Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ne mondjátok a pszichológust!...

Ne mondjátok a pszichológust! De hogyan neveljük jól?

Figyelt kérdés

Nagyon őszinte leszek mégha nevetséges, értelmetlen vagy szánalmas is.


Szóval engem apám nem akart. Sosem mondta ezt, de nyilván végig éreztem. A nevelésemben folyamatosan jelen volt, de vagy fegyelmezni próbált, később közömbössé vált. Az igazsághoz hozzátartozik hogy rengeteget vitázott velem, de sosem bántott fizikálisan.


Anyám a másik véglet, konkrétan a barátnőm akart lenni. Amikor meg nem bírt velem, ment apámhoz árulkodni, aki neki adott igazat. Na ilyenkor eleinte iszonyú mérges voltam mert apám sosem adott nekem igazat anyám féligazsága alapján, később már undorodtam tőlük ilyenkor.


Na és itt a baj. A gyerekeim apja nem olyan mint apám. De mégis. Nem akarok a szemükben így feltűnni. Nem akarom hogy azt érezzék az én meg az apjuk ellenük vagyunk, mert én úgy éreztem mindig. Annyira mérges voltam rájuk. Apámra leginkább. Ezt nem akarom. Anyámban meg ilyenkor csalódtam.

Néha az is felmerül bennem ilyenkor hogy kiállok inkább a gyerek mellett nyíltan. Persze tudom hogy nem szabad mert fontos hogy azt lássák hogy egységesek vagyunk. De hogy? Mikor én ezt nem bírtam elviselni?


2022. júl. 29. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

De,pedig azt írom,amit nem akarsz. Pszichológus. Ezt nem tudja más feltárni.

Az,hogy itt kibeszéled,vagy a barátnőddel,az sajnos nem ugyanaz,és a várt eredményt se fogja elhozni.


Vagy. Ha semmiképp sem mégy el,akkor meg összeszorítod a fogad,és szépen egységes véleményt képviselsz az apjukkal, a férjeddel a gyerekekkel "szemben".


Mert ez a gyerekek érdeke. Különben, ha ezt nem tudod megvalósítani,a gyerekeket játszmázásra fogod késztetni ezzel a viselkedéssel. Az apjukat hiteltelenné teszed és a gyerekeid egész életükben ki fognak használni.


Valamint ők is tovább fogják vinni a hibás nevelési mintát a majdani párkapcsolatukba,családjukba.


Bocsi,nem akartam hazudni csak azért,hogy jobban érezd magad.

2022. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
1es vagyok. Én is sokat változtattam. Ahogy engem neveltek, abban rengeteg durva hiba volt. Nem egyszerű, de meg lehet csinálni. És a gyerek az első.
2022. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

itt már pedig csak az fog segíteni.

miért nem akarsz elmenni? nem szégyen.

2022. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szeretném, de ez most kiviteĺezhetetlen. Nem tudom megoldani. Pedig más okból jártam.
2022. júl. 29. 21:40
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
ha az apjuk nem ilyen, akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe. szereti a gyerekeket? foglalkozik velük?
2022. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Neked valami durva elcsúszásod van, már onnantól, hogy apád nem akart, nyilván anyád sem, ha nem tervezeten születtél, illetve mindketten akartak, ha közösen neveltek. Mindenki pszichológushoz fog irányítani, és szükséged van rá!

Hogy tudsz változtatni? Beszélgess a pároddal, az alapvető nevelési elveket minimum tisztázni kell. Az emberek habitusából eredően lehet váltogatni, hogy mikor ki a jó, vagy rossz zsaru, de ez kikerülhetetlen. Lehet jófej egy szülő, és megengedő, de igenis kellenek a korlátok, ön és közveszélyes mutatványokat le kell állítani, de új hobbit, sportot, játékot támogatsz, ha azt mondja elég, akkor nem zrikálod, ha meggyőződsz róla, hogy ez neki nem jó.

2022. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Mintha magamat olvastam volna.Bár tartom a szüleimmel a kapcsolatot,de az amit ők leműveltek...az minden volt csak nem gyerek nevelés .Apám állandoan megvert minket,anyám nem,de ő csak üvöltözött.Az egész gyerek korom egy f..s volt!Van már két gyerekem,egyáltalán nem akartam úgy nevelni őket,ahogy engem /minket.Hogy hogy lehet ezt kicitelezni?Ahhoz olyan apa kell.Nálunk nincs olyan,hogy ennek vagy annak van igaza.Mi mindent megbeszélünk és így nincs vita.
2022. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Amíg kifogásokat keresel, pl. miért nem tudsz/akarsz elmenni pszichológushoz, addig nem lesz érdemi változás, mert valószínűleg másban is ilyen tehetetlenség lenne a reakciód.
2022. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Anyám nagyon akart. Ez biztos, ő eröltette apámra. Ezt kb el is mondta anyám. Anyám a sok kiabáláson túl mindent megtett értem, tényleg mindent. Jó anya. Csak ez ne lett volna...

A pszichológus meg nem kifogás. Egyszerűen van olyan, hogy nincs lehetőség valamire. Tervben van, csak az nem most fog megvalósulni. Mondom, hogy jártam és tudom, hogy jó hatással van.

2022. júl. 29. 22:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Online is lehet ám terápiázni. Nem kell fizokailag ottlenni
2022. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!