Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek imádta a könyveket a...

Akinek imádta a könyveket a kisgyereke (1-3 éves), később, amikor felnőtt, szeretett olvasni?

Figyelt kérdés
Lányom 2.5 éves, minden nap legalább másfél órát kötelező neki olvasni, már egy éve, imádja, nagyon hosszú meséket is simán végighallgat. Könyvtárba is imád járni, illetve én is sokat olvasok és ezt látja is. Szerintetek így szeretni fog olvasni? Persze nem lehet előre tudni, de akinek ilyen volt a kisgyereke, később hogy viszonyult a könyvekhez?
2022. aug. 3. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen gyerek voltam és szeretek olvasni. Gyerek-munka-háztartás mellett kevesebb rá az időm, de ha egy kis lelki feltöltődésre vágyom, akkor olvasok.

A lányom is imádja a könyveket, mindkét nagyapja rengeteget olvas (apósomnak 2-3 nap egy könyv) és rengeteg könyvet kap tőlük, én addig támogatom ebben, amíg élvezi. Ha tiniként inkább a kütyük fogják lekötni akkor majd azzal fogunk foglalkozni.

2022. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, csak a saját példámat mondhatom. Kicsi korom óta szeretem a könyveket, ajándékba mindig könyvet kaptam. Mai napig is nagyon szeretek olvasni, sok könyvem van, elektronikusak is, több ezer.

N

2022. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Én is ilyen gyerek voltam, most is imádok olvasni.
2022. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsinek nagyon szerettem a könyveket, a meséket, majd egy jó ideig nem, talán azért mert a mamám nagyon erőltette, de nem a megfelelő könyvekkel, aztán 15 évesen kezdtem el folyamatosan olvasni, heti 2-3 könyv is lement pl nyári szünetben, iskolaidőben is olvastam a buszon, a metrón, az óraközti szünetben vagy lyukasórában, van vagy 1000 könyvem. (30 leszek, a fiam 2 hónapos, remélem ő is fog szeretni)
2022. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem rajtad is múlik, hogy ne kapja el a digitális gépszíj a gyereket, mert ahhoz, hogy olvasson egy könyvet, az szükséges, hogy hosszú ideig tudjon koncentrálni egy dologra, és ezt a képességet kifejezetten károsítja a képernyő kitettség (nyugodtan utánaolvashatsz ennek).


Éppen ezért a jövőben egy nagyon értékes képesség lesz az, hogyha valaki hosszabb ideig képes koncentrálni. Nekem meggyőződésem, hogy ezt minél hosszabb ideig tartó képernyőmentes környezetben való neveléssel és, amikor már elkerülhetetlen a képernyő kitettség, akkor képernyőidő-korlátozással lehet elérni.


Nekem is most 2,5 éves a lányom, eddig 100% képernyőmentes, telefonozni nem hagyjuk, tévé, video nézés nincsen (nincs is otthon tévé), csakis könyvet olvas ő is, és nagyon igényli, egyik kedvenc tevékenysége.

2022. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 4 éves korától olvas, a férjem családjában a korai olvasni tudás a jellemző. Azóta is nagyon sokat olvas,főleg angol nyelven.
2022. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem a könyveket, utáltam, ha azt kaptam ilyen piciként, ellenben azt szerettem, ha anyu mesét olvas nekünk. 10-11 évesen rákaptam a lányregényekre és le sem lehetett cuppantani róluk, azóta is szeretek olvasni.

A kislányom születésekor már a babalátogatóktól is mesekönyvet kértem, ha valaki kérdezte és már 2 hetes korától mindennap olvasok neki egy 5 percest... :D Ebbe fog belenőni és csak remélem, hogy kis tiniként majd ő is rákap az olvasásra. Meg azt is remélem, hogy nem veszik el a kedvét a Kőszívű ember fiaival...

2022. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. Én meg azt remélem, hogy egyszer rájönnek, hogy egy-egy könyv melyik életkorban ajánlott és nem lesz gond a Kőszívű ember fiai-val sem.
2022. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En kicsinek szerettem, felnottkent azonban ruhellek olvasni.
2022. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de ez az én tegnapi kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..

A lányom imádta a könyveket pici korában, most 10 éves, ötödikbe megy, az esti mese a mai napig kihagyhatatlan, de magától olvasni nem csak, hogy utál, hanem nem is igazán tud. :(

2022. aug. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!