Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a gyerekem...

Mit tegyek ha a gyerekem visszatartja a kakit?

Figyelt kérdés
2 éves és pár napja kezdődött hogy van ingere jön oda, de nem nyomja ki. Visszatartja összeszorítja a posijat. Szerintem szorongani kezdett, mert egyszer volt hogy olyan kemény volt neki hogy vérzett egy kicsit a végbele. Doki azt mondta itassam tudatosan, mert nem akar egyenlőre gyógyszert adni neki. De hiába itatom azelőtt is ivott és ha 1 vagy 2 nap ki is maradt másnap kakilt rendesen meg volt hogy lagyabbat is és nem küzdött vele sokat. 2 napja már nem kakilt előtte álmában sikerült egy nagyobb kemény. Mit csináljak hogy merje kinyomni mégha fáj is?
2022. júl. 23. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Vezesd be a kaki tündért, a Fogtündér mintájára. Ha van kaki, kap vmi kis apró ajándékot 😁
2022. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha fáj neki akkor nem fogja kinyomni. Minél tovább vissza tartja, annál keményebb lesz. Ördögi kör. Adj neki dulcosoftot,hogy lágy legyen neki. Mi 23 hónapos kora óta ezzel küzdünk. A gyerekorvos javasolta. Most 27 hónapos és talán javulás van, már egy hete nem adom neki. Idáig volt,hogy a napi max 16ml-t kapta. Vol olyan,hogy a napi minimum 8ml-t, volt amikor kétnaponta adtam. Ki kell tapasztalni nektek mi válik be.
2022. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha kemény is neki, akkor javaslom a dulcosoftot. Ez nem gyógyszer, nem szívódik fel, mind távozik a széklet tél, nyugodtan adhatod neki. Előbb ezt kell rendezni, és utána nem fog félni, ha már nem fáj neki
2022. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*széklettel
2022. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ugyanebben voltam a nagyobbik lányommal, azota 4 eves es kinotte. Ami segitett: sok folyadek, gyumolcs, szilvalekvar, joghurt, dulcosoft, glicerines kup, orvosi segitseg a macrogol por volt. Tudom milyen nehez, megszakadt a szivem, amikor a glicerines kupot kellett alkalmazni, de muszaj volt. Tartosan nem akartam igy az orvos felirta a macrogolt, amit minden nap kellett adni egy kis folyadekban min. 2 hetig es attol szepen beallt. Ez sajnos felelelem a reszerol, azt hiszi fajni fog, ezert visszatartja ami pedig tovabb ront a helyzeten. Kitartast!
2022. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Laxaclean vagy glicerin kúp. Az síkosító.
2022. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!