most estére szépen alakult, vacsi, fürdés, leraktam az ágyba, már nem lehet otthagyni mert kijön, hát elkezdtem neki énekelni, mert az működni szokott, most csak álmos szemekkel 20 percig forgolódott... kijöttem, és utána kezdődött a fél óra veszekedés -visszaazágyba-denem-deigen- visszavittem kijött lesz*rtam leültem a kanapéra stbstb ezt mind úgy hogy hulla fáradt volt, de nem hajlandó elaludni. Végül akkorát üvöltöttem mint még soha (nem szoktam kiabálni vele, de egyszerűen annyira felment bennem a pumpa egész nap, hogy így jött ki rajtam) utána sírt 5 percig majd a nappaliban a földön elaludt a plédjébe csomagolva... (Próbáltam az ágyában nyugodtan elaltatni de nem volt hajlandó)



Szóóval, mind az egész nap, mind az este nagyon szarul sikerült, és most meg már nincs is kedvem azokhoz,amiket csinálni akartam, mert úgy aludt el hogy összevesztünk. Itt bőgök a kanapén, és félig azért, mert elképzelem, hogy minden nap ez lesz mostantól?


Tudnátok nekem valami tanácsot adni, hogy kezeljem ezt? (Kérlek ne rúgjatok belém mégjobban... Most elmegyek futni remélem kicsit megnyugszok, de ez már a lányomnak mindegy mert nem tudok tőle bocsánatot kérni, csak reggel)


2022. júl. 4. 19:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ne a mesére szomtasd rá alvás helyett, az hogy mist egyszer nem akart magától elaludni az nem azt jelenti hogy nincs rá igénye.
2022. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
63%
"Nem vagyok hozzaszokva, hogy ennyire felhuzzon, hogy kiabalni kelljen" - ezzel is neked van dolgod. Te idegesedtél fel annyira, hogy kiabáltal, és nem "kellett" kiabálni, semmi szükség nem volt rá. Ne terheld ezt a gyerekre. Raadásul irod, hogy vacsizott, akkor miért mondod, hogy nem eszik? Kicsit irrealisak az elvarasaid szerintem. Ezen dolgoznod kell.
2022. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Nem csak most nem akart elaludni, hanem hetek óta egyre többször fordul elő sajnos. Én tudom, hogy fontos lenne neki az alvás, de bekapcsolt nála a dackorszak, és hiába lenne fáradt (bár ma őszintén először délután 5-kor láttam rajta fáradtság jeleit), kitalálta, hogy ő nem alszik, nem marad a popóján, akkor sem, ha befekszem mellé, akkor sem, ha énekelek vagy mesélek, akkor meg főleg nem, ha otthagyom a szobában (háromnegyed évig így aludt el!:O).


Szóval én sem akarom rászoktatni semmi másra, de szükségem lenne egy kis magányra, amikor nem mosogatok/takarítok/főzök...


És azért az gáz kedves hatos válaszoló, hogy miután a férjem ráér, ne engedhessek meg magamnak egy futást...

2022. júl. 4. 20:11
 14/35 A kérdező kommentje:
12, nem azzal van a baj, hogy nem eszik, hanem hogy nem gyümölcsöt, zöldséget, és főtt ételt, amit készítek, hanem csak kenyeret... ebben nem túl sok tápanyag van őszintén.
2022. júl. 4. 20:12
 15/35 A kérdező kommentje:
Na mindegy igazatok van, az én hibám, hogy felidegesedem...
2022. júl. 4. 20:14
 16/35 anonim ***** válasza:
21%

De akkor a futas az nem jó magánynak peldául? Vagy most akkor napi ketszer kell a magány?

Kicsit tenyleg sokat akarsz szerintem.

Este fektesse az apja es te tudsz egyedül lenni, ha delutan nem tudtal

2022. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
16-os, vszeg te akkor extrovertált lehetsz, de vannak olyan emberek, akiknek akár napi kétszer is szükségük lehet feltöltődésre, hogy működjenek, mint pl én aki extrán introvertált. Délre elfogynak a tartalékaim, újra kell tölteni :)
2022. júl. 4. 20:32
 18/35 anonim ***** válasza:
66%
Az en 2,5 evesem egy eve ilyen. Hat oszulok, az idegrendszerem romokban. Minden egy harc,az alvas pont kiveve mert ebed utan 3 orakat alszik,de valogat,sir hisztizik furdesnel, pelenkazasnal,oltozesnel,az utcan vilagga szalad. En egesz nap harcolok vele,pedig alom baba volt. Imadom igy is,de nehez. Nekem is jon,ha nem kapja meg amit akar,ut,vag,rombol,visit. Elmulik majd. Ajánlom neki...
2022. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
22%

Általában pomt az ilyen anyukák az idegbetegek, akik hozzá vannak szoktatva, hogy ki van nyalva a popojuk..

Tudsz futkarozni, pihikelni..

Másnak nincs lehetősége és mas megtanulja igy normálisan kezelni a gyereket, mert nincs feltoltodgetes.. Észnél kell lennie, egyedül neki.

Szegyeld magad hogy a földön aludt el miattad egy ilyen kicsi gyerek.

2022. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
71%
16-os vagyok, nagyon is introvertált vagyok, csak ha van ilyen igényem, megoldom és nem a gyerekkel üvöltök, hogy miert nem biztosítja nekem. Muszaj megoldani, mert még akár két évtizedet is elhettek együtt, nem lehet folyton másoktól kikövetelni mindent meg orditozni, ha nem kuksolnak az odujukban, amikor nekem megfelelne. Sajnálom, kemény szavak, de ki kell alakitanod azt az eletet, hogy úgy töltődhess, hogy közben ne a gyerek legyen a hibás, ha nem sikerül. Ha napközben nem jön úgy össze, akkor nem jön össze. Este fennmaradsz egy óraval tovabb es kesz. Muszáj kompromusszumot kötni, rugalmasnak lenni, toleralni dolgokat.
2022. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!