Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha az 5 éves...

Mit tegyek, ha az 5 éves gyerekem direkt visszatartja a pisit, miközben ott van mellette a wc?

Figyelt kérdés

A lányom, aki 5 éves folyton azt csinálja, hogy ha pisilnie kell, nem megy el WC-re, hanem tovább játszik és addig a pontig tartogatja, amikor képtelenség WC-re mennie. Ilyenkor már be is megy neki pár csepp és az esetek többségében négykézláb elmászik a wcre, de sokszor ki se bírja és a wc előtt pisil be. Természetesen nem a játékba feledkezik bele, játék közben is összevissza ficánkol és toporog, érzi végig, hogy pisilnie kell.

Az oviban szerencsére ezt nem játssza el, de otthon mindig utolsó pillanatban megy el, ha meg az utcán vagy autóban vagyunk, nem szól, ha rákérdezünk, azt mondja, nem kell pisilnie, akkor is, ha már látjuk, hogy alig bírja.

Mindent próbáltunk, ha látjuk otthon, hogy kell neki, szigorúan rászólunk, hogy menjen el (erre a reakció az, hogy neki nem kell pisilnie és elszalad, de tovább erősködünk, amíg el nem megy, szigorúbban szólunk rá, stb. - de van már, hogy olyan ügyesen álcázza az egészet, hogy csak azt vesszük észre, egyszerre csak négykézlábra vágja magát és mászik a wcre nyüszítve), ha bepisil volt, hogy megszidtuk és többször kérleltük majd parancsoltuk majd magyaráztuk, hogy időben menjen WC-re, de most hétvégén is addig tartogatta, hogy nem bírt elmenni a WC-re, sőt megmozdulni se bírt és nagyon bepisilt. Életvidám lány, játékos, semmi rossz nincs körülötte és ágyba nem vizel. Pszichológus szerint is minden rendben vele.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 17. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Hagynám a pisis ruhájában egy darabig... talán az segítene neki rájönni hogy ez így nem lesz jó.
2014. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 *Victorique* ***** válasza:

Csatlakozok az elsőhöz. Túl nagy feneket nem szabad neki keríteni, mert akkor meg rá fog stresszelni. Pelenkás (amúgy egészséges) felnőttet meg még nem láttam.

Mondjuk azt meg nem írtad, hogy mikor kezdődött ez az egész. Milyen az érzelmi reakciója, amikor rákérdeztek, és amikor rá kell ülni a wc-re. És amikor bepisil? Mennyi időt tudtok vele foglalkozni? Van-e kistesója? A gyereketek szobatiszta (mivel tudja akaratlagosan szabályozni- lásd ovi). Nem történt-e valami mégiscsak otthon, bármilyen banális kis dolog érinthet érzékenyen egy gyereket. Mivel csak otthon pisil be, mindenképpen nektek próbál jelezni valamit.

2014. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

- 1-2 éve kezdődött

- Nem fél a WC-től, WC-zéstől, se nappal, se éjjel

- Semmi negatív nem érte életében vagy semmi átlagos, amit negatívan élt volna meg.

- Semmi félelem, pánik nincs benne, csak közömbösen mondja, hogy nem kell pisilnie.

- Sokat törődünk vele, nem csak szem előtt van itthon, mindig segítjük a bajban együtt örülünk vele ajóban és visszük ide, oda, stb.

- Nagytesója van, kicsi nincs. (Még azt is nézzük, nem lehet, hogy a nagytesója csak ökörködött vele ő meg drámaian élte meg, de nem).

Amúgy meg nagyon olyan, ami a szívén, a száján, ha egy apróságon is besértődik, már mondja, nem fojt el semmit, kiadja magából, de odafigyeltünk mindenre, végig gondoltuk, semmi sem történt, amire ezzel reagált volna.

2014. szept. 17. 18:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és ha bepisil; az a tipikus "Ne már, hogy nem tudtam tovább visszatartani", de volt, hogy rohant a wcre, de félúton összepisilte magát és mondta nekünk nevetve, hogy most már mindegy.
2014. szept. 17. 18:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet amúgy oviban szimplán azért nem játssza el, mert otthon csak mi látjuk, mi akik nem cikizzük ezért halálra, de oviban ott vannak a társai és tudja, ha ott se megy el pisilni, akkor előttük becsorgat és előttük azért már cikibb.
2014. szept. 17. 18:09
 6/9 anonim válasza:
én
2014. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én jutalmaznám, ha időben, szépen elmenne pisilni. Pl pár száz forintért lehet kapni egy csomó matricát. Ha nem tartja vissza, kap egyet és együtt beteszitek egy matricás albumba. Mire megtelik az album, minden rendbe lesz.
2014. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
91%

Bocsánat előző vagyok, elkezdtem írni, aztán az első szót elküldte :D Szóval én szerintem az első kettő nem beszél hülyeséget.


