Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok néhány bíztató szót...

Tudnátok néhány bíztató szót mondani nekem?

Figyelt kérdés

Ez a mai nap nagyon sz*rul sikerült.

2 és fél éves lányom van, aki az elmúlt háromnegyed évben egy angyal volt. Délután és este leraktam az ágyba, elaludt magától. Mindent meg lehetett vele beszélni, gyönyörűen ette a gyümölcsöt, zöldséget, ebédet, mindent. Havonta ha egyszer húzott fel annyira hogy kiabáltam.


Ez most teljesen megváltozott. Elkezdett nem aludni délután, nekem már ez sok, mert szükségem van a napközbeni pihire nélküle, nagyon szeretek egyedül lenni és úgy tudok feltöltődni, és maga a gondolat, hogy mostantól nem lesz meg ez a pihi, már felidegesített. Egész nap egy idegroncs voltam, csak azon kattogtam hogy miért nem tudok egy kicsit egyedül lenni, plusz már alig eszik valamit... Most estére szépen alakult, vacsi, fürdés, leraktam az ágyba, már nem lehet otthagyni mert kijön, hát elkezdtem neki énekelni, mert az működni szokott, most csak álmos szemekkel 20 percig forgolódott... kijöttem, és utána kezdődött a fél óra veszekedés -visszaazágyba-denem-deigen- visszavittem kijött lesz*rtam leültem a kanapéra stbstb ezt mind úgy hogy hulla fáradt volt, de nem hajlandó elaludni. Végül akkorát üvöltöttem mint még soha (nem szoktam kiabálni vele, de egyszerűen annyira felment bennem a pumpa egész nap, hogy így jött ki rajtam) utána sírt 5 percig majd a nappaliban a földön elaludt a plédjébe csomagolva... (Próbáltam az ágyában nyugodtan elaltatni de nem volt hajlandó)



Szóóval, mind az egész nap, mind az este nagyon szarul sikerült, és most meg már nincs is kedvem azokhoz,amiket csinálni akartam, mert úgy aludt el hogy összevesztünk. Itt bőgök a kanapén, és félig azért, mert elképzelem, hogy minden nap ez lesz mostantól?


Tudnátok nekem valami tanácsot adni, hogy kezeljem ezt? (Kérlek ne rúgjatok belém mégjobban... Most elmegyek futni remélem kicsit megnyugszok, de ez már a lányomnak mindegy mert nem tudok tőle bocsánatot kérni, csak reggel)


2022. júl. 4. 19:15
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a meleg miatt. A fiam - alapból se mondható jónak típusú - alvása az elmúlt két hétben egy okádék katasztrófa volt. Férjemmel leosztottuk a szabadidőt egymás alváshoz segítésére, mert tényleg csak a túlélés megy. És látom, hogy szenved szegény, meleg van, nem tudunk sétálni, amikor már megszokta, nem akkor vannak a történések, amikor megszokta, és rettenetes.

Szóval lehet nagyrészt a meleg miatt borult ki. Engedd el. Tudom, hogy nehéz, mert én hetekig képes lennék magamban lenni, annyira introvertált vagyok, de mindig az lebeg a szemem előtt, hogy ez most így van, el kell engedni, lesz még jobb is. Általában mire beletörődök, hogy egy végeláthatatlan, nyűgös, hisztis nap elé nézünk, és csak így fejjel előre beleállok a pofonba akkor szokott vigyorogva hozzámbújni, és elaludni órákra. :) Biztos vagyok benne, hogy érzi rajtam, ha feszült vagyok.


Másrészt, aki emiatt leszól, azzal ne törődj. Régen a család több generációval élt együtt, több nő és férfi is tudott pár óráig felügyelni egy kisbabát/gyereket. Az anyának sokkal több ideje volt, még ha vitte is a háztartást. Most meg teljesen egyedül szokott lenni reggeltől estig, miközben viszi a háztartást. Nekem se okoz nehézséget 2 óra alatt kitakarítani, ha közben valaki vigyáz a gyerekre, de ha ott van a sarkamban, akkor egyszerűen lehetetlen, vagy legalábbis nagyon sokáig tart... Nem lehet összehasonlítani a terheltséget. És teljesen érthető, hogy egy individuális emberi lény, vágyna napi pár óra énidőre, ahogy érdekes módon a férfiakon mégse kérik ezt számon.

