Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el hogy fejezze...

Hogyan érjem el hogy fejezze be a bepisilést?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapja mentünk szét a férjemmel, nem volt semmi veszekedés, szimplán csak elváltunk, de azóta a 9 éves fiam rendszeresen minden este bepisil. A pschiológus a válást mondta okként, ami persze érthető, viszont ennyi idő után sem marad abban. Másfél hónapja pelenkázom, mert szinte teljesen tönkrement a matraca. Az a legnagyobb probléma, hogy semmi nem segít: próbáltam azt hogy sokkal kevesbb vizet igyon vagy hogy hajnalban felkeltsem, de semmi eredménye...Mit lehetne tenni?

2022. júl. 10. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg nem fog egyhamar befejeződni a bepisilés, ezért vagy nem megy táborba, vagy tborba is pelust húz fel éjszakára, de ezt simán meg tudja oldani, ha lesz WC fülke (gondolom lesz) a táborba és bugyipelenkát (tehát nem azt a csatolóst) visz magával.
2022. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én attól félek, ha a táborban kiderül akkor nagyon ki lesz közösítve, így se nagyon az a barátkozós típus...
2022. júl. 10. 18:20
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, milyen táborba megy, de ha nagyon félsz, nyilván le lehet még mondani a tábort.

De egyébként ha nem mutogatja és a WC-ben veszi fel-le, akkor nem fog kiderülni

2022. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
A táborban nem fog bepisilni!
2022. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg kipróbálhatjátok valamelyik inkontinencia betétet, az mégsem pelus, talán a táborban is diszkrétebben tudja kezelni, pl a kidobásnál. Ha felfedezik, füllentheti azt, hogy felfázott, ezért nem mindig ér ki a WC-re. Alapból nem pártolom a hazugságot de a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni.
2022. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
55%

Nincs semmi gond a pelussal, ha kell! De diszkréten kell kezelni és megkérni a táboroztatót is, hogy segítsen a diszkrét kezelésben! A pelusról való leszokást, pedig ez esetben ne erőltesd! Sokkal inkább nyugtasd és idővel, ha érzi szeretik, hogy nincs semmi baj, akkor magától lejön róla! Tudnod kell, hogy sokkal több pelenkás tini, kamasz gyerek van, mint hinnéd, de részben a szégyenérzet miatt nagy tabu a kérdés. Ellenben tud a betegség sosem szégyen, s ez egy olyan dolog, ami ha 9 évesen van kinőhető. Ha 40 vagy 50 éves lenne, akkor más a kérdés...


De bíz benne és szeresd! S ami még fontos: Kérj diszkréciót, segítséget és a táborba nyugodtan engedd el!

2022. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A táborban nem volt szerencsére baleset, 3 napig teljesen okés volt minden de amint hazajött újra elkezdődtek az esti "balesetek", ennek ellenére az utóbbi két hétben volt egy egy olyan nap amikor egy bepisilés sem történt.
2022. aug. 1. 15:35
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már haladás.

Egyébként a táborban volt rajta pelus? És utána otthon?

Lehet, hogy ha levennéd róla, akkor fokozatosan megszűnne a bepisilés.

2022. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A táborban volt, meg lehetett beszélni a tábor vezetőkkel, most viszont még mindig van viszont néhánynapja megpróbáltam hogy anélkül aludjon. Eddig egyszer sikerült, másodjára viszont teljesen pisisen ébredt.
2022. aug. 3. 13:55
 20/21 anonim ***** válasza:
30%

Én mindenképpen rajta hagynám a pelust, mivel nem akaratosan pisil be, nem is érzékeli az ingert valószínűleg.

Ha jár pszichológushoz, idővel el fog múlni, de addig is inkább legyen pelusos, hogy legalább ne csurom pisisen ébredjen.

Illetve, nem volt neki a táborban megalázó? Mert az is visszatarthatja!

2022. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!