Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy az idáig...

Miért van az, hogy az idáig nappal szobatiszta 2,5 éves kisfiam (egyedül járt a bilire, kint is egyedül intézte a pisilést) egyszercsak megint bepisil. Nem szól, hanem már csurgat is be a gatyiba? Ti nálatok volt ilyen? Mikor állt vissza?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
2 éves, most van ilyan. fogalmam sincs, h mitől. sűrűn bilire ültetem, ezzel próbálom ösztönözni. általában bejön:)
2010. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj,ilyenkor mindig szépen higgadtan mond el neki,hogy a bilibe/wc-be pisiljen legközelebb.A legtöbb gyerek 3 éves korára éri el a szobatisztaságot,de 5 éves korig "normális"ha néha bevizel!

De az is lehet,hogy egy kicsit felfázott,vagy mélyen benne van egy játékban,és elfelejtkezik a pisilésről.Ő még nem tudja visszatartani a vizeletét.

Amúgy az én fiam most lesz 2 éves,és pár hónapja itthon nincs rajta pelus,baleset kb 2 hetente fordul elő,de a múlt héten pár napig szinte minden nap bepisilt!De most visszaállt.

2010. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanígy volt. 22 hónapos volt amikor szobatiszta lett és mindig szólt ha pisilni vagy kakilni kellett. Aztán egyszer csak elkezdett bepisilni. 2,5 éves volt akkor. Egyáltalán nem szólt, hanem a nadrágba engedte. Most már jobb a helyzet, néha azért így is előfordulnak balesetek. Én azzal vagyok gondban, hogy még nem ágytiszta. Szeptemberben kezdené az ovit, de azt mondták, ha nem lesz ágytiszta akkor nem aludhat ott, délben haza kell vinni. Július végén tölti a három évet. Szerintetek kialakul még szeptemberig ez a dolog? Mindenki azzal nyugtat, hogy még addig sok idő van, még kialakulhat nála.
2010. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam aug-ban lesz 3 éves, de nekem sokan mondják, hogy nyugodjak meg szeptemberre nagyon sokat fog fejlődni. Hát remélem, mert én szeretném ott altatni az oviban.
2010. máj. 24. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!