Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kevés vagy inkább...

Szerintetek kevés vagy inkább egyhangú játékok egy 1 éves kifiúnak. Milyen játékkal játszik szívesen hasonló korú gyermeked? (főleg fiúk)

Figyelt kérdés
Egy dömper építőkockával, kisebb teherautó, chicco tűzoltóautó, FP kisvonat, zenélő-guruló oroszlán, egy kicsi felfújható strandlabda, néhány kemény táblás mesekönyv (de ezek nem érdeklik).
2010. szept. 21. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ennyi idös gyerek nem játszik el egyedül.


Neki a világ megismerése a legfontosabb, ezért vagy vele otthon hogy ezt megmutasd neki.


A mostani világ még nem a dömper huzogatásáról szól hanem a dömper felismeréséröl.


Egy ennyi idös gyereknek az kell hogy kividd és mutogasd neki hogy ott az autó, ott a motor, ott repül a bogár.


Ha bent játszotok ugyan ez, mindenre rámutatni, megmutatni.


lyenkor pl nagyon jók egy egy figurás játék, pl egy tehénke, egy oroszlán, egy eper, vagy kenyér (már mint müanyag)


Olyan amit a szájába is vehet, szines.


aztán a pohárkáka, amiket egybe rak szét túr, látékkocka amit egymásra raksz, ö pedig le rombolja.

kisebb labdák amik gurulnak.


ha megfigyeled imádja a telefonodat, a távirányítot, és kulvcsokat.

2010. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igazából a kérdésre válaszolva: nem tudom. Lehet, hogy kevés, de pl. az én fiamnak elég sok játéka van, nem azért mert állandóan játékokat vásárolunk, szinte mindet kaptuk, és alig játszik velük. Sokkal többet ér az együtt eltöltött idő, amit sétálással, kergetőzéssel stb töltünk. A kergetőzést úgy értsd, hogy én elbújok az ágy egyik felén a földön, ő meg az ágy alatt kukucskál, hogy hol vagyok, aztán meg rohan hozzám nevetve. Szeret labdázni, gurítja maga előtt, ja és szeret minden fiókot kipakolni, na ez bármelyik játéknál többet ér. Tehát inkább azzal játszik szívesen, amivel nem lenne szabad. Pl a konyhaszekrény a favorit, eltávolítottam belőle minden veszélyes eszközt, így néha kedvére pakolászhat benne. Szerintem ebben a korban az az érdekes, ami ismeretlen, így állandóan figyelnem kell rá. Ja vettem viszont én is kemény táblás könyveket, egy bábozós könyvet, azokat szereti nézegetni. És van egy formabedobója, FP bödön, azzal is szívesen játszik.


Egyébként a te kisfiadat lekötik a játékai?


Kriszti

2010. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1 évesen már simán eltologatta a kisautóit a kisfiam egyedül, ezek szerint ő ilyen magánakvaló kisgyerek. Akkoriban kezdte el érdekelni a formabedobó, ez még most is nagy kedvenc, 15 hónapos. Na meg az az átkozott zongora, amin van egy gomb amit megnyomva dallamokat játszik le. Nekünk már az agyunkra megy, de ő imádja. ugyanúgy a zenélős mesekönyv, minden oldal más gyermekdalt játszik le és énekel, sajnos angolul...
2010. szept. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Második vagyok. Annyi még, hogy igaza van az első válaszolónak, tehát igazából a játék arról szól, hogy mindent megismerjen, mi kertes házban lakunk, sokat vagyunk a kertben, nézegetjük a csigákat, békákat, füvet, virágokat, stb. És ismeri is már ezeket. 14 hós. Ja és imád homokozni, na a homokban akár fél óráig is elturkál egyedül, rám se néz. Persze azért kell a felügyelet, tehát ott ülök mellette.

