Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valami baj a fülével,...

Lehet valami baj a fülével, vagy csak ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Nővérem kislánya most lett 3 éves. Volt vele többször is fülészeten, de sosem találtak semmit. Az a probléma, hogy nem bírja a kicsit is hangosabb dolgokat. A fülészeten azt mondták mindig nekik, hogy fizikailag semmi baj sincs a fülével és a belső részekkel, tehát ha valami baj is van, azt ők nem fogják tudni megtalálni, mivel nem látnak semmi eltérést. Ha egy régebbi autó mellett (mondjuk egy Trabant) sétálnak el, akkor ő befogja a fülét és ordítani és sírni kezd. Vagy ha egyszerre egy szobában 5-6-an beszélgetnek közel egymáshoz, már attól is sírni szokott. Oviban is ha hangzavar van, akkor ő elvonul az egyik sarokba vagy kimegy a folyosóra. Autóban sem nagyon lehet emiatt vinni, mert egy átlagos (tehát kb. 15 éves) autóban (mint amilyen a nővéreméknek is van, egy VW Passat) nagyobb sebességnél (pl. autópályán) már van akkora szélzaj, hogy azt ő ne viselje el. Ha a TV kicsit hangosabban szól, amellett sem marad el. Stb. Tehát nagyon érzékeny a hangokra.

Ez normális, vagy valami baj lehet a fülével? Mit lehet tenni, hogy ez elmúljon nála?



2022. aug. 20. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a normális. Majd hozzászokik, de extrém hangterhelésnek vagyunk kitéve sajnos.
2022. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb szenzoros érzékenységnek tűnik, lehet érdemes lenne felkeresni egy gyógypedagógust, ha magyon zavaró a probléma
2022. aug. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szenzoros érzékenység,esetleg túlhallás. Gyógypedagógiai hatáskör a kezelése.


Lányomnak is van mindkettő.

2022. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Tulhallás, meg lehet mérni egyébként, vigyétek el, de hogy mi segít rajta nem tudom, idővel amúgy mindenkinek romlik a hallása a zajtól és akkor már nem zavarja majd.
2022. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez rám is igaz pedig felnőtt vagyok. Szerintem ez nem fülészeti probléma.
2022. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
A fülészeten nem volt egy normális orvos, aki elmagyarázta volna,hogy mi a probléma?
2022. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez inkább hangzik így neurológiai problémának, mint fülészetinek. Főleg, hogy az utóbbit már kizárták.

Úgy tűnik, mintha a túl sok inger zavarná.

2022. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejletlen idegregrendszer, szenzorosság.
2022. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem fülészeti gond. Aputistap unokaöcsém csinálta ugyanezt, de más neurologiai, pszichiátriai gond is lehet.
2022. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szenzorosan érzékeny(túlságosan zavarják a hangok, nagyon ki van élezve rá a figyelme, ezt hívják túlhallásnak) Túlságosan rákoncentrál, zavarónak tartja. Van rá "terápia", AIT, hallgatnia kell folyamatosan hangokat fülessel, és majd "hozzászokik" az idegrendszere.(elméletben)


Szerintem nem fog működni, de hátha:) Sok felnőtt is ilyen, csak nem ennyire, addigra több inger éri, alkalmazkodni fog.

2022. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!