Amikor általános iskolába jártam minden nap - kivétel nélkül - pisiltem a napközi előtt, majd a napközi után a barátnőkkel eldumáltam az időt vagy mindig akadt valami, de WC-re sose mentem el és csak az utcán jutott eszembe, hogy "Juj de kell" és anyukámat rángattam az utcán, mindketten rohanva mentünk haza.

Először anya azt hitte, hogy valami szervi gond, már orvoshoz vitt volna, de akkor elmeséltem, hogy órákig tartogatom. Szépen megkért, hogy mielőtt hazaindulok, 9 évesen legyen annyira nagylány, hogy pisilek.

Rákövetkező nap amikor megláttam anyát jutott eszembe, hogy mit mondott "ááá, nem baj, kibírom hazáig"... Amíg csorgott ki otthon belőlem, addig mondta, hogy már tényleg jó lenne, ha leszoknék erről. Ez utáni nap is egy helyben ugráltam az ajtó előtt és ajtónyitás előtt mondta, ez volt az utolsó alkalom.

Utána egyik nap lementem. Egy darabon úgy mentünk, hogy a legjobb barátnőm, az édesanyja, anya meg én. Pár perc séta után már borzasztóan feszített a rengeteg pisi és csak mondogattam a barátnőmnek, hogy "Nagyon kell! Nagyon kell! Nagyon kell!". Majd külön váltunk, én két kezemet a két lábam közé téve kullogtam mellette, ő nem szólt hozzám.

Már csak egy utca volt hátra, már minden vágyam az volt, hogy kék kertésznadrágom letoljam és pisiljek a végtelenségig, amikor anya egyszerre csak bement a boltba. Teljesen ledermedtem és követtem, de a kis forgó izé előtt (amin át bementek a boltba, nem tudom a nevét) megtorpantam. Anya kérdőn tekintett rám, mire mondtam, hogy pisilnem kell, erre ő mondta, hogy ha pisiltem volna a suliban, ahogy kérte, most nem lenne semmi gond és bement. (Persze ezt halkan, suttogva rendeztük le, nem zengett tőlünk a bolt :D)

Bement és minden gyümölcsöt egyesével fogott meg, minden doboz hátulját évekig olvasta, mindennel ezer évig szöszmötölt. Én meg csak a két kantáromat rángattam a nadrágomon és össze-vissza táncikáltam, majd egyre kevesebbet bírtam mozogni, fura pózokban álltam (és a rengeteg ott lévő folyadék - víz, üdítő - látványa se segített a helyzetemen), majd többször meg kellett állnom, guggolnom. Ebben a szakaszban (eltelhetett már egy óra és kb harmadszorra jártuk végig a boltot) már 5 percenként szóltam anyának - csak a kulcsot adja oda, maradhat, de én had menjek pisilni, mert már nem bírom, már nagyon kell, még sosem kellett így ennyire és nagyon nagyon ki akar jönni az a sok pisi, de mondta, mindjárt végez. Végül jött egy kibírhatatlan inger és szépen csordogálni kezdett és csak folyott és folyott és folyott... Anya nem nézett meglepettnek, se boldognak... Inkább céltudatosnak. Én pedig ijedten néztem a gatyámat, ahogy 9 évesen összepisilem (mikor még az oviban se pisiltem be) és nem is mertem felnézni és látni az engem bámuló kisebb tömeget. Végül, amikor elállt ijedten néztem anyát, aki annyit reagált, hogy ő mondta, hogy menjek el indulás előtt pisilni.

Utána ez fejembe vésődött és amint véget ért a napközi, rohantam a WC-re és utána talán 1-2 alkalom volt, hogy úgy estem haza, hogy majd bepisiltem, de anya nem szólt értük, mert tudta, nem lustaságom vagy figyelmetlenségem következményeként voltak azok. Azóta nem is pisiltem be és egy életre megtanultam - ha lehet, indulás előtt pisilünk.


Lehet a lányodnak is valami ilyen lecke kéne; pl figyelmeztesd, hogy ha ez még egyszer előfordul, nem kap tiszta ruhát vége és ha bepisil, vidd le és mond el, hogy indultok az oviba. Így pisisen. És mittomén, vidd el odáig és ott tegyél úgy, mintha zárva lenne - a gyerek lássa, hogy bevitted volna akár a gyerekek közé is, vagy vidd le nyakig pisisen egy játszótérre. A lényeg, hogy lássa, ha bepisil, nem kap több tiszta ruhát és akkor bizony a társai is megtudják, hogy bepisilős és akkor inkább időben elmegy mindig.

2014. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 erogeen válasza:
Azóta elmúlt kb 9 év. Kíváncsi lennék, hogy most mi a helyzet a tartogatással.
2023. ápr. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!