Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért tartja vissza a pisilést?

Miért tartja vissza a pisilést?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam nagyon sokáig tartja a pisit, csak akkor megy el, ha már nagyon-nagyon kell neki. De miért jó ez neki? Utána meg annyit pisil, hogy nem győzi kivárni, amíg végez. Nem csak játék közben csinálja egyébként, hanem bármikor. Biztos, hogy nem a pelus a hibás, mert már 2,5 éves kora óta szobatiszta teljesen. Amúgy inni iszik rendesen. Ezért nem is értjük, hogy hogy bírja ki napi 2-3, ritkán 4 pisivel. Hiába küldjük ki, akkor is ott áll a wc előtt és nem pisil. Azt mondja nem kell. 5 perc múlva meg szalad. Megyünk majd nyaralni és autópályán nem úgy lesz, hogy megállunk egy pihenőnél, majd mikor elindulunk akkor majd pisilünk. Valami tanács?

2022. aug. 7. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy soha nem pisil amúgy be, mindig kiér. Kakilással nincs gond. Reggel ébredés után szó megy, kora délután pisil egyet, esetefele ritkán és csak lefekvés előtt.
2022. aug. 7. 16:13
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezzétek meg őt, már 4évesen szerintem tud beszélni. Vagy a gyermekorvossal konzultáljatok erről.
2022. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Én emlékszem, eléggé kisgyerekként azért csináltam, mert nem akartam játékot abbahagyni.😅
2022. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is fura, a gyerekeknek azt is meg kell tanulniuk, hogy hogyan tudnak pisilni. Gondolj bele, először azt tanulják meg, hogy visszatartsák a dolgot, hogy nem pisilhetnek be mindig, ugye ha ez megy, akkor kerül le a pelenka jobb esetben.

Csak ugye azt senki nem mondja nekik, hogyan kell pisilniük, hogyan lazítsák el magukat. Ezért van az, hogy némelyik gyerek mondja, hogy kell neki, aztán mikor pánikolva elérsz vele egy vécéig, akkor közli, hogy már nem kell. És tényleg nem érzi abban a pillanatban, viszont nem is tud tudatosan ellazulni, hogy ha már itt egy vécé, akkor belepisilne. (Majd öt perc múlva megint nagyon kell neki.)

Nem lehet, hogy ez van nálatok is a háttérben? Hogy egyszerűen csak akkor érzi, ha már nagyon kell neki?

2022. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő amúgy azt mondja, hogy nem tartja vissza, nem kell neki. De azért csak pisil sokat 10 perc múlva. Utolsó nagyon köszi!
2022. aug. 7. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem érzi, mert belemerül a játékba.
2022. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!