Egy szó mint száz, szerintem kitartást, ha jobb idő lesz, még lehet jobb lesz az alvás és az evés is.

2022. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Megint 1 ember tesz úgy mintha más ember lenne. Veszekszik veled, aztán 30-asként úgy ír mintha ez lenne az első válasza hogy úgy tűnjön többen egyetértenek.


Én megértem a kérdezőt, sajna nálunk nem is egyszer fordul elő kiabálás, nem alvás apropóján, de a dackorszak nagyon megpróbálja a szülőket. Ez van. Mi is emberek vagyunk, nálunk is elszakadhat a cérna. A kiabálás nem a gyerekről szól, hanem a feszültség levezetéséről. Ha nincs más eszköze a szülőnek, persze találnia kell valamit, de előfordul, ne legyünk már álszentek. És messzemenően igazat adok a kérdezőnek, hogy káros azt sugallni, hogy futni se mehetsz el ha anya lettél. Jó esetben van egy párod akivel együtt vállaltátok, és igenis jár mindenkinek a feltöltődés.

2022. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
#19 szerintem meg a magadfajta az idegbeteg, akinek ennyire savanyú a szőlő. Nem màs tehet arról, hogy te nem tudsz "futkorászni" meg "pihikézni" SOHA mert te csak egy biorobot vagy a sajàt családodban, akinek nulla perc magàny jàr. Ki milyet szakít olyat szagol. Az ilyen kérdésnél mindig összefújja a szél a magadfajtàt, akik nagyon sürgősen kívànjàk lehúzni az embert a szintjükre. Meg a minek szült, hát nem azért hogy csicska legyen, de nektek egészségetekre.
2022. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
79%
Én is megértelek, kérdező, de abban igazat adok pár valaszolónak, hogy azt erzem, próbalod hárítani a felelősséget, méghozzá a gyerekre. Hogy őmiatta vagy ideges, őmiatta nen tudsz pihenni, stb, es ha aludna szépen rendesen, ahogy kell, minden szuper lenne. Ebben tényleg változnod kell, de hidd el, érdemes, nagyon sokat segít, ha úgy állsz hozzá, hogy minden érzésed rólad szól és nem a gyerekről, a te reakciód, ezért te tudsz tenni azért is, hogy megváltozzon - nem olyasmi, ami megvaltoztathatatlan, mert a gyerek viselkedésétől függ. Pont ezen tud a segíteni ez a gondolkodásbeli változtatás, amit írsz is, hogy attól rettegsz, hogy ez most már így marad és nem lesz meg a délutáni alvásidőbeli nyugalmad. A gyerekedtől teszed függővé a mentális állapotodat. Ez hosszú távon nagyon nem jó irány, neki főleg nem, mert így azt tanulja meg, hogy az emberek erzelmeiért ő a felelős, ő a felelős azért, hogy anya kipihent és nyugodt legyen, és ez egyenes út a megfelelési kényszerhez. Én nagyon magamnak való vagyok és én is küzdöttem ezzel, de nekem nagyon sokat segített ez a gondolkodásbeli valtozás abban, hogy ha valami nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, akkor attól még türelmesen tudjak a gyerekhez hozzáállni és megoldást keresni, és nem tőle elvárni, hogy idomuljon az igényeimhez mindig (persze néha azt is kell neki, de nem azért, mert különben baj lesz, hanem mert együtt élünk, meg kell tanulni kompromisszumokat kötni, pl a csendespihenő pont ilyen lenne).
2022. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne vess keresztet az alvasara kozeli ismeros gyereke ugyanezt csinalta ennyi idosen 1-2 honapig ez ment naluk is pont 2,5 evesen utana minden visszaallt azota is 2-3 orakat alszik du 3 eves.
2022. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!