Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondanál a kislányodnak,...

Mit mondanál a kislányodnak, őt miért nem viszi sehová az apja,csak az öccsét?

Figyelt kérdés
Az exem a láthatásokkor mindig csak a kisfiúnkat viszi el, a lányunkat nem, mert mindig "fiús program" van. De a kislány már nem fogadja el ezt a kifogást, a hétvégén is sírt, hogy miért nem mehetett velük. Természetesen igyekszem kompenzálni őt, én is elvittem vidámparkba "csajos programra", de már előre félek a következő láthatástól, hogy mit fogok neki mondani.

2022. aug. 11. 14:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%

Bármit mondasz neki, a gyerek nem "hüe", át fog látni rajta.


Inkább az apját kéne megkerdezni, hogy csajos program miért nincs soha? Vagy olyan, amit mindkét gyerek élvez, például strand, állatkert, kirándulás, biciklizés?


Mégis milyen fiús program van? Motorozás? Horgászat, nagy mi? Azt tudod?

2022. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg az exednek határozottan, hogy vagy vigye a kislányt is külön, vagy vigye mindkettőt. Bőven van olyan program, ahová mindkettő mehetne. Én még össze is vesznék vele, ha kellene, hisz durván kivételez az egyik gyerekével.
2022. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
98%
Vagy vigye mindkettőt vagy egyiket se. Amellett, hogy a lány lelkileg sérül hatalmas testvér rivalizálást fog okozni. De mi az a fiús program? A legtöbb program uniszex, horgászni is mehet kislány, gokartozni is, bárhova.
2022. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
Legutóbb is csak a KFC-be meg a játszótéren voltak, úgyhogy ez csak kifogás. Mindig is többet foglalkozott a kisfiúval, de amíg együtt éltünk annyira nem volt feltűnő a lányomnak sem.
2022. aug. 11. 14:46
 5/79 anonim ***** válasza:
100%

Először az exeddel próbálnék beszélni, hogy ez így mennyire nem fair a kislánnyal szemben és ez nagyon nem így működik. 2 gyereke van, nem válogathat, hogy az egyiket viszi, a másikat meg nem. Attól, hogy az egyik lány, nem jelenti, hogy csak babázni lehet vele és ő is élvezheti azokat a "fiús" programokat is, de sok minden van, amit nemtől függetlenül szeretnek a gyerekek. Ha tényleg csak annyiról van szó, hogy ő úgy gondolja, hogy az a program nem tetszene a lányának, akkor se ő döntse el helyette, hanem kérdezze meg, hogy akar-e menni. Ha nem akar, akkor meg figyeljen rá oda, hogy ne mindig ilyeneket szervezzen.

Ha nem erről van szó, ez csak kifogás és azért nem akarja vinni őt is, mert lány és ő mindig is fiút akart, akkor megpróbálnék hatni rá, hogy igyekezzen jobban, mert ez nem csak róla szól, a lányának is ugyanannyira szüksége van rá, mint a fiának és életre szóló sérüléseket okozhat azzal, ha azt érezteti vele, hogy őt nem szereti és nem foglalkozik vele csak azért, mert lánynak született.

2022. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
92%

Így van. Vagy viszi mindkettőt vagy egyiket sem. Nem is értem milyen apa az ilyen.


Ráadásul az apák általában imádják a lányaikat.


Ő az édesapja a kislánynak is? (úgy értem, hogy ő nem a te előző kapcsolatodbol van gondolom, mert akkor írtad volna, viszont akkor valahogy érthetőbb lenne, de úgy se igazán - egy intelligens férfinel).

2022. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
96%

Nem engedném a fiút sem.

Vagy mindkettőt, vagy egyiket sme.


Nem létezik olyan, hogy fiús program egyébként

2022. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
94%

A hátamon feláll a nemlétező szőr, mikor ilyesmit olvasok.

Az én apám sem volt jó apa, messze nem, de bár tudtuk, hogy egyikünket jobban szereti a másiknál, szorult bele annyi intelligencia, hogy ilyesmit soha nem csinált volna.

A kislánynak maradandó sérülést és önbizalomhiányt, a kisfiúnak meg nem érdemelt felsőbbrendűségi érzést adhat az ilyen kirívó kivételezés.

Én bizony kerek-perec megmondanám neki, hogy vagy mind a kettőt, vagy egyiket sem.

Ha nem tetszik neki, forduljon a bírósághoz.

Ott majd kiderül, van-e joga ilyen szégyenletes különbséget tenni a két gyerek között.

2022. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:

Ő az apja a lánynak is, persze. Mindig is kivételezett valamilyen szinten a fiúnkkal. Sajnos mostanában már van feszültség a két gyerek között olyankor mikor a fiam hazajön, a lányom érezhetően undokabb vele, de másnapra szerencsére mindig kibékülnek, amúgy szeretik egymás.


De azt nem mondhatom az exemnek, hogy akkor kisfiút se vigye, láthatási joga van, még én kerülnék bajba.

2022. aug. 11. 14:59
 10/79 anonim ***** válasza:
97%

A jogokkal kötelességek is járnak.

Kérdezz meg egy ügyvédet, mi ilyenkor a teendő, kinek mi a joga/ kötelessége.

Nem hiszem, hogy egy bírósági gyermekpszichológus beleegyezne ebbe az eljárásba, úgyhogy neked semmiképpen nem lesz zűröd.

De lépj valamit, különben tönkreteszitek a kislányt, és hiába szeretik egymást a testvérek most, egy idő után kiütközik a megkülönböztetés okozta állandó felsőbb- és alsóbbrendűség érzése.

2022. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!