Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van különbség a fiú és lánygye...

Van különbség a fiú és lánygyerekek között 5 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
Valahogy olyan egyformának tűnnek viselkedésre.
2022. aug. 16. 02:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy van. Kb egy éves korig “egyformák”, utána már bejön az, hogy ők választanak/választanának ruhát maguknak, 3-3,5 évesen már kell a kopogós cipő meg a pörgős szoknya, stb.
2022. aug. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Nincs.


Semmi nincs, de még testileg se nagyon, hiába próbálják páran bemesélni, hogy "a fiúk erősebbek", a lányok meg többet foglalkoznak magukkal, ez nem így van.


Azt szokták mondani, hogy a lányok parancsolgatósabbak, de szerintem ez sem igaz, ugyanúgy megoszlik, csak van, aki erre ki van élezve, jobban észreveszi.

2022. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem lenne, de az óvodai neveléssel, azaz 3 fölött sok sztereotíp viselkedésmintát felvesznek. Addig ha a szülő nem nevel félre, nincs különbség.

Az ovi viszont gáz. Bölcsiben "engedték" főzni a fiamat, az oviban megkaptam, hogy "jaj, képzelje anyuka ez a gyerek mit csinált!".

Ugyanúgy fordítva azt is, amikor a lányom legózni merészelt. Nem ugyanoda jártak/járnak.

2022. aug. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezek tanult viselkedési minták amiket az oviban vagy bölcsiben már megtanulnak. Ha barlangban élnénk az erdő közepén akkor is megtanulnak mert ellesnek a nőktől és a férfiaktól a feladataikat. Ez ösztönös tanulás.
2022. aug. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy van!!!
2022. aug. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

De még mekkora.

Én is hallottam ezt terhesen többször, hogy 5-7 évig tök egyformák, hát nem ezt tapasztalom, fiam és lányom is van.

Mindkét gyerekem annyira megfelel az általános női/férfi sztereotípiának, hogy megdöbbentő, pedig bizonyos dolgokat tőlünk 100%, hogy nem is láttak.

2022. aug. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Én amit látok (ez nem azt jelenti, hogy a világ összes gyerekére jellemző), de a fiúk sokkal mozgékonyabbak, aktívabbak, néhányan már-már hiperaktívak, a lányok azért nyugodtabbak ÁLTALÁBAN. Mondom, nem vonatkozik mindenkire.
2022. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Amit látok különbözőségre a 3-6 éveseknél, és nem tanult lehet, hogy a fiúk inkább bandázni szeretnek, a lányoknak inkább egy-egy aktuális legjobb barátnőjük van. Persze itt is van biztos kivétel.
2022. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 4 éves fiam és egy 2 éves lányom. Nagy különbség nincsen. Ami viszont meglepett, hogy a kislányomnak a rózsaszín és a lila a kedvenc színe és ez már akkor kialakult, amikor még nem is volt ilyen színű ruhája. Például már egy évesen a filcek közül kikereste őket és csak azokkal firkált, a labdamedencében is csak a rózsaszín és lila labdákat gyűjtötte, a 100 hajbavalója közül is mindig kikeresi a rózsaszín hajgumit. Közösségbe nem jár, nekem nincsenek ilyen színű ruháim, a tesója a kéket szereti. Nekem ez érdekes.
2022. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a játékokban is látszik. Járművek, műszaki dolgok (világító, mozgó dolgok működése) érdeklik mindennél jobban 3 éves kisfiam. Ha ismerős kislányhoz megyünk akkor sem érdeklik a "lányos" játékok , babák, öltöztetős akármik stb. A játék konyhát nagyon szereti ő is de az szerintem teljesen uniszex nem lányos, és abbol is legfökepp a mikró, sütő kapcsolgatasa, étel ki be rakasa tetszik neki.
2022. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!