Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig válogatós...

Mennyi idős korig válogatós egy gyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyunk keseredve a férjemmel, mert a kisfiunk (5 éves lesz ősszel) szinte semmi zöldséget vagy gyümölcsöt nem eszik meg.

Többen mondták már, hogy ne aggódjunk, majd kinövi, de mikor?

Én aggódok. Bármi, számára új dolgot kínálunk neki, ő általában nem is hajlandó megkóstolni. Ha mégis megkóstolja van, hogy öklendezik. A gyerekorvos idén már a kérésemre egyszer vetetett tőle vért, rendben volt minden értéke.

Óvodában azt mondják rá, hogy normálisan eszik, de vannak dolgok, amiket ott sem kóstol meg... pl a gyümölcsöket.


17.5 kg és 114 cm, átlagos/ vékony gyerek.


Így nyáron számunkra ez még elkeserítőbb, mert 2 kivétellel... (alma és banán) mindennel elutasító. Ezen felül

nem eszik meg semmit amiben gyümölcsdarabok vannak (pl.sutemeny vagy joghurt), vagy semmi olyat sem, ami lekváros.

Zöldségek közül SEMMIT sem eszik meg nyersen, de olyan is van amikor főzve sem. Volt időszak, amikor a borsót is kiszedegette a rizibiziből vagy a hagyma darabokat a fasírtból.


Én minden nap főzök (a sors fintora, hogy szakács vagyok), van itthon gyümölcs, nem nassolunk, nincsenek megúszós gyorskaják az étrendben, van sok gyerekbarát fogás, amit csinálok, de még így is heti több este duzzogva bevonul a gyerek éhesen a szobájába mert a vacsora neki "fúj".


Valaki, akinek volt ilyen gyereke és már túl van ezen, leírja, hogy meddig tart ez?



2022. aug. 8. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Férjem nem nőtte ki, 37 éves és gyerekkora óta nem eszik semmilyen zöldséget, gyümölcsöt, de tenyleg semmit.
2022. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:( oh nee
2022. aug. 8. 21:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 32, banánon kívül semmilyen gyümölcsöt nem eszik.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a te gyereked se fogja.

2022. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az vált be (nem a zöldség-gyümölcsre, mert azokat pont szereti, hanem minden más ételre), hogy nem ő kapta, hanem csak úgy letettük az asztalra, vagy csak mi ettük, ő nem kapott külön. Akkor rögtön érdekes lett :)

Persze lehet, hogy nálatok ez nem jön be, de egy próbát megér.

2022. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam étkezése a közösségbe kerüléssel (3.5 évesen) vált tűrhetőbbé. A férjem 26 éves kora körül kezdett nyitni az új ízek felé, előtte szinte csak rántott húst és sült krumplit evett. A sógorom 32 éves és gyerekkora óta nem eszik semmilyen formában gyümölcsöt. Úgyhogy ezt nem lehet tudni :/
2022. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
17 vagyok, most se nőttem ki :D 13 éves koromig tébyleg semmi zoldség, nagyon kevés gyumi, azóta javult kicsit, de mindenki szornyulkodik a válogatósságomon.
2022. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen a férjem nem nőtte ki🤷🏼‍♀️
2022. aug. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem értem, hogy eddig sem ette meg ezeket vagy egyszer csak nem ette meg?! Mert ha hozzátápláláskor megszokta, akkor mikor lett ilyen válogatós?
2022. aug. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez mitől elkeserítő?40 éves vagyok és nagyon ritkán eszem gyümölcsot.De nálunk senki.Talán a 2,5 éves kislányom.Ha egyszer nem szereti..
2022. aug. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki válogatós, minden korban. Nem lehet es nem is kell ezt kinőni
2022. aug. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!