Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 8éves ritmikus...

Kislányom 8éves ritmikus gimnasztikázik. De úgy érzem túlkorán akarnak felnőtett csinálni belőle. Engedjem tovább járni?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői megbeszélés, ahol teljes étrendről adtak papírt, meg hogy ideje gyantázni magukat( ott lent is) Itt kiakadtam 8 éves nem is versenyszerűen sportol hanem csak egy hobbi.

Mikor bemutatóztak mint a kis ribik úgy tették a 14-5 évesek magukat az edzőnek.

A lányom szeretne járni de én nem akarom mi lesz így belőle?? Vacsorára gyrost csináltam nem akarta megenni mert az edző azt mondta kövér lesz tőle..124 cm és 22kg


2017. aug. 14. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy ott lent??? Intim területen kellene gyantázni a 8 évest? Tuti nem engedném olyan helyre, ahol ez elhangzik.
2017. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Valahogy kikéne őt venni ebből a körből.

Az ilyenek miatt lesznek a lányok bulémiások, anorexiások.

A gyantázás meg?! Már rég voltam 8 éves, de hogy rajtam OTT nem volt még ilyenkor szőr az tuti

Az edző miből gondolja h van?

Ezek a lányok még csak gyerekek!

Ez durva.

2017. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen ez a sport. Mint a balett, vagy hastánc stb. Ezek felnőtt sportok, nem is kéne kislányokat ide járatni szerintem. Én személy szerint nem engedném, ha nagyon szeretne járni, akkor másik helyet keresnék, ahol nem veszik ennyire komolyan, nem járnak versenyekre, hanem csak hobbiként. Ez amúgy nem normális, már most a súlyával kezd el foglalkozni, pedig még csak egy kislány....
2017. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Eaz enyém versenyez régóta, soha szó nem esett arról, hpgy szőrteleníteni kell.
2017. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Én nem engedném, hogy a gyerekem élsportoló legyen.


Se az étrend, se az edzések, se a tönkrement teste és a beszűkült látásmódja miatt.. nyerheti az aranyokat, futhat vagy úszhat a leggyorsabban a földön, de nem leszek rá büszkébb és nem fogom jobban értékelni annál, mikor mosolyogva jön haza egy sulis nap után.


Exem tesója rsgzik, 14 éves, nem szőrtelenített kamaszkor előtt, pláne nem lent. Szerintem a szülei olyan vallásosak, hogy még most sem szőrtelenít mindenhol.


Féltik az ízületeit is a szülei, egyre inkább a továbbtanulás felé terelgetik a sport helyett.


Szerintem írasd be táncolni, biztosan jobban fogja élvezni, mint az rsgt.

2017. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Azt mégse mondhatja az edző, hogy szegény X-nek már kezd szőre lenni és kilóg a dresszből gyantázza le ő. Nyilván nem kizárólag 8 évesek járnak csak oda. Általánosságban mondja, hogy szőrtelenítés (nyilván, ha nincs mit, akkor nincs) hátha egyeseknek leesik, hogy kezd szőrösödni a lányuk és ha továbbra is dresszben akarják ugráltatni, akkor valamit tenni kéne, hogy ne nézzen ki a pamacs, mert az a gyereknek a legkellemetlenebb...


Ha versenyezni akar a gyerek, az ilyen. Rengeteg áldozatot és pluszt kíván a sima sportoláshoz képest, bármilyen megbotránkoztató is, az élsport nem normális és természetes dolog, hogy ahhoz hasonlítsuk az átlagos kislányok milyen átlagos módon sportolnak stb. A ritmikus gimnasztika meg tipikusan az, hogy mire elkezdene felnőtt lenni, addigra már kiöregszik a fenébe az egészből, szóval nemigen van logika abban, hogy hát várjunk már ezzel az egésszel, mert nincs mire várni, korán kezdik és korán fejezik be ezt a dolgot.


Másrészt, a gyerekednek ha van elég esze, és biztos van, akkor el lehet neki magyarázni az étkezést, a tápanyagokat meg a mozgás viszonyát stb. (már ha konyítasz hozzá valamit) és hogy neki igazán nem kell attól félni, hogy elhízik egy gyros vacsorától, főleg, hogy háziról van szó, ami mindig jobb és egészségesebb, mint a bolti. Beszélgetni kell vele erről is meg mindenről, nem csak simán elétenni, hogy de hát ettől nem leszel kövér, mert ha nem magyarázod el értelmesen, ő meg komolyan veszi a dolgokat, amit edzésen mondanak neki, akkor nem csoda, ha "nem hiszi el".


Értem én, hogy non-stop, de be kell látni, hogy egy ilyen sportra írattad be, akkor biztos azt is tudtad, hogy mi ez és ha tehetsége van hozzá, akkor milyen korán lesz a csúcson tehát milyen korán kell elkezdeni az odavezető utat és a komoly versenysportolás bizony durva dolgokkal jár.

2017. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem fog több edzésre menni, sportolót sem akarok belőle mert az iskola az első. Ő szeretett volna járni nem én választottam.
2017. aug. 14. 22:01
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Velünk is csináltak hasonlóakat. Én versenyszerűen úsztam és táncoltam. Kikötötték, hogy tampon használata KÖTELEZŐ. A legtöbbünknek eleinte ez fájdalommal járt, de nagyon akartuk folytatni. Engem nem vettek ki emiatt, de kényszer sem volt. Figyeltek rám a szüleim, bár ők is korainak érezték. Nem éltem meg tragédiának, számomra ez is csak egy feladat volt, most kicsit durvábbnak tűnik. De az étrend megváltoztatása azért elég durva ennyi idősnek!
2017. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
kérdező, minden kislány ilyen korú, vagy vannak idősebbek? Én is inkább azt gondolom, nagyobb lányok szüleinek szólhattak ezek a mondatok, 8 évesen mi szőr van egy kislányon? max pihéka lábán... én emiatt nem venném ki, esetleg egy másik csoport, de gondolom ragaszkodna a megszokotthoz. Én is azt gondolom, el kell neki magyarázni a táplálkozást meg a mozgást, mi az összefüggés, stb.
2017. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

És ő hogy fogja megélni, hogy valamit akar, szereti csinálni, esetleg nagyon jó is benne, te meg kitalálod, hogy szerinted túl felnőttes és akkor többet nem mehet?

Én régen voltizsáltam, és anyámék kivettek, mert abszurdnak tartották, hogy télen is melegítő felsőben meg cicanadrágban vagyunk kint vagy egy-két ilyesmi.. Nem is voltam tőle beteg, de senkit se érdekelt, csak az, hogy ilyet hogy lehet a gyerekkel csinálni, hát ez nekik nem tetszik. Miben kellett volna lovastornáznunk, télikabátban? Meg persze kiderült, hogy amúgy is őket már zavarja, hogy lószagom van, mikor jönnek értem.


Azóta is nagyon morcos vagyok pedig 20 év telt el(!), ha eszembe jut, mert imádtam csinálni, jó is voltam benne, pont versenyre készültünk, erre közölték, hogy többet nem mehetek, mert nem és ezek nem olyan dolgok, hogy majd azt csinálsz, amit akarsz, ha felnősz, mert ezekből a dolgokból az ember egyszerűen kiöregszik.

2017. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!