2010. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi is bújócskázunk, kipakolhatja szinte az összes szekrényt, labdát is gurgat, ha úgy tarja kedve, megyünk sétálni is, stb...

de sokszor az az érzésem, hogy unatkozik. Azért kérdeztem, hogy nem egyhangúak-e a játékai, mert javarészt csak autókból áll.

2010. szept. 21. 11:32
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos mi panelosok vagyunk:( a homokot inkább csak megenné,

hintázni nem szeret.

néha van, hogy a séta is nyűg neki.míg jobb idő volt, pokrócoztunk, elmászott a pléden, füvön, stb...

de most már nem rakom le, menni meg még nem tud:(

2010. szept. 21. 11:35
 7/12 bucibabuci ***** válasza:

Játékok nem nagyon érdeklik, inkább az ágyról leugrálás, kergetőzés, táncolni imád, énekelni a maga nyelvén, de már felismerhető, mit dúdorászik.

Pakolászás, van egy 4 éves nővére, őt utánozza, együtt sokat bírkóznak, "rajzol", utánozza a nagyot.

2010. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bucibabuci ***** válasza:

utolsó vagyok.

Homokozás, meg persze apa autószerelő, ha ő vigyáz rá, akkor a szerszámokat pakolássza a garázsban, aminek nem örülök, de ha szeret az apja körül motoszkálni :)

2010. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia, az enyém 1 évesen semmi ilyesmivel nem játszottt. szerintem ez merőben gyerekfüggő. azon kívül, hogy jött ment egész nap, rohangált stb. az enyém pakolni szeretett. gombot dobozba, csipeszt kis kosárba, meg volt egy kis mágneses golyó és pálcikaszettje, azzal is ezerett szórakozni. de egyedül kevéssé játszott el. hálistenek ő nem vett 1 évesen már semmit a szájába, lehetett neki ilyen apró mütyüröket adni. kisautó mostanában már érdekli, de nem régen. ja még szerette a könyveket is, amiben állatok vannak, vagy érdekesebb tárgyak, figurák. de legjobban azt szerette, ha együtt bohóckodtunk, ablakon kinéztünk, mondókáztunk , ölbéli játékok stb. van aki eltologatja az autókat, és van aki jobban szeret inkább rohangálni, ugrálni meg ilyesmi. az enyém még most is jobban szeret kinn a játszón, mint benn molyolni. az meg hogy leüljön...ja, 2 percre, amíg felfűz 3-4 gyöngyöt, aztán már megy is tovább. néha nézegetünk könyvet, néha építünk egy kicsit, de ez csak pár perc. a múltkor egy ő korabeli kisfiút láttunk egy boltban. kisautó volt nála, egy mukk náélkül tologatta negyed órán keresztül, én meg állandóan néztem, hogy mit rosszalkodik az enyém. cipőt vettünk épp. :))

21 hónapos kislány.

2010. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 1 évesen már imádott motorozni, igaz elég korán elindult. Van egy stabil lábbalhajtós autója is, azzal is imádott a lakásban randalírozni. Amúgy annyi idősen még nem sok minden érdekli őket, most hogy lassan 2 éves most kezd építőkockázni. Autókat imádja tologászni, fekszik mellettük a szőnyegen, és félőrákig nézi, hogy gurul a kerekük. Szerintem se játszik ekkora gyerek még sokat egyedül, inkább sétáljatok, had nézelődjön, vagy játszótéren hintázzon, ami játékotok van az szerintem neki biztosan bőven elég, hiszen egy fiú elvileg ilyesmikkel játszik. Majd eljön az idő amikor magától is játszogat, csak ki kell várni.

Ja az enyém kapott valahonnan olyan traktoros könyvet, aminek van egy gombja, és ha megnyomja, akkor olyan mintha indulna a traktor azt imádta. Meg olyan könyveket, amikben járművek voltak, a jószágok most kezdik érdekelni, de csak ha legalább 1 traktor, vagy lánctalpas még van a képen :-)

2010